További menük

Kommunikáció- és Médiatudomány Tanszék

A kommunikáció és a média napi szinten átszövi és folyamatosan alakítja személyes kapcsolatainkat és társadalmi viszonyainkat. E hatás lehetséges következményeinek megértése és feltérképezése még soha nem volt ennyire időszerű. A Kommunikáció- és Médiatudomány Tanszék, a Marketing- és Kommunikációtudományi Intézet részeként, elkötelezett munkát folytat a kommunikáció- és médiatudomány számos olyan területén, amely társadalmi szinten is aktuális és releváns. Célunk, hogy hallgatóink olyan készségeket és stratégiákat sajátítsanak el, amelyekkel sikeresen tudnak eligazodni a folyamatosan változó kommunikációs környezetben. Tanszékünk, Magyarországon egyedülálló módon, mindhárom képzési szinten (alap-, mester- és doktori képzés) várja a kommunikáció- és médiatudomány iránt érdeklődő leendő hallgatókat. Oktatásunk szorosan összefonódik kutatási tevékenységeinkkel, amelyek három fő területre összpontosulnak: vizualitás és vizuális kommunikáció; digitális média és közösségi kommunikáció; valamint kogníció és kommunikáció. Elhivatottak vagyunk az iránt, hogy kutatási eredményeinket a tudományos közösségek és a szélesebb közönség számára is elérhetővé tegyük, és vezető kutatási központtá váljunk a kelet-közép-európai régióban.

Corvinus Ambassador
GEN.:2022.09.25. - 21:01:24