Jog, Igazgatás, Szabályozás

A jogi, igazgatási és szabályozási tevékenységért felelős szervezeti egység az elnök irányítása alatt álló, az Egyetem stratégiai jogi, igazgatási és szabályozási tevékenységét ellátó funkcionális egység, amely a jogi vezető vezetésével végzi tevékenységét. Feladatait az Egyetem valamennyi tevékenysége és telephelye vonatkozásában ellátja.

A szervezeti egység fő feladatai

• Stratégiai kérdésekkel kapcsolatos jogi tanácsadás. Nemzetközi szintű fejlesztések jogi előkészítése, végrehajtása, jogi átvilágítás.
  • Ágazati hatósági kapcsolattartás.
  • Alaptevékenység jogi menedzselése, így különösen szerződések, együttműködési megállapodások, egyoldalú jognyilatkozatok, mintaszerződések és formanyomtatványok szerkesztése, kiadása, nyilvántartása, véleményezése, jogi ellenjegyzés, jogi tanácsadás, jogszabályfigyelés, menedzsment tájékoztatása a jogszabályi változásokról, jogszabálytervezetek véleményezése.
  • Alaptevékenységhez kapcsolódó belső szabályozó dokumentumok jogi előkészítése.
  • Alaptevékenységhez kapcsolódóan jogi eljárások indítása, a jogi képviselet ellátása, szervezése peres, nem peres eljárásokban, valamint hatósági eljárások kezdeményezése, teljes körű menedzselése.
  • Intézményirányítás szabályozási kereteinek kialakítása, kodifikációs feladatok ellátása, belső szabályozó dokumentumok kiadása, nyilvántartása.
  • A hallgatói önkormányzatok működésének törvényességi ellenőrzése, hallgatói önkormányzatok ügyeinek jogi támogatása.
  • Képzéseket és hallgatói jogviszonnyal nem rendelkező személyeket érintő hatósági és egyéb megkeresésekkel összefüggő igazolási és hitelesítés ügyek.
  • Elnöki Testület, Szenátus működésével kapcsolatos ügyviteli feladatok ellátása, határozatok szerkesztése és nyilvántartása, kapcsolattartás a Kuratóriummal.
  • Ügyiratkezelési rend kialakítása és fejlesztése. Aláírási címpéldányok kezelése, nyilvántartása, elektronikus képviseleti jogok, elektronikus aláírások nyilvántartása, bélyegző-nyilvántartás vezetése.
  • Adatvédelmi tisztviselői feladatok ellátása, általános közzétételi, közérdekű adatigénylési feladatok ellátása.
  • Feladatkörébe tartozó adatszolgáltatások teljesítése.

Átmenetileg nem tartunk személyes ügyfélfogadást!

Kérelmeiket szkennelve e-mailben és postán adhatják be. Kérelem nyomtatvány letölthető a letölthető dokumentumoknál!

1093 Budapest, Fővám tér 8.
fjsz@uni-corvinus.hu
+36-30-552-2982