
Ismét Európa legjobbjai között a Corvinus
A Financial Times idén is rangsorolta Európa legjobb üzleti iskoláit, amelybe egyetlen magyar szereplőként a Budapesti Corvinus Egyetem is bekerült.
A Financial Times idén is rangsorolta Európa legjobb üzleti iskoláit, amelybe egyetlen magyar szereplőként a Budapesti Corvinus Egyetem is bekerült.
A Corvinus most hat szakirányú és tizenhárom executive képzést indít, amelyek az aktuális trendekhez és a piaci igényekhez igazodnak.
Az egyik legfontosabb feladatának tartja, hogy olyan környezetet biztosítson, ahol a diákok és az oktatók a tanulás, megismerés és elsajátítás folyamatában egyaránt örömmel, alkotó módon vesznek részt. Ehhez elengedhetetlennek tartja, hogy a változásokról szóló döntések a kollégákkal közösen, folyamatos bevonás mellett születhessenek. Havran Dániel mesterszakos képzésekért felelős megbízott dékánnal beszélgettünk a készülő új mesterképzési stratégiáról és terveiről.
Bár még csak három hónapja dolgozik a Corvinus Kollektív Tanulás Központ (CCL) kutatócsoportjában, Chiara Zappalá az első naptól fogva érzi, hogy jó helyre érkezett. Ehhez az Egyetem nemzetközi kutatókkal kapcsolatos befogadó attitűdje is nagyban hozzájárul szerinte.
Az EDUCATIO a magyar oktatás legjelentősebb és legrangosabb, éves, szakmai seregszemléje, jelentkezz segítőnek az eseményre!
A legjobb dolgozatok készítői értékes díjazásban részesülhetnek, a beküldési határidő 2024. március 11.
A kilenc éve alapképzésben végzett diplomások közül a corvinusosok bruttó átlagbére a legmagasabb az országban. Kiemelkedik közülük például a nemzetközi gazdálkodás alapdiploma, amivel 994 ezer forintot, 282 ezerrel többet lehet keresni jelenleg havonta az ugyanekkor, más hasonló szakon végzettek átlagbéréhez képest.
TovábbKülföldi egyetemek kiváló oktatóinak vitájával és hallgatói workshoppal indult el a PPE alapszak szeptemberi nyitó eseménye a Faculty Clubban.
Tovább