Első lépések a Könyvtárban – Gólyáknak

Miért fontos a Könyvtár?

• A könyvtári források válogatott, minőségi szakirodalmat tartalmaznak, jobb minőségű dolgozatokat tud írni. A forrásgyűjtést kezdje a könyvtárban!
  • A tankönyvek elérhetőek e-formában vagy kikölcsönözhetőek nyomtatott könyvként.
  • A könyvtárban csendes, kényelmes környezetben, elmélyülten tud tanulni.
  • A konzultációs szobák és a könyvtári oktatóterem a közös tanuláshoz, csoportmunkához kiváló helyszínek.
  • A közösségi terekben találkozhat barátaival.

Hol találkozhat a könyvtárral?

• Személyesen: C épület, első emelet. Látogatás előtt nézze meg a könyvtár nyitvatartását.
  • Online: Egyetemi honlap felső menüsor: “Könyvtár”
  • MyCorvinus app (Bejelentkezés nélkül is elérhető a Könyvtár menüpont.)

Hogyan használja a könyvtárat?

• Kölcsönzéshez és egyes szolgáltatások használatához szüksége lesz könyvtári kártyára. Vegye át ingyenesen a könyvtárban.
  • Az e-könyveket és e-folyóiratokat, online forrásokat bármikor, bárhonnan használhatja VPN-csatlakozással vagy EduID-azonosítással.
  • A szakirodalmat keresse a Szuperkereső boxban.
  • Ha kölcsönözni szeretne, nézze meg a könyv helyét a katalógusban (pl. Gazdálkodástudományi olvasó 40, D 50). A fehér csíkkal jelölt könyveket lehet kölcsönözni.
  • Használja az önkiszolgáló kölcsönzőket. Alapértelmezett PIN-kód: születési hónap+nap (pl. 0321), melyet megváltoztathat a katalógusba belépve.
  • Tanulmányaihoz segítséget nyújtanak a segédleteink és tréningjeink, melyekről a Writing Center menüpontban talál információt.

Kérdése van?

Kérdezzen, üzenjen a könyvtárnak, írjon e-mailt: library@uni-corvinus.hu vagy chat-eljen velünk.

Könyvtári körbevezetés

Rövid, kb. 30 perces, könyvtári sétával egybekötött program, amelyen a legalapvetőbb könyvtárhasználati ismereteket adjuk át.

Időpont: 2024. szeptember 9-étől minimum 5 fő együttes jelentkező esetén tetszőleges időpontban kérhető munkanapokon 8-16 óra, pénteken 8-13 óra között. Kérjük, a preferált időpont előtt 1 munkanappal jelentkezzenek. A kért és lefixált időpontot a honlapunkon nyilvánossá tesszük, így azokhoz mások is csatlakozhatnak.

A jelentkezéshez kérjük az alábbi formot töltse ki.

Találkozó a Könyvtár Információs pultjánál, C épület, 1. emelet

Tudástriatlon

Három játékos, interaktív modulból álló, kb. 1-1,5 órás könyvtári ismertető az alábbi témákban:

1. modul: Szakirodalom: amire szükséged lesz a kezdetektől

2. modul: Egyetemi elvárások: hogyan kerüld el a plágiumot?

3. modul: Lépjünk túl a bulváron, avagy a tudományos írás alapjai

Maximális létszám: 30 fő/alkalom

Időpont: 2024. szeptember 9-étől minimum 5 fő együttes jelentkező esetén tetszőleges időpontban kérhető munkanapokon 8-15 óra, pénteken 8-12 óra között. Kérjük, a preferált időpont előtt 1 munkanappal jelentkezzenek. A kért és lefixált időpontot a honlapunkon nyilvánossá tesszük, így azokhoz mások is csatlakozhatnak.

Helyszín: Egyetemi Könyvtár, Oktatóterem

Prezentációk