Elhunyt Kádas Sándor egyetemi docens, a Corvinus egykori oktatója

Szomorú hírről tájékoztatjuk az egyetem munkatársait: Kádas Sándor nyugalmazott docens életének 72. évében, 2021. március 21-én elhunyt. Temetésére várhatóan májusban, szűk családi körben kerül sor. Emlékét kegyelettel és tisztelettel megőrizzük.
Kádas Sándor 35 évig oktatott a Matematikai Intézetében, később Operációkutatás Tanszéken, majd 2013-ban nyugdíjba vonult, de 2018-ig még részt vett az oktatásban.

Sándor az ELTE TTK fizikus szakára felvételizett, majd az ELTE-n matematikus hallgatóként folytatta tanulmányait. Közben jelentkezett egyetemünk gazdaságmatematika szakirányára, amely a népgazdaság tervező-elemző szak része volt. 1973 júliusában jeles eredménnyel megvédte mindkét diplomáját. 1974-ben doktori fokozatot szerzett egyetemünkön, majd 1980-ban kandidátusi címet nyert el a drezdai közlekedéstudományi egyetemen.

Angol, német és orosz nyelvtudása segítette a matematikai optimalizálási modellek megismerésében és alkalmazásában. 2000-től érdeklődésének középpontjában a pénzügyi folyamatok modellezése és egy hatékony kereskedési rendszer kifejlesztése állt.

Sándor oktató és kutató munkája mellett szenvedélyes hegymászó volt.

Gyászolja felesége és két gyermeke mellett a Matematika és Statisztika Modellezési Intézet kollektívája.

GEN.:2024.05.12. - 17:18:20