A Finance Master Club célja, hogy egy olyan szakmailag és közösségileg is összetartó csapatot hozzon létre, amely az egyetemi évek után is megmarad.
A szervezet elődje a Pénzügy Mester Klub volt, mely 2016-ban került megalapításra és 2019-től némileg újragondolva Finance Master Clubként ismerhetitek.
Szervezetünk hat féléves szakmai programot kínál:
Pénzügyi ismeretek I.: Alapozó kurzus
A tárgy keretein belül tagjaink megismerkedhetnek az alapvető gazdasági összefüggésekkel gyakorlati formában.
Pénzügyi ismeretek II.: Alapozó kurzus
A gazdasági eseményeket tovább boncolgatva makrogazdasági és viselkedési gazdaságtan ismeretekben mélyedhetnek el.
Elemzési ismeretek I.: Bloomberg oktatás
A kurzus alkalmai során tagjaink bővebb ismereteket kaphatnak a Bloomberg használatáról, ami nem csak az egyetemi életüket könnyíti majd meg, hanem a munka világában is hasznukra válhat.
Elemzési ismeretek II.: Esettanulmányok a pénzügyi instrumentumok és derivatívák világában
Az esettanulmányok során megismerkedhetnek a különböző pénzügyi termékekkel, így gyakorlatiasabb képet kaphatnak, amit majd a munkahelyükön is használni tudnak.
Programozási és értékelési ismeretek I.: Pénzügyi termékek árazása R alkalmazásával
Célunk a programozási nyelv felhasználói szintű elsajátítása, komplex elemzések automatizált elvégzése a pénzügyi termékek árazására, alkalmazva a Bloomberg és pénzügyi instrumentumok kurzus során tanult ismereteket.
Programozási és értékelési ismeretek II.: Alternative investments
Széles látókört kaphatnak a hallgatók a pénzügyi világ különböző befektetési lehetőségeiről a partnereink által, megismerkedhetnek a tőzsdei, ingatlanpiaci, olajipari, illetve a kockázati tőkealap befektetési lehetőségeivel.
Ezek mellett minden évben szabadon választható kurzusokat is kínál a szervezetünk, amely a “soft skillek” fejlesztésére irányul.
A Tagfelvételi Eljárásra mindazon első- és másodéves, alapszakos hallgatók jelentkezhetnek, akik a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatják a tanulmányaikat, gazdálkodástudományi vagy közgazdaságtudományi képzési területek valamelyikén.
A Tagfelvétel három fordulóból áll: egy írásbeli és egy szóbeli szóbeli fordulóból, valamint egy próbaidőszakból. Az írásbeli forduló online kerül megrendezésre.
A tagfelvételi időszak minden év őszi félévében zajlik.
Szervezeti felépítés
Kozák Csongor – Elnök
Holczer Balázs – Általános Alelnök
Tankóczi Kitti Sára – Operatív Alelnök
Biró Gréta – Szakmaiságért felelős Középvezető
Vajda Eszter – Kapcsolatokért felelős Középvezető
Maszló Klaudia – Közösségért felelős Középvezető
Horváth Zsófia – Adminisztrációért felelős Középvezető
Halmai Léna – Marketingért felelős Középvezető