Felvételi információk alap és osztatlan képzésre jelentkezőknek
A Corvinus Egyetem alapképzéseit a karrierút első lépésének megfelelően alakítottuk ki. A munkaerőpiaci trendeket figyelembe véve a célunk az univerzális és széles látókörű szakemberek képzése, akik megállják a helyüket a gyakorlatban. A Corvinus Egyetem alapképzéseinek előnyei a projektközpontú oktatás, a nemzetközileg elismert oktatók, 2 hónapon belüli elhelyezkedés a munkaerőiacon, a végzettek átlagbére 19 százalékkal magasabb az azonos szakon végzettek országos átlagkereseténél 1-1,5 évvel az abszolválás után, illetve a végzett hallgatók négyes diplomaminősítéssel Corvinus Ösztöndíjas, hármassal pedig költségtérítéses helyet kapnak a mesterképzéseinken.
Az egyes szakok felvételi követelményeként meghatározott emeltszintű érettségi követelményeit a felvételi tájékoztató 1.sz. táblázatában találhatod meg.
A finanszírozási oszlopban levő “A” jelölés a Corvinus Ösztöndíjas képzést jelenti. A részletes információk megtekinthetők a felvételi tájékoztató „Corvinus Ösztöndíjas képzés” fejezetében!
Az elektronikus jelentkezés és a dokumentumok elektronikus feltöltésének határideje: 2021. február 15.
A dokumentumok – szükség esetén – postai úton is beküldhetők a következő címre: „2021. évi általános felsőoktatási felvételi jelentkezés” OktatásiHivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190.)
Tájékoztatunk, hogy a corvinusosztondij@uni-corvinus.hu email cím technikai okok miatt 2021. január 25-26. nem lesz elérhető. Szíves megértésedet köszönjük!
• Tájékozódj a Felvi.hu felültén és a honlapunkon a Corvinus meghirdetett képzéseiről! • Hozd létre saját fiókodat az e-felviben! • Jelentkezz a kiválasztott képzésre! • Töltsd fel a már rendelkezésre álló dokumentumaidat a jelentkezéssel egy időben! • Tájékozódj a felvételi eljárásban előtted álló további ügyintézésről és annak határideiről! • Töltsd fel a jelentkezés óta megszerzett dokumentumaidat az e-felvibe! • Várd a sikeres felvétel eredményét!
A jelentkező pontszámát (az igazolt eredmények alapján automatikusan) a számára legkedvezőbb módon számítják ki.
1. A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket az egyetem a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségikövetelménytől is eltekintve) rangsorolja. Az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevéllel, ha az tartalmazza az oklevél minősítését,
(elektronikus) leckekönyvvel vagy oklevélmelléklettel, ha az oklevél nem tartalmaz minősítést.
A dokumentumokat az E-felvételi rendszerbe kell feltölteni.
Pontszámítás felsőfokú oklevél alapján:
jeles, kiváló, kitüntetéses minősítés: 400 pont,
jó minősítés: 360 pont,
közepes minősítés: 320 pont,
elégséges minősítés: 280 pont.
A külföldi oklevéllel rendelkező jelentkezők esetében a belépés feltételéül szolgáló oklevél minősítéséhez szükséges felvételi pontok megállapítás az alábbi megfeleltetés szerint történik:
ECTS értékelési skála
Helyi értékelési skála
A
Excellent/ Very good
5
Jeles
B
Good
4
Jó
C
Satisfactory
3
Közepes
D
Sufficient
2
Elégséges
E
Sufficient
2
Elégséges
Amennyiben a külföldi oklevél minősítése nem a fentiek szerinti ECTS értékelési skála szerint történik, úgy a minősítést az Egyetem Kreditátviteli Bizottság saját hatáskörben állapítja meg.
