Farkas Gyula Emléknap

A Corvinus Institute for Advanced Studies (CIAS) keretei között működő Corvinus Operációkutatási Kutatóközpont (CCOR) fontosnak tartja, hogy megemlékezzünk a nagy elődökről.
2024.04.26. 17:16
1093. Budapest, Fővám tér
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / marianna.eisenberg-nagy@uni-corvinus.hu

Ezen gondolat jegyében Farkas Gyula Emléknapot rendezünk a nemzetközileg elismert alkalmazott matematikus és elméleti fizikus, Farkas Gyula halálának 90. évfordulója alkalmából. Az esemény online keretek között zajlik 2020. december 10-én, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Farkas Gyula (1847-1930) a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a Padovai Egyetem díszdoktora volt. Jelentős érdemei vannak a matematika és fizika népszerűsítése, oktatása területén is. Egyik legjelentősebb tudományos eredménye a nevét viselő Farkas lemma, mely az operációkutatás egyik vitathatatlan alappillére.

A rendezvényt Microsoft Teams-en rendezzük meg, melyen tudománytörténeti, illetve operációkutatási előadásokat is hallhatnak a résztvevők. A részletes programot kérjük tekintsék meg a kutatóközpont honlapján.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztráció határideje december 8-a, 23:59. Regisztrálásra itt van lehetőség.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

GEN.:2024.04.26. - 15:16:12