Ugrás a fő tartalomra

TDK

Mi a TDK?

„A TDK, a tudományos diákköri mozgalom 70 éve működik Magyarországon. Lényege a tanár és a diák alkotó együttműködése, amely a tehetséggondozás sajátos formája a felsőoktatásban.
Célja, hogy tudományos műhelymunkát és ezzel minőségi többlettudást, alkotási alkalmat adjon az arra vállalkozó egyetemistáknak és főiskolásoknak, akik felsőoktatási tanulmányaik mellett készek arra, hogy többlettőkét gyűjtsenek szakmai és/vagy tudományos karrierálmaik megvalósításához.”

(Szendrő Péter, az OTDT örökös elnökének köszöntője, https://otdk.hu/otdt)

„A tudományos diákköri (TDK) mozgalom a magyar felsőoktatás legszélesebb bázisú, legátfogóbb tehetséggondozási formája, az önképzés, az elitképzés és a tudóssá nevelés színtere. A mesterek, témavezető tanárok, kutatók körül kialakuló TDK műhelyek ösztönző légkörében születik meg a legtöbb tehetséges diák első tudományos élménye.”

(https://otdk.hu/otdk/kozponti-felhivas)

Ideális TDK-írási stratégia

Az ideális TDK írási stratégia már a sikeres felvételi után kezdetét veszi, hiszen tudatosan célszerű fejleszteni azokat a készségeket, amelyek elengedhetetlenek a tudományos igényű gondolkodáshoz. A különféle problémák iránti kíváncsiságot már gyermekkorunk óta magunkkal hozzuk, az kérdés, hogy képesek vagyunk-e ezt magasabb, tudományos szintre emelni. Bár kikövezett útja a sikeres TDK-nak nincs, mégis összeszedtük azokat a legfontosabb lépéseket, amelyek kulcsfontosságúak a kezdetektől egészen a Pro Scientia Aranyéremig.

TDK téma és mentor kereséseKutatási téma keresése, egyéni érdeklődés vagy a kutatócsoportok ajánlásai alapján, ideálisan a leadás előtt 4–6 hónappalTémavezetők
Kutatócsoportok
Kapcsolódás műhelyekhez
Releváns kurzusok felvételeTémaspecifikus, a tudományos gondolkodást erősítő kurzusok felvételeTémaspecifikus kurzusok
Módszertani kurzusok
Összetett problémamegoldási, elemzési, módszertani, szintetizálási, prezentációs készségfejlesztés
TDK írásaTDK írása egyénileg vagy csapatbanTDK felkészítők
Témavezetők
Összetett problémamegoldási, elemzési, módszertani, szintetizálási, prezentációs készségfejlesztés
TDK részvételRészvétel az intézményi (egyetemi) TDK-n, több éven keresztül, akár évente több dolgozattalTDK felkészítők
Intézményi TDK szervezése
TDK I–III. hely
OTDK-ra jelölés
Best Paper díj
„Közgáz Diáktudós” kötetben megjelenési lehetőség
Publikáció TDK-bólJó minőségű TDK-kból magyar és idegen nyelvű publikációk önállóan vagy témavezetővel közösenTémavezetői támogatásCorvinus Kutatási Kiválósági Díj (CKK)
Best Hungarian publication based on a Scientific Students’ Associations Conference (TDK) paper
Best English publication based on a Scientific Students’ Associations Conference (TDK) paper
OTDK részvételOTDK-ra jelölt dolgozatokOTDK-ra felkészítők (pl. prezentációs kurzus, tudományterületi tájékoztatók)
Témavezetői támogatás
OTDK I–III. hely
Különdíj
PSAT Reménység Kitűző (OTDK-n legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtónak)
Pro Scientia Aranyérem pályázatOTDK évében, OTDT Szakbizottság dönt: Ha van legalább egy OTDK I. helyezés (de a nagy verseny miatt jobb, ha több van) és magasan jegyzett lapokban publikálETDT elnöke jelöl
PSA tájékoztató
PSA Aranyérem

