REKK Workshop

1093. Budapest, Online esemény
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / alapitvany@rekk.hu

Az esemény a REKK és a V4 Energia Think Tank Platform szervezésében valósul meg. 2018 novemberében az Európai Bizottság bemutatta hosszú távú stratégiai tervét az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére, amely 2050-re a nulla nettó ÜHG-kibocsátást célozza meg. Az egyes uniós tagállamoknak hosszú távú nemzeti stratégiákban kell rögzíteniük, hogyan tervezik elérni az üvegházhatásúgáz-kibocsátással kapcsolatban a Párizsi Megállapodás és az uniós célkitűzések alapján vállalt csökkentést. A klímasemleges gazdaságra való átállásig azonban számos kihívás vár az egyes tagállamokra, köztük a Visegrádi Négyek országaira is.

A V4 Energy Think Tank Platform által készített tanulmányok a 2050-es dekarbonizáció kulcsterületeit tárgyalják:

• A 2050-ig szóló, hosszú távú tagállami stratégiák a V4 országokban (a dekarbonizációs célok összehasonlítása),
  • A Power-To-Gas technológia szerepe a régióban: az energiatárolás lehetősége a villamosenergia- és gázszektorok összekapcsolódásával,
  • A szénkivezetés megvalósítása a V4 országokban.

Az angol nyelvű workshopon a V4 Energy Think Tank Platform kutatói bemutatják a fenti tanulmányok eredményeit, amelyeket egy panelbeszélgetésben vitatunk meg az Európai Bizottság és a Visegrádi Országok kormányzati képviselőivel.

A panelbeszélgetés eddig megerősített résztvevői:

• Ivo Schmidt, Policy Officer, European Commission, Directorate-General for Energy
  • Tomáš Smejkal, Head of Strategy Unit, Ministry of Industry and Trade, Czech Republic
  • Anna Madyniak, Senior Expert, Ministry of Energy, Poland

A részletes programterv itt olvasható. Az esemény nyelve angol. Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. További információ és regisztráció elérhető a REKK honlapján.

GEN.:2024.04.26. - 02:40:23