Kollégánk, Jiaqi Zou megszerezte doktori fokozatát a Torontói Egyetemen

Büszkén adjuk hírül, hogy kollégánk Jiaqi Zou 2023 szeptemberében sikeresen védte meg a Torontói Egyetemen doktori disszertációját a család, az oktatás és a munkagazdaságtan területén.

Kapcsolódó posztok

Jiaqi kutatása az első, amely természetes kísérlet révén bizonyítja, hogy az anyagi korlátok valóban visszatartják a férfiakat a házasodástól. Ez az eredmény nem magától értetődő, hiszen a nőknél gyakran figyelték meg az ellenkezőjét: ők hajlamosak késleltetni a házasságot, amint az anyagi akadályok elhárulnak. Emellett Jiaqi társszerzőivel azt is megmutatja, hogy Kínában az ún. „maradék lányok” („leftover women”) –  a jellemzően magasan képzett, 27 év feletti egyedülálló nők – a kormány állításaival szemben nem maradnak pártában. A közhiedelemmel ellentétben a magasan képzett nők egyszerűen csak elhalasztják a házasságkötést harmincas éveik közepére vagy végére, de végül mindenki máshoz hasonló arányban házasodnak meg, sőt, a házasságuk minősége sem alacsonyabb, mint másoké. Jiaqi emellett disszertációjában azt is vizsgálja, hogy hogyan hat a teljesítményre és a karrierlehetőségekre, ha valaki úgy érzi, hogy túl- vagy alulértékelik munkahelyén. A bizonyítási vágy mindkét esetben torzít: jobb csapatmunkára, de rosszabb egyéni teljesítményre ösztönöz –  ironikus módon éppen azért, mert az emberek ilyenkor hajlamosak nagyobb kihívást jelentő és ezáltal kockázatosabb projekteket vállalni.

GEN.:2024.05.09. - 17:24:11