3. az érettségi pontok kétszerese, hozzáadva a többletpontokat
Többletpontok:
A többletpontok összege legfeljebb 100 pont lehet abban az esetben is, ha a jelentkező különböző jogcímek alapján elért többletpontjainak az összege ezt meghaladná. A többletpontokat két csoportra lehet osztani:
jogszabály alapján – az előírt feltételek teljesítése esetén – kötelezően adandó többletpontok (emelt szintű érettségi vizsgaeredményért [amennyiben abból történik az érettségi pont számítása], nyelvtudásért, esélyegyenlőségért),
képzési területenként adható többletpontok (tanulmányi és művészeti versenyeredmények, nemzetközi tudományos diákolimpián elért eredmények alapján, szakképesítés vagy sporteredmény alapján).
A jelentkező a felvételi eljárás részeként a felsőoktatási intézmény által szervezett felsőoktatási felvételi szakmai vizsgával teljesítheti
a felvételi követelményként meghatározott emelt szintű tantárgyi érettségi vizsgakövetelményt, és
a pontszámítás feltételeként meghatározott emelt szintű tantárgyi érettségi vizsgakövetelményt
legalább 45%-os eredményű vizsgával, ha az adott tantárgyból
a kétszintű érettségi vizsga bevezetése előtt szerzett magyar érettségi bizonyítványában vizsgaeredménnyel,
valamely külföldi EGT tagállam érettségi bizonyítványában vizsgaeredménnyel, illetve Ukrajnában vagy Szerbiában teljesített érettségi vizsgaeredménnyel,
nemzetközi érettségi bizonyítvánnyal (Diploma of the International Baccalaureate), vagy
az Európai Iskolák Statútumáról szóló, Luxemburgban, 1994. június 21-én aláírt Egyezmény kihirdetéséről szóló 322/2004. (XII. 6.) Korm. rendeletben meghatározott Európai érettségi bizonyítványában vizsgaeredménnyel
rendelkezik.
A felsőoktatási felvételi szakmai vizsgára történő jelentkezés feltételeinek fennállását az Oktatási Hivatal ellenőrzi. Ha olyan képzés szerepel a jelentkezési helyei között, ahol a felvételi követelmény bármely érettségi vizsgatárgyból teljesíthető, akkor maximum két vizsgát lehet választani.
Felsőoktatási felvételi szakmai vizsgára csak a jelentkezési időszakban, azaz 2021. február 15-ig lehet jelentkezni az E-felvételi felületén. A jelentkezési határidőt követően erre nincs lehetőség. A felsőoktatási felvételi szakmai vizsga térítésmentes.
Nem jelentkezhetnek felsőoktatási felvételi szakmai vizsgára azok, akik a kétszintű magyar érettségi vizsgarendszerben szerezték meg az érettségi bizonyítványukat, függetlenül a benne szereplő érettségi vizsgatárgyaktól.
Alapképzésre és osztatlan képzésre az a jelentkező vehető fel, aki legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett, vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel vagy felsőfokú végzettséget tanúsító (legalább alapképzésben, vagy a régi rendszer szerint főiskolán szerzett) oklevéllel rendelkezik, amennyiben a felsőoktatási intézmény számol belőle pontot.
A képzések Corvinus Ösztöndíjas „A” és önköltséges „K” finanszírozási formában kerülnek meghirdetésre. A CORVINUS által kiírt ösztöndíjpályázat feltételeiről az Egyetem honlapján a Felvételi/Corvinus Ösztöndíjprogram oldalon olvashat. A besorolási határozat tartalmazza, hogy felvétel esetén önköltséges finanszírozási formára Corvinus Ösztöndíjprogram keretében nyert felvételt.
Az angol nyelvű alapképzések esetében az önköltség a harmadik országbeli állampolgár jelentkezőnek a fentiektől eltérő. További információ: felvi.corvinus@uni-corvinus.hu
Külföldi oklevél továbbtanulási célú elismerési eljárásról az Egyetem honlapján, Felvételi/Jelentkezés módja menüpont alatt olvashat. A „Külföldi oktatásiintézményben szerzett bizonyítvány vagy oklevél továbbtanulási célú elismertetése” oldalról tölthető le az elismerési kérelem.
Figyelem! Az E-felvételibe emellett kötelező a külföldi oklevelek és mellékleteik és az esetleges fordításuk feltöltése.