Szekciók

A TDK szekciók szerint szerveződik. Ezen az oldalon találhatók meg az erre az évre meghirdetett szekciók és azok ismertetései.
A szekciók szervezési feladatait szekciótitkárok látják el, akik általában a szekciót gondozó tanszék oktatói. A témát érintő kérdéssel kapcsolatban az itt feltüntetett elérhetőséget használva a szekciótitkárral érdemes a kapcsolatot felvenni és egyeztetni. A tanárok (szekciótitkárok, témavezetők) egyéb elérhetőségei az itt feltüntetettek mellett megtalálhatók az egyetemi telefonkönyvben is. A szekcióismertetők a szekciótitkárok által rendelkezésünkre bocsátott információkat tartalmazzák, melyek általában a következőket foglalják magukban:

  • gondozó tanszék;
  • szekciótitkár neve és elérhetősége;
  • a szekció témájának ismertetése;
  • javasolt dolgozattémák is (nem minden szekciónál).

A témát illetően nincsenek kötöttségek. A dolgozatregisztráció során az alábbi szekciók közül kell kijelölni azt, ahol a hallgató a témavezetőjével egyeztetve tematikusan illeszkedőnek érzi dolgozatát. A 2021. évi kiírás óta az elsődlegesen javasolt szekció mellett az OTDK-hoz hasonlóan meg kell adni egy másodlagos és harmadlagos szekciót is. Ezektől eltérhet a végleges szekcióbeosztás, amelyet az ETDT a hallgatók mellett a szekciótitkárok ajánlásának figyelembevételével szakmai és szervezési szempontok alapján önállóan határoz meg. A végső szekciók ugyanis a jelentkezések és a beérkezett dolgozatok számának függvényében indulnak el, ebből adódóan előfordulhat, hogy egyes eredetileg meghirdetett szekciókat össze kell vonnunk vagy szét kell bontanunk.
A TDK/OTDK nyelve az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) központi felhívása értelmében  a magyar. Felhívjuk az érdeklődők figyelmét, a Corvinus intézményi ETDT versenykiírása értelmében – lehetővé téve az itt tanuló nem magyar anyanyelvű hallgatók indulását is a TDK-n – a TDK-dolgozat angol nyelven is benyújtható. Az absztraktot a dolgozat nyelvével megegyezően kell leadni.
A regisztrációkor valamennyi szekció kétnyelvű, ami azt jelenti, hogy a dolgozat nyelvétől és a szerző nyelvtudásától függetlenül bármelyik szekció választható javasolt szekciónak. Kétnyelvű szekció esetében a szerző a dolgozat nyelvétől függetlenül eldöntheti, hogy a dolgozatot a szóbeli konferencián magyar vagy angol nyelven kívánja bemutatni. A kétnyelvű szekciókban valamennyi zsűritagnak magyarul és angolul is tudnia kell.
A szekcióbeosztás véglegesítésekor azonban az ETDT létrehozhat csak magyar vagy csak angol nyelvű szekciókat. Ezekre az alábbi szabályok érvényesek.

  • Az angol nyelvű szekciókban csak angol nyelvű dolgozatok szerepelhetnek, melyeket a szóbeli konferencián is angolul kell bemutatni. Magyarul nem tudó külföldiek csak az angol nyelvű szekciók esetében lehetnek zsűritagok.
  • A magyar nyelvű szekciókban a magyar a munkanyelv. Ugyan itt is szerepelhetnek a magyar mellett angol nyelven dolgozatok, de a dolgozat nyelvétől függetlenül a szóbeli prezentációk magyar nyelven folynak. Magyarul nem tudó külföldiek a magyar nyelvű szekciók esetében nem lehetnek a zsűri tagjai.
szekció nyelvemunkanyelvdolgozat nyelveabsztrakt nyelvemagyarul nem tudó küldöldi zsűritagszóbeli előadás nyelve
kétnyelvűmagyar ÉS angolmagyar vagy angoldolgozattal megegyezőnem lehetmagyar vagy angol (dolgozattól függetlenül)
magyarmagyarmagyar vagy angoldolgozattal megegyezőnem lehetmagyar
angolangolangoldolgozattal megegyezőlehetangol

