Külföldi szakmai gyakorlat
Erasmus +
A program célja, hogy a külföldi szervezetnél eltöltött időszak segítséget nyújtson a munkaerőpiacon szükséges készségek elsajátításában és a fogadó ország gazdasági és társadalmi kultúrájának megismerésében.

Elérhetőség
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a személyes ügyfélfogadás a járványhelyzetre való tekintettel felfüggesztésre került. Az ügyintézés elektronikusan, illetve postai úton történik. Megértésüket köszönjük!
Koordinátor: Vattay Zsófia, nemzetközi koordinátor
- Telefon: +36 1 482 5402
- Iroda: E.140.1 (főépület, 1. emelet)
- E-mail: corvinus.erasmus@uni-corvinus.hu
E-mail írásakor a következőket kérjük feltüntetni a tárgy mezőben: Vezetéknév, Keresztnév, NEPTUN KÓD, szakmai gyakorlat, téma. Példa: Minta Elemér, GHX45K, szakmai gyakorlat, pályázat
Általános tudnivalók
- Mobilitás lehetséges hossza: 2-12 hónap.
- Kötelező munkaóra: heti min 30 óra
- Lehetséges fogadó országok: Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Izland, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Macedónia, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia, Törökország.
Ezen országoktól eltérő országban megvalósított szakmai gyakorlathoz Campus Mundi ösztöndíjra lehet pályázni.
Ösztöndíj
Az ösztöndíj tanévenként és országonként az Európai Bizottság által előre meghatározott, fix összeg. Ösztöndíjakról bővebb és aktuális információ a Tempus Közalapítvány Erasmus+ szakmai gyakorlatos honlapján található.
Az ösztöndíjjal kapcsolatban további információt a Tájékoztató megfelelő részében olvashat.
Szakmai gyakorlat típusok
Abszolválás előtti:
- Önkéntes
- Kötelező
Abszolválás utáni:
- Abszolválás utáni 12 hónapban teljesíthető
- A szakmai gyakorlat típusaival kapcsolatban a Tájékoztató ezen részén talál bővebb információt.
Pályázás
Pályázati feltételek
1. A hallgató magyar állampolgár, vagy oklevélszerzésre irányuló tanulmányokat folytat a Budapesti Corvinus Egyetemen.
2. Minimum B2-es szintű komplex nyelvvizsga a megpályázott szakmai gyakorlat munkanyelvén.
3. Fogadó hely megléte. (Ez alól csak a végzős hallgatók esetében tudunk eltekinteni, akik az abszolválás előtti pályázat benyújtási határidő sürgető volta miatt esetleg nem tudtak még fogadó helyet találni.) A fogadó hely keresése a hallgató feladata.
4. A hallgató – aktuális képzési szintjén – rendelkezik még minimum 2 felhasználatlan Erasmus+ hónappal.
5. A pályázó hallgató még nem abszolvált (ez akkor is érvényes, ha a gyakorlatot az abszolválás után kívánja megvalósítani).
Jelentkezés
A pályázat egyik része a Mobility Managerben véglegesítendő, a pályázati dokumentumokat pedig e-mailben szükséges elküldeni az egyetem külföldi szakmai gyakorlat koordinátora részére.
Az online regisztráció során az alábbiakra kiemelten figyelni szükséges:
- A Mobility Manager szakmai gyakorlatos felülete és részképzési felülete eltérő linken érhető el. Fontos, hogy ne keverjék össze őket!
- Szakmai gyakorlat
- Részképzés
- Amennyiben már van korábbi regisztráció a Mobility Managernek akár a részképzési, akár a szakmai gyakorlatos felületén, új pályázathoz újra kell regisztrálni. Megadható a korábban használt e-mail cím felhasználónévnek, jelszót azonban mindenképpen újat kell megadni, hogy a rendszer külön regisztrációként érzékelje a bejelentkezést. Mindenképpen rendszeresen használt e-mail cím legyen megadva! Bejelentkezésnél az új felhasználói fiókba kell belépni, a korábbi(aka)t kérjük nem szerkeszteni!
Pályázati dokumentumok
- Mobility Manager adatlap kinyomtatva, aláírva (kinyomtatás után a korábbi Erasmus+ részvételre vonatkozó adatok rendszerhiba miatt kitörlődnek, így azokat kérjük külön beírni).
- Europass CV magyarul + a szakmai gyakorlat munkanyelvén.
- Motivációs levél magyarul + a szakmai gyakorlat munkanyelvén.
