Program szervezője: Horváth Dóra, Komár Zita, Faludi Julianna, Csordás Tamás, Simay Attila, Ásványi Katalin; Marketing-, Média- és Designkommunikáció Tanszék
FIKA* (vagy irkafirka, kutatói intrifika …)
avagy
Leomló falak, megbomló agyak (?) (!) – egy kollektív autoetnográfiai kísérlet tapasztalatai és folytatásának kérdései egy kávé mellett a beszélgetés indítói: Horváth Dóra; Komár Zita; Csordás Tamás ; Cosovan Attila; Faludi Julianna; Markos-Kujbus, Éva; Simay, Attila; Ásványi, Katalin; Galla Daniella, Varga Ákos, Marketing-, Média- és Designkommunikáció Tanszék
*A
Fika egy svéd szokás, amely során kávézni, szendvicset, desszerteket enni gyűlnek össze a munkatársak, rokonok, vagy barátok. Maga a svéd fika szó is azt jelenti, hogy kávézni. Kevésbé
szigorúan vett értelemben a kávé helyettesíthető teával, gyümölcslével, limonádéval is. … Néhány társadalmi csoport körében a fika hasonló az angol ötórai teázáshoz.
A kutatási héten minden bizakodó és elkeseredett kollégát egy kávé vagy más választott ital melletti szabad beszélgetésre invitálunk, azért, hogy az elmúlt két félév oktatói, kutatói tapasztalatairól osszuk meg gondolatainkat, és megtaláljuk a folytatás jó vagy jobb formáit.
Felvetésünk kiindulása
kollektíven írt cikkünk a kényszerű digitális átállás tapasztalatairól, melynek formája a kollektív autobiográfia
Emlékszel? Utolsó beszélgetésünket egy aggódó szakdolgozó siránkozása szakította félbe. Megijedtem, mint mindig, ha valahol egy siránkozó hallgató megjelenik. Pedig akkor még nem tudtam, hogy számomra és számodra nagyobb veszély nem jöhet, mint hogy egy ideig nem látjuk diákjainkat. Azóta sem feledtem el azt a délutánt. Egymással szemben álltunk az egyetem folyosóján a hallgatók forgatagában, mintha soha többé nem akarnánk abbahagyni a munkát. De én egy erőltetett mosollyal elvágtam a beszélgetés fonalát, sietősen elbúcsúztunk egymástól és fáradt, könnyed hangon azt mondtam: “Ne félj a tavaszi szünettől. A távollét olyan, mint a szél. A munkakedvüket kioltja, de az kurzusheti munkát fellobbantja. A csoportmunkát fellobbantja… (dalszöveg-átirat – Vándor Kálmán: A távollét [előadó: Szécsi Pál]) https://www.facebook.com/corvinusmarketing/posts/4161089270567933
Hol tartunk most? Merre érdemes menni? Jelenleg formálódó kutatásunk és eddigi eredményeink megosztása mellett, az érdeklődők véleményére is számítunk …
Források:
Horváth, Dóra ; Komár, Zita ; Csordás, Tamás ; Cosovan, Attila ; Faludi, Julianna ; Markos-Kujbus, Éva ; Simay, Attila ; Ásványi, Katalin (2020): Együtt, egymástól távol – távolsági munkakapcsolat, avagy egy tanszék naplóbejegyzései. In: Fokasz, Nikosz; Kiss, Zsuzsanna; Vajda, Júlia (szerk.) Koronavírus idején. Budapest, Magyarország : Replika Alapítvány, (2020) pp. 39-49. , 11 p.
Ellis, C. & Rawicki, J. (2013). ‘Collaborative Witnessing of Survival During the Holocaust:An Exemplar of Relational Autoethnography.’ Qualitative Inquiry, 19:5, 366-80 doi: 10.1177/1077800413479562.
Gould, S. J. (1995). ‘Researcher Introspection as a Method in Consumer Research: Applications, Issues, and Implications.’ Journal of Consumer Research, 21:4, 719-22 doi: 10.1086/209430.
A program magyar nyelvű.
A részvétel nem regisztrációköteles.