A TDK-dolgozatok angol nyelven történő megírása és benyújtása előtt érdemes meggyőződni a továbbjutás esetén a tematikailag illeszkedő OTDK-szekciók ezirányú rendelkezéséről. Az idegen nyelvű pályamunkák befogadási és bemutatási szabályairól ugyanis az OTDK-szekciók saját felhívásukban egymástól eltérő módon rendelkeznek. A Közgazdaságtudományi Szekcióban például az angol nyelven benyújtott dolgozatok esetében csak megfelelő szintű tolmácsolás biztosítása mellett tartható meg angol nyelven a szóbeli prezentáció (nem csupán a zsűrire, hanem a közönségre is tekintettel). A Fizika, Földtudományok és Matematika (FiFöMa) Szekció csak indokolt esetekben fogad be idegen nyelvű dolgozatot, ez esetben is az OTDK dolgozatnak az intézményi dolgozat magyar nyelvű fordításának kell lennie, és a magyar nyelvű verziót kell feltölteni az OTDT online rendszerébe. Abban viszont nincs eltérés az egyes OTDK-szekciók között, hogy a magyar anyanyelvű hallgatóknak idegen nyelvű pályamunka esetében is magyarul kell absztraktjukat az OTDK-ra benyújtaniuk, és előadásukat magyarul (vagy legalább részben magyarul) kell megtartaniuk. Ebben a tanévben a következő szekciókba lehet a dolgozatokat nevezni:

szekciók
Agrárgazdaságtan
Családi vállalatok menedzsmentje
Digitális transzformáció
Döntéshozatal elmélete és gyakorlata
Egészségügy-gazdaságtan
Földrajz, geopolitika, regionális fejlődés
Gazdaságelemzés és gazdaságmodellezés
Gazdaságpolitika és makroökonómia
HR és szervezetfejlesztés
Informatika és információmenedzsment
Környezetgazdaságtan, fenntartható fejlődés
Közgazdálkodás és közpolitika
Közgazdaságtan
Közlekedés és mobilitás
Logisztika és ellátási lánc menedzsment
Marketing-, média- és designkommunikáció
Marketingstratégia
Matematika
Mikroökonómia, versenypolitika
Pénzügy
Projektmenedzsment
Sportgazdaságtan
Statisztika és ökonometria
Stratégia és nemzetközi menedzsment
Számvitel és gazdasági jog
Társadalomtudomány
Turizmus
Vállalatgazdaságtan
Vállalkozás
Vállalkozásfejlesztés
Vezetés és szervezés, változásvezetés

Agrárgazdaságtan szekció

Meghirdető szervezeti egység: Agrárgazdaságtan Tanszék
Az agrárgazdaságtan szekció a széles értelemben vett agrárgazdaságtan és agrobiznisz területeit foglalja magában. A hagyományos agrárgazdasági termékpálya-elemzésektől, egyes mezőgazdasági vállalkozások menedzsment kérdéseinek elemzésén, a vidékfejlesztésen és az agrárpolitika vizsgálatán át a bioenergia és a mezőgazdaság kapcsolatáig számos témakörrel foglalkozik. A szekcióban minden olyan hallgatót szívesen látunk, aki megfelelő tudást és elkötelezettséget érez magában az agrárgazdaságtan egyes területeinek tudományos igényű vizsgálatához.

Szekciótitkár

Maró Zalán Márk zalan.maro@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet / Agrárgazdaságtan Tanszék
Egyetemi tanársegéd / Assistant Lecturer
C épület, 308
Telefon: +36 1 482 7212 • Mellék: 7212
témavezetőkajánlott témák
Balogh JeremiásKlímaváltozás hatása az agrobizniszre
Klímaváltozás hatása a szőlő- és borágazatra
Fenntarthatósági kérdések az élelmiszeriparban
Trópusi termékek termesztése és kereskedelme
Borda ÁronAgtech startupok
Generációváltás a családi gazdaságokban
Agrár vállalatok elemzése, vállalkozásfejlesztés
Maró Zalán MárkNemzetközi agrárkereskedelem
Országok agrárpolitikája
Hazai és külföldi alkoholos italok gazdaságtana
Natúrparkok szerepe a magyar, illetve az európai vidékfejlesztésben
Eredetvédett termékek
A vállalkozások szerepe a hazai, illetve nemzetközi értékláncokban
Mizik TamásBorpiac
Nemzetközi agrárkereskedelem
Bioüzemanyagok
Közös agrárpolitika
Precíziós mezőgazdaság
Tóth JózsefÉghajlatváltozási adaptáció az élelmiszergazdaságban
Tudás- és innováció menedzsment az élelmiszerlánc mentén
Hatékonyság- és versenyképesség vizsgálatok
Piacműködési zavarok elemzése
„Willingness to pay” vizsgálatok
Török ÁronEredetvédelem, földrajzi árujelzős termékek
Hungarikumok versenyképessége
Rövid élelmiszer ellátási láncok
Jövedelmezőség a mezőgazdasági vállalkozásoknál
Mezőgazdasági termékek, élelmiszerek versenyképessége
Az Európai Unió élelmiszer minőségrendszerei

