Kutatások, Projektek
Intézeti Kutatóközpontok
Adatelemző Központ
Célunk az empirikus közgazdaságtan térnyerésének elősegítése, amelyet három fő tevékenység révén kívánunk megvalósítani. Egyrészt, egyetemi oktatók és hallgatók kutatásaiban nyújtunk szoftveres, statisztikai és ökonometriai segítséget. Másrészt pályaválasztás előtt álló középiskolás diákoknak szervezünk tanulmányi versenyt és képzéseket. Harmadrészt pedig szakmai előadásokat szervezünk a téma népszerűsítése érdekében.
Az Adatelemző Központ munkatársai
E épület, 219
Telefon: +36 1 482 5148 • Mellék: 5148
Sóház, 201/A
Telefon: +36 1 482 7453 • Mellék: 7453
Biztosítási Oktató és Kutató Csoport (BOKCS)
A képzés posztgraduális szinten akkreditált szakként kerül meghirdetésre, melyre matematikus és közgazdász diplomával lehet jelentkezni. A nappalis képzésben az ELTE-vel közös Biztosítási és Pénzügyi Matematika mesterszak aktuárius specializációját az Operációkutatás és Aktuárius Tudományok tanszékkel közösen szervezzük.
Corvinus Center for Operations Research (CCOR)
2020. szeptember 1-én megalakult a Corvinus Center for Operations Research (CCOR). Az új kutatóközpont célja az operációkutatás vonatkozó területeinek (folytonos optimalizálás elmélete, algoritmusai és alkalmazásai; játékelmélet; döntéselmélet és alkalmazásai; operációkutatási modellek és alkalmazásaik) kutatása. A kutatóközpont öt munkatársa osztott munkakörben folytatja tevékenységét: a Matematikai és Statisztikai Modellezés Intézetben oktatási, míg a CIAS-CCOR-ben nemzetközi színvonalú kutatási tevékenységet végeznek.
A Kutatóközpont vezetője
E épület, 73
Munkatársak
E épület, 73
Sóház, 201/B
Telefon: +36 1 482 7455 • Mellék: 7455
E épület, 73
Sóház, 202/B
Telefon: +36 1 482 7457 • Mellék: 7457
Gazdaság- és Társadalomstatisztikai Elemző Központ
A kutatócsoport elsősorban a Statisztika Tanszék bázisán, önálló szervezeti egységként működik. Feladata a gazdaság- és társadalomstatisztika eszközeivel elemezhető gyakorlati problémák elemzése, az eredmények beépítése a gazdaságstatisztikai, modellezési jellegű tárgyak oktatásába. A központ fő kutatási témái: a nemzetgazdasági elszámolási rendszerek, ágazati kapcsolatok mérlegei, jövedelemfolyamatok makro- és mikroszinten, jövedelemegyenlőtlenségek, szegénység, rejtett gazdaság, árelemzések, indexek, árszabályozás, makro- mezo- és mikroszintű statisztikai bázisú modellek készítése és futtatása. A csoport a BCE és a KSH közötti együttműködés keretében a KSH adatbázisait fokozottan használja kutatási munkáiban, együttműködik a KSH munkatársaival is.
A Kutatóközpont vezetője
E épület, 103
Telefon: +36 1 482 5229 • Mellék: 5229