- Nyelvvizsga bizonyítvány / nyelvtudást igazoló dokumentum(ok). A szakmai gyakorlat munkanyelvén min. B2-es szintű, komplex (szóbeli+írásbeli) idegennyelv ismeret elvárt.
- Fogadólevél (Letter of Acceptance). A fogadólevél meglététől kizárólag azon hallgatók esetében tudunk eltekinteni, akik abszolválás után fognak csak fogadó helyet keresni maguknak. Tőlük azt kérjük, hogy amint találtak fogadó helyet, a fogadó levelet elektronikus formában (színes fotó / szken, hogy látszódjon a kék tollas aláírás és pecsét) az Erasmus+ szakmai gyakorlatos koordinátornak min. 1 hónappal a gyakorlat kezdete előtt e-mailben eljuttatni szíveskedjenek.
Határidő
Abszolválás előtti szakmai gyakorlatok esetén: A szakmai gyakorlat kezdő dátuma előtt legalább 30 nappal.
Abszolválás utáni szakmai gyakorlatok esetén: A pályázati határidő az abszolutórium félévének a hivatalos záró napja (vizsgaidőszak utolsó napja) VAGY a gyakorlat kezdete előtt min. 30 nappal amennyiben a mobilitás az abszolutórium félévének záró napjától számított egy hónapon belül megkezdődik.
Fogadó hely
A fogadó hely megléte a pályázás előfeltétele (kivéve abszolválás utáni szakmai gyakorlatok esetében).
A fogadó helyet a hallgató saját felelőssége találni.
Nem elfogadható fogadóhelyek listájáról itt tájékozódhat.
Pályázás kiegészítő támogatásokra
Az esélyegyenlőségi támogatásról itt tájékozódhat bővebben.
Tartós betegséggel és/vagy fogyatékossággal élő személyeknek szóló kiegészítő támogatásával kapcsolatban itt talál bővebb információt.
Információk résztvevőknek
Információk kiutazás előtt
Nagyon fontos, hogy a kiutazás előtti teendőket a mobilitás kezdete előtt legalább 30 nappal kezdje el intézni! A határidő be nem tartásából eredő hátrányos következményekért a Corvinus Egyetem felelősséget nem vállal, melyek adott esetben a támogatott időszak rövidüléséhez és az ösztöndíj csökkenéséhez is vezethetnek. Kérjük tanulmányozza végig a Tájékoztató valamennyi vonatkozó részét.
Információk a mobilitás alatt
A mobilitás alatti teendőkről itt olvashat bővebben.
Hallgatói élménybeszámolók
Anglia
Ausztria
Belgium
Bulgária
Csehország
Dánia
Észtország
Finnország
Franciaország
Görögország
Hollandia
Horvátország
Írország
Izland
Lengyelország
Luxemburg
Málta
Németország
Norvégia
Olaszország
Portugália
Románia
Spanyolország
Svédország
Szlovénia
Vis maior kérelem benyújtása
Campus mundi
Campus Mundi szakmai gyakorlatos ösztöndíjra kizárólag nem Erasmus+ országokban megvalósuló mobilitások mellé pályázhatnak a Corvinus Egyetem hallgatói. Erasmus+ országban megvalósuló külföldi szakmai gyakorlatos mobilitások mellé az Erasmus+ szakmai gyakorlat támogatás természetesen megpályázható.

Campus Mundi ösztöndíj pályázható a tavaszi félévre és nyárra
Tavaszi félévi külföldi részképzés vagy szakmai gyakorlat, kutatási tevékenység, illetve nyári szakmai gyakorlat megvalósításához Campus Mundi ösztöndíjra pályázhat minden magyarországi felsőoktatási hallgató. A pályázati felhívás és bővebb információ megtalálható a campusmundi.hu oldalon. Kérdés esetén a campusmundi@tpf.hu e-mail címen és a 1 237-13-10 telefonszámon állunk az érdeklődő hallgatók rendelkezésére.
Elérhetőség
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a személyes ügyfélfogadás a járványhelyzetre való tekintettel felfüggesztésre került. Az ügyintézés elektronikusan, illetve postai úton történik. Megértésüket köszönjük!
Koordinátor: Vattay Zsófia, nemzetközi koordinátor
Telefon: +36 1 482 5402
Iroda: E.140.1 (főépület, 1. emelet)
E-mail: corvinus.erasmus@uni-corvinus.hu
E-mail írásakor a következőket kérjük feltüntetni a tárgy mezőben: Vezetéknév, Keresztnév, NEPTUN KÓD, Campus Mundi szakmai gyakorlat, téma. Példa: Minta Elemér, GHX45K, Campus Mundi szakmai gyakorlat, pályázat
Pályázás
- Pályázni a Tempus Közalapítványnál szükséges. A TKA Campus Mundi szakmai gyakorlat honlapja itt érhető el.
- A pályázati dokumentumok között szerepel az ún. “Szaktanári ajánlás és intézményi jóváhagyás”. Ezt egy, a hallgatót a Corvinus Egyetemen oktató szaktanárral kell aláíratni, azt követően pedig a BCE Hallgatói Mobilitási Iroda külföldi szakmai gyakorlatokat koordináló munkatársától kérni az intézményi jóváhagyást.
- Az intézményi jóváhagyás abban az esetben adható ki, ha megvan a szaktanári ajánlás (hiánytalanul kitöltve, aláírva, keltezve, lepecsételve), valamint a hallgató benyújtott egy külföldi szakmai gyakorlat pályázatot a Corvinuson.
1. Mobility Manager
A pályázat egyik része a Mobility Managerben véglegesíthető, a pályázati dokumentumokat pedig e-mailben szükséges elküldeni az egyetem külföldi szakmai gyakorlat koordinátora részére.
2. Mire figyeljünk?
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a Mobility Manager szakmai gyakorlatos felülete és részképzési felülete eltérő linken érhető el. Fontos, hogy ne keverjék össze őket.
Amennyiben már van korábbi regisztrációja a Mobility Managernek akár a részképzési, akár a szakmai gyakorlatos felületén, új pályázathoz újra kell regisztrálni. Megadható a korábban használt e-mail cím felhasználónévnek, jelszót azonban mindenképpen újat kell megadni, hogy a rendszer külön regisztrációként érzékelje a bejelentkezést. Mindenképpen olyan e-mail címet adjon meg, melyet rendszeresen használ. Ügyeljen rá, hogy bejelentkezésnél az új felhasználói fiókba lépjen be, a korábbi(aka)t semmiképp ne szerkessze, ne írja felül.
3. Pályázati dokumentumok
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy alábbiak nem a Tempus Közalapítvány részére benyújtandó CM pályázati dokumentumok, hanem a Corvinus Egyetem számára – csupán – adminisztrációs célokból szükséges anyagok, melyek nem kerülnek pontozásra/elutasításra.
- Mobility Manager adatlap kinyomtatva, aláírva (kinyomtatás után a korábbi Erasmus+ részvételre vonatkozó adatok rendszerhiba miatt kitörlődnek, így azokat kérjük külön beírni)
- Europass CV magyarul + a szakmai gyakorlat munkanyelvén.
- Motivációs levél magyarul + a szakmai gyakorlat munkanyelvén. Használható a Campus Mundis formanyomtatvány. Benyújtható ugyanaz a motivációs levél, amit majd a Campus Mundira pályázathoz is csatolni fog, de kérjük annak angolra/munkanyelvre történő fordítását is mellékelni.
- Nyelvvizsga bizonyítvány / nyelvtudást igazoló dokumentum(ok).– A szakmai gyakorlat munkanyelvén min. B2-es szintű, komplex (szóbeli+írásbeli) idegennyelv ismeret elvárt.
- Fogadólevél (Letter of Acceptance). – Használható a Campus Mundis formanyomtatvány.
A fentiek szerint sikeresen véglegesített külföldi szakmai gyakorlat pályázás (ennek csak adminisztrációs jelentősége van, pontozásra/elutasításra nem kerül) után a Campus Mundi pályázáshoz szükséges intézményi jóváhagyás kikérhető. A jóváhagyást e-mailben lehet kérni a dokumentum (“Szaktanári ajánlás és intézményi jóváhagyás” – szaktanár által már aláírva, lepecsételve, beszkennelve) csatolásával.
Amennyiben BCE-n folytatott tanulmányaihoz szükséges kötelező szakmai gyakorlatát szeretné külföldön teljesíteni, legyen szíves a gyakorlat tanulmányi szempontból releváns részét az illetékes szaktanárral, valamint az egyetem kötelező szakmai gyakorlatokért felelős koordinátorával egyaránt egyeztetni. A Hallgatói Mobilitási Iroda külföldi szakmai gyakorlat koordinátora kizárólag az ösztöndíjjal (Erasmus+ és Campus Mundi) kapcsolatosan tud segítséget nyújtani.