Családi vállalatok menedzsmentje szekció

Meghirdető szervezeti egység: Családi Vállalatok Központ
A szekció a mikrovállalkozásoknál nagyobb, már részben vagy teljesen vállalatszerű működést folytató családi tulajdonú cégek vezetési és szervezési kérdéseivel foglalkozik. Központi témaköre a családon belüli utódlás vagy a családon kívül továbbműködtetés megvalósítása, ennek kapcsán a családi alkotmány, az utódlási terv, a részleges vagy teljes exit opciók, a fel- és kivásárlások stb. kérdései. Szintén meghatározó témakör a családi vállalatok professzionális működésének megteremtése, beleértve a stratégiaalkotás és a szervezetalakítás szakszerű véghezvitelét, az egyes szervezeti részterületek (pl. logisztika, marketing, HR, számvitel, pénzügy, controlling) nemzetközi standardoknak megfelelő kialakítását, szakmailag képzett vezetők felvételét, illetve a meglévő munkaerő továbbképzését, professzionális üzleti kultúra megteremtését. A családi vállalatok diverzifikációja és nemzetközi terjeszkedése, valamint innovációs aktivitása – különös tekintettel a digitalizációban történő előrelépésre – szintén tárgyát képezheti a szekciónak, minden más, itt nem felsorolt részterülettel együtt, amelyek mind a családi vállalatok fenntartását és továbbfejlesztését szolgálják.
Természetesen további felkért témavezetőkkel írt dolgozatokat is nagyon szívesen fogadunk!

Szekciótitkár

Szabó Krisztofer krisztofer.szabo@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vállalkozás és Innováció Intézet / Vállalkozásfejlesztés és -menedzsment Tanszék
Tanársegéd / Assistant Lecturer
E épület, 246.1
témavezetőkajánlott témák
Drótos GyörgyCsaládi vállalat utódlása
Családi vállalat professzionalizációja
Innováció családi vállalatban
Családi vállalat digitalizációja
Családi vállalat nemzetközi terjeszkedése
Szabó KrisztoferCsaládi vállalati háttér szerepe a vállalkozóvá válásban
Családi vállalat utódlásának tervezése és megvalósítása
Innováció a családi vállalatban
Vajda ÉvaA tulajdonos család hatása a HR-ben
A bizalom szerepe a szervezeti kultúrában
Észlelt igazságosság, formalizáltság

Digitális transzformáció szekció

Meghirdető szervezeti egység: Stratégiai Menedzsment Tanszék
A szekció a digitalizáció, digitális átalakulás kérdéseivel foglalkozik elsősorban a stratégia, a szervezet, a folyamatok és a teljesítmény aspektusai mentén, menedzsment fókusszal. 1.) Digitalizációra épülő üzleti modellek, hálózatok, IT és versenyképesség. 2.) Digitális stratégia/érettség/felkészültség, digitalizációs projektek vezetése. 3.) Folyamatautomatizálás és -robotizálás (RPA, AI stb.). 4.) Szervezetek digitális átalakulása, a jövő szervezete, kiemelten az üzleti szolgáltatóközpontok menedzsmentje. 5.) A digitális átalakulás teljesítményhatásai és teljesítménymérés a digitalizáció korában. 6.) Adatalapú döntések és menedzsment (BI, advanced analytics stb.). 7.) CDO és más, az adatvezérelt vállalatirányításhoz kapcsolódó felelősségek, szerepkörök.

Szekciótitkár

Dr. Móricz Péter peter.moricz@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vezetéstudományi Intézet / Stratégiai Menedzsment Tanszék
Egyetemi Docens / Associate Professor
E épület, 105
Telefon: +36 1 482 5548 • Mellék: 5548
témavezetőkajánlott témák
Drótos GyörgyAdatalapú döntések és menedzsment (BI, big data, advanced analytics stb.)
Chief data officer és további, a digitális transzformációhoz kapcsolódó szervezeti megoldások
Digitális érettség és felkészültség, digitális stratégia, digitalizációs projektek vezetése
Digitális szervezetközi hálózatok és platformok
Folyamatautomatizálás és -robotizálás
Digitalizáció és versenyképesség
Szervezetek digitális átalakulása
A jövő szervezete
Üzleti szolgáltatóközpontok – mint a digitális átalakulásban élenjáró szektor – menedzsmentje
Digitális kormányzás és szolgáltatásnyújtás – digitális transzformáció a közszektorban és nonprofit szervezetekben
Fazekas NóraDigitalizáció és közoktatás
Marciniak RóbertSzervezetek digitális átalakulása
A jövő szervezete
Üzleti szolgáltatóközpontok – mint a digitális átalakulásban élenjáró szektor – menedzsmentje
Szervezeti jövőképesség mérése
Digitális érettség és felkészültség, digitális stratégia, digitalizációs projektek vezetése
Folyamatautomatizálás és -robotizálás (RPA, chatbot, blokklánc, kognitív/AI/tanuló algoritmusok stb.)
Folyamatok digitalizációja
Móricz PéterSzervezetek digitális átalakulása, digitális érettség/felkészültség, digitális stratégia
Digitalizációra épülő üzleti modellek (AI, IoT, sharing/gig economy, blokklánc, metaverse stb.)
Folyamatok digitalizációja, robotizálódása
Szukits ÁgnesA digitális átalakulás teljesítményhatásai, kontroll és teljesítménymérés a digitalizáció korában
Adatalapú vezetői döntéshozatal
CDO és más, az adatvezérelt vállalatirányításhoz kapcsolódó felelősségek, szerepkörök

Döntéshozatal elmélete és gyakorlata szekció

Meghirdető szervezeti egység: Döntéselmélet Tanszék
A szekcióba minden olyan dolgozatot szívesen látunk, amely a döntéselmélettel és a viselkedéstudományi megközelítéssel, vagyis a döntések meghozatalának elméleti vagy gyakorlati megközelítésével kapcsolatos. A meghirdetett témakörök a vállalati döntések mellett a döntéstervezés, a társadalmi vállalkozások és civil szervezetek döntési helyzetei, és a társadalmi döntések témakörét is felölelik.  

Szekciótitkár

Dr. Kiss Gabriella Katalin gabriella.kiss@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Operáció és Döntés Intézet / Döntéselmélet Tanszék
Egyetemi Docens / Associate Professor
E épület, 130
Telefon: +36 1 482 5505 • Mellék: 5505
témavezetőkajánlott témák
Farkas MáriaVállalati fenntarthatóság
Gáspár JuditFelelős döntéshozatal egyéni / szervezeti / társadalmi szinteken
Egyéni és csoportos döntéshozatali és problémamegoldási képességek fejlesztése / támogatása
A problémamegoldás és a döntéshozatal morális és kulturális beágyazottsága
Részvételi kutatási módszertanok
Kiss GabriellaRészvételi döntéshozatal a gyakolatban
Fenntartható fogyasztás kutatása kooperatív kutatási szemléletben
Köves AlexandraFelelős döntések
Fenntarthatósági döntések
Ökológiai közgazdaságtan
Rendszerszemlélet
Szathmári AttilaDöntések a sportban
Wimmer ÁgnesViselkedéstudományi megközelítés, pszichológiai tényezők, heurisztikák az üzleti döntésekben
Pszichológiai tényezők, heurisztikák a beszállító-kiválasztásban és a vevő-szállító kapcsolatok kezelésében
Kulturális hatások az üzleti döntésekben
Teljesítménymérés, objektív és szubjektív információk a döntéstámogatásban

Egészségügy-gazdaságtan szekció

Meghirdető szervezeti egység: Egészségpolitika Tanszék
A szekcióba bármilyen tágabban az egészségügyhöz kapcsolódó témájú dolgozatot fogadunk, beleértve például, de nem kizárólag az egészségpolitika, egészségügyi közgazdaságtan, egészséggazdaságtani elemzések, egészségügyi technológiaelemzés és az egészség és életminőség mérése és értékelése területeket.

Szekciótitkár

Prof. Dr. Rencz Fanni fanni.rencz@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Társadalom- és Politikatudományi Intézet / Egészségpolitika Tanszék
Egyetemi Tanár / Professor
C épület, 533
témavezetőkajálott témák
Rencz FanniEgészség és életminőség mérése kérdőívekkel
Egészségügyi közgazdaságtan
Egészségügyi technológiaelemzés

Földrajz, regionális fejlődés, geopolitika szekció

Meghirdető szervezeti egység: Gazdaságföldrajz és Városfejlesztés Tanszék
A Földrajz, regionális fejlődés, geopolitika szekció a társadalmi–gazdasági jelenségek, egyes társadalmi csoportok földrajzi megjelenésének, területi egyenlőtlenségeinek és folyamatainak vizsgálataitól kezdve a települések és vállalatok fejlődésén át a fejlesztéspolitika és geopolitika valamennyi aspektusáig terjedő témában várja és gondozza a tudományos igényű vizsgálatok iránt érdeklődő hallgatók munkáit.

Szekciótitkár

Dr. Jeney László Botond laszlo.jeney@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet / Gazdaságföldrajz és Városfejlesztés Tanszék
Egyetemi docens / Associate Professor
C épület, 311
Telefon: +36 1 482 7735 • Mellék: 7735
témavezetőkajánlott témák
Jeney LászlóEgy választott ország gazdaságföldrajzi különbségeinek vizsgálata regionális elemezési módszerekkel
Sikeres foglalkoztatási fejlesztések Dél-Abaúj hátrányos helyzetű településein
A fejlesztéspolitikai támogatások földrajzi összefüggései az Encsi járásban
Kocsis János BalázsTelepülés, közösség, identitás és irányítás
Urbanizációs folyamatok társadalmi vetülete
Varga ÁgnesVidéki tereink újraértelmezése a posztmodern korban: kényszerpályák, lehetőségek, dilemmák
Településföldrajzi, településhálózati kutatások a Kárpát-medencében/ V4-es országokban
Gazdaság- és társadalomföldrajzi egyenlőtlenségek a hazai térszerkezetben

Gazdaságelemzés és gazdaságmodellezés szekció

Meghirdető szervezeti egység: Operációkutatás és Aktuáriustudományok Tanszék
A szekció az aktuáriustudományok, biztosítás, döntéselmélet, játékelmélet, operációkutatás és többváltozós adatelemzés témakörében született, erős módszertani szemléletű dolgozatokat fogadja.

Szekciótitkár

Dr. Csató László laszlo.csato@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Operáció és Döntés Intézet / Operációkutatás és Aktuáriustudományok Tanszék
Egyetemi Docens / Associate Professor
E épület, 122
témavezetőkajánlott témák
Csató LászlóDöntési módszerek
Operációkutatás a sportban

Gazdaságpolitika és makroökonómia szekció

Meghirdető szervezeti egység: Közgazdaságtan Intézet
A szekció a gazdaságpolitika és makroökonómia széles tárgykörében írt dolgozatokat várja, legyen szó akár elméleti megközelítésekről, akár a nemzetközi vagy a magyar tapasztalatok elemzéséről. Szívesen látunk minden dolgozatot az elméleti makrogazdasági kérdésektől a költségvetési vagy monetáris politikai szabályozáson át az egyes ágazati szakpolitikákig bármilyen gazdaságpolitikai és makroökonómiai témában.

Szekciótitkár

Németh András Olivér nemeth.andras@uni-corvinus.hu Közgazdaságtan Intézet
Egyetemi Adjunktus / Assistant Professor
E épület, 219
Telefon: +36 1 482 5148 • Mellék: 5148
Németh András OlivérKöltségvetési és adópolitika
A gazdasági növekedés elmélete és gazdaságpolitikája

HR és szervezetfejlesztés szekció

Meghirdető szervezeti egység: Szervezeti Magatartás Tanszék
A szekció a vezetéstudomány témakörein belül a szervezeti élet „soft” oldalára koncentrál. Vizsgálati fókuszában egyrészt az emberi tényező, másrészt pedig a szervezeti valóságok különböző megközelítései állnak. Szekciónkba várjuk az emberierőforrás-menedzsment és -fejlesztés kérdéseivel, a szervezetfejlesztéssel, illetve a szervezetelméletekkel és a szervezeti magatartást meghatározó egyéb tényezőkkel foglalkozó kutatásokat.

Szekciótitkár

Tóth Rita toth.rita@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vezetéstudományi Intézet / Szervezeti Magatartás és Emberi Erőforrásfejl.Tsz
Egyetemi tanársegéd, PhD Hallgató / Assistant Lecturer, PhD Student
E épület, 342
Telefon: +36 1 482 5488 • Mellék: 5488
témavezetőkajánlott témák
Beke Diána DóraHibákból való tanulás
Tech start-up szervezetfejlesztés és szervezeti kultúra, szervezeti tanulás
Hartyándi MátyásSzimuláció
Komoly játék
Játékosítás
Pszichodráma
Dramatizálás
Szerepjáték
Coaching
Tréning
Vezetés- és vezetőfejlesztés
Ember erőforrás fejlesztés (hrd)
Adaptáció
VUCA
Hidegh Anna LauraKritikai menedzsmentkutatások
A digitalizáció kritikai megközelítései a munkahelyen
Diverzitás a munkahelyen
Tóth RitaVezetői játékosság – játék a vezetői gyakorlatban
A humor szerepe a szervezetfejlesztésben
Bölcsesség a vezetésben

Informatika és információmenedzsment szekció

Meghirdető szervezeti egység: Adatelemzés és Informatika Intézet
A szekcióba azoknak a hallgatóknak a jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek akár az informatikai fejlesztések iránt, akár információmenedzsementtel kapcsolatos témák iránt. A szekcióba széles körben nyújthatók be pályamunkák, akár az informatikai megoldások és forráskódok világából, akár az információs társdalommal kapcsolatos bármely témakörből (üzleti folyamatok elemzése, IT jogi kockázatok kezelése, mesterséges intelligencia etikai vonzatai, stb.)

Meghirdető szervezeti egység: Adatelemzés és Informatika Intézet
A szekcióba azoknak a hallgatóknak a jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek akár az informatikai fejlesztések iránt, akár információmenedzsementtel kapcsolatos témák iránt. A szekcióba széles körben nyújthatók be pályamunkák, akár az informatikai megoldások és forráskódok világából, akár az információs társdalommal kapcsolatos bármely témakörből (üzleti folyamatok elemzése, IT jogi kockázatok kezelése, mesterséges intelligencia etikai vonzatai, stb.)

Szekciótitkár

Mike Nimród nimrod.mike@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Adatelemzés és Informatika Intézet / Infokommunikáció Tanszék
Tanársegéd / Assistant Lecturer
Sóház, 20
témavezetőkajánlott témák
Balogh Zsolt GyörgyInnovatív FinTech megoldások szabályozási kihívásai
Borbásné Szabó IldikóDigitalizáció mozgatórugói a KKV szektorban
Data engineering és data governance szerepe a vállalatok életében
Fodor SzabinaMesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei: Webes szövegbányászat
Alkalmazott adatelemzés
Kvantum számítással továbbfejlesztett gépi tanuló algoritmusok
Mike NimródAdatvédelem és kiberbiztonság szabályozása a modern adatalapú gazdaságban
Pintér RóbertInformációs társadalom: társadalom és technológia kapcsolata
E-kereskedelem relatív fejletlenségének okai Magyarországon
Kis-és középvállalkozások digitális versenