Külföldi téli és nyári egyetemek

23 különböző kurzus:
  • 5 ECTS kredit / 30 óra kurzusonként
11 programcsomag:
  • Minden csomag 2 kurzuból áll
  • 2-4 hét időtartam csomagonként
  • Az órák hétfőtől csütörtökig tartanak, pénteken üzleti látogatások vagy társasági események egészítik ki a programot
  • A programot teljesen a saját igényeidre szabhatod: választhatsz csak egy kurzust, vagy akár összeválogathatsz több kurzust különböző csomagokból.
Témakörök:
  • Arts in France (Paris)
  • Supply Chain Design & Management (online)
  • Sports Marketing & Management (online)
  • Design Thinking & Managing the Creative Process (Marseille)
  • Entrepreneurship (online)
  • Value Creation & Digital Marketing (Bordeaux)
  • Disruptive Technologies (online)
  • Wine & Tourism in France (Bordeaux)
  • Social Business, innovations and sustainable entrepreneurship (online)
  • Global Finance & International Business (Marseille)
  • Ethics in business & society and sustainable change (Marseille)
Regisztrációs díj: 100€, amely a jelentkezés véglegesítéséhez szükséges a Kedge felé. Meglévő partnerkapcsolatunknak köszönhetően a Corvinus hallgatói mentesülnek a tandíj fizetése alól.
A jelentkezési időszak a Kedge International Summer School programjára lezárult.
Időpont: 2021. július 11–24.

A Bécsi Egyetem Európai és Összehasonlító Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének Finnugor Tanszéke és az ELTE Berzseny Dániel Pedagógusképző Központja közös nyári egyetemet szervez osztrák, ill. magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akik magyar/német nyelvtudásukat szeretnék fejleszteni.

Az idén 29 éves nyári egyetemet idén a pandémiára való tekintettel online formában szervezzük meg, a magyar és az osztrák diákok a virtuális térben találkozhatnak egymással.

A kurzus felépítése: intenzív nyelvtanulási program (naponta 9.00-től 12.30-ig) haladó, ill. középhaladó szinten négy max. tízfős csoportban; délutánonként osztrák és magyar kultúrtörténeti tematikájú előadások, amelyek Ausztriához/Magyarországhoz kapcsolódnak, filmvetítés és közös projektmunka az osztrák hallgatókkal.

Az oktatás a Zoom program segítségével zajlik. A tananyagokat a hallgatók digitális formában kapják mega tanáraiktól.

Jelentkezési feltételek a magyar hallgatók számára:

• a haladó szinthez: alapfokú (A2 szintű) államilag elismert nyelvvizsga vagy annak megfelelő egyéb bizonyítvány/igazolás;
  • a középhaladó szinthez: középfokú (B szintű) államilag elismert nyelvvizsga vagy annak megfelelő egyéb bizonyítvány/igazolás;
  • hallgatói jogviszony egy magyarországi felsőoktatási intézményben, nem német szak;
  • rövid német vagy magyar nyelvű motivációs levél.

Ösztöndíj

Az ösztöndíjakat az Osztrák–Magyar Akció Alapítvány biztosítja, amely nem készpénzt jelent, hanem a kurzuson való ingyenes részvételt. Az ösztöndíj elnyerése után a hallgatók szerződést kötnek az alapítvánnyal, amelyben vállalják a kurzuson való részvételt.

Önköltség

A kurzuson való részvételre a pályázatok elbírálása után az ösztöndíjat elnyert hallgatóktól 6000 Ft regisztrációs díjat kérünk átutalni a későbbiekben megadott bankszámlaszámra.

Jelentkezési határidő: 2021. május 30.

A résztvevők létszáma: 20 osztrák és 20 magyar hallgató.

A kurzus vezetője Csire Márta.

További információk: marta.csire@univie.ac.at, tel.: +43 1 4277 43012 vagy ezen a linken érhetőek el.
GEN.:2021.04.22. - 21:13:34