Külföldi téli és nyári egyetemek

Pályázati felhívások a 2021-2022-es tanévre.

Az alábbi oldalon a Tempus Közalapítvány megannyi aktuális pályázata közül válogathatnak az érdeklődők, úgy mint különböző nyári egyetemi kurzusok, állami ösztöndíjak, valamint külföldi pályázati felhívások.
Az alábbi oldalakon megannyi érdekes nyári egyetemi felhívás található, mely különböző témákban biztosít lehetőséget a hallgatóknak, hogy képezzék magukat Európa szerte.
23 különböző kurzus:
  • 5 ECTS kredit / 30 óra kurzusonként
11 programcsomag:
  • Minden csomag 2 kurzuból áll
  • 2-4 hét időtartam csomagonként
  • Az órák hétfőtől csütörtökig tartanak, pénteken üzleti látogatások vagy társasági események egészítik ki a programot
  • A programot teljesen a saját igényeidre szabhatod: választhatsz csak egy kurzust, vagy akár összeválogathatsz több kurzust különböző csomagokból.
Témakörök:
  • Arts in France (Paris)
  • Supply Chain Design & Management (online)
  • Sports Marketing & Management (online)
  • Design Thinking & Managing the Creative Process (Marseille)
  • Entrepreneurship (online)
  • Value Creation & Digital Marketing (Bordeaux)
  • Disruptive Technologies (online)
  • Wine & Tourism in France (Bordeaux)
  • Social Business, innovations and sustainable entrepreneurship (online)
  • Global Finance & International Business (Marseille)
  • Ethics in business & society and sustainable change (Marseille)
Regisztrációs díj: 100€, amely a jelentkezés véglegesítéséhez szükséges a Kedge felé. Meglévő partnerkapcsolatunknak köszönhetően a Corvinus hallgatói mentesülnek a tandíj fizetése alól.
A jelentkezési időszak a Kedge International Summer School programjára lezárult.
Időpont: 2021. július 11–24.

A Bécsi Egyetem Európai és Összehasonlító Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének Finnugor Tanszéke és az ELTE Berzseny Dániel Pedagógusképző Központja közös nyári egyetemet szervez osztrák, ill. magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akik magyar/német nyelvtudásukat szeretnék fejleszteni.

Az idén 29 éves nyári egyetemet idén a pandémiára való tekintettel online formában szervezzük meg, a magyar és az osztrák diákok a virtuális térben találkozhatnak egymással.

A kurzus felépítése: intenzív nyelvtanulási program (naponta 9.00-től 12.30-ig) haladó, ill. középhaladó szinten négy max. tízfős csoportban; délutánonként osztrák és magyar kultúrtörténeti tematikájú előadások, amelyek Ausztriához/Magyarországhoz kapcsolódnak, filmvetítés és közös projektmunka az osztrák hallgatókkal.

Az oktatás a Zoom program segítségével zajlik. A tananyagokat a hallgatók digitális formában kapják mega tanáraiktól.

Jelentkezési feltételek a magyar hallgatók számára:

• a haladó szinthez: alapfokú (A2 szintű) államilag elismert nyelvvizsga vagy annak megfelelő egyéb bizonyítvány/igazolás;
  • a középhaladó szinthez: középfokú (B szintű) államilag elismert nyelvvizsga vagy annak megfelelő egyéb bizonyítvány/igazolás;
  • hallgatói jogviszony egy magyarországi felsőoktatási intézményben, nem német szak;
  • rövid német vagy magyar nyelvű motivációs levél.

Ösztöndíj

Az ösztöndíjakat az Osztrák–Magyar Akció Alapítvány biztosítja, amely nem készpénzt jelent, hanem a kurzuson való ingyenes részvételt. Az ösztöndíj elnyerése után a hallgatók szerződést kötnek az alapítvánnyal, amelyben vállalják a kurzuson való részvételt.

Önköltség

A kurzuson való részvételre a pályázatok elbírálása után az ösztöndíjat elnyert hallgatóktól 6000 Ft regisztrációs díjat kérünk átutalni a későbbiekben megadott bankszámlaszámra.

Jelentkezési határidő: 2021. május 30.

A résztvevők létszáma: 20 osztrák és 20 magyar hallgató.

A kurzus vezetője Csire Márta.

További információk: marta.csire@univie.ac.at, tel.: +43 1 4277 43012 vagy ezen a linken érhetőek el.
Idén a frankfurti nyári egyemet a virtuális térben kerül megrendezésre.

Az alábbi oldalon bővebb információ található az elérhető programokról:
A dániai AU Summer University a következő programot kínálja 2021 nyarán:
Az Utrecht University széles programskálát kínál idén nyáron is.

Bővebb információ az egyetem honlapján elérhető:
A 2021-es nyári egyetem online módon kerül megrendezésre július 4 és 14-e között. A programokra május 1-ig várják a jelentkezőket.
A tajvani National Taiwan University a következő programokat kínálja 2021 nyarán, jelentkezési határidő: 2021. május 16.

A német Hohenheim University a következő programokat kínálja 2021 nyarán, jelentkezési határidő: 2021. május 15.

Bővebb információ az egyetem honlapján elérhető:
A francia Université Côte d’Azur a következő programot kínálja 2021 nyarán, jelentkezési határidő: 2021. május 23.

Az angol nyelvű jelentkezési lap elérhető ezen a linken.

Bővebb információ a flyeren  az egyetem honlapján elérhető:
A moszkvai HSE Graduate School of Business a következő programot kínálja 2021 nyarán, jelentkezési határidő: 2021. június 11.

Bővebb információ itt és az egyetem honlapján elérhető:
A koreai Hankuk University of Foreign Studies a következő programokat kínálja 2021 nyarán, jelentkezési határidő: 2021. május 31.

Bővebb információ az egyetem honlapján elérhető:
A kínai Fudan University a következő programokat kínálja 2021 nyarán, jelentkezési határidő: 2021. június 15.

GEN.:2021.05.11. - 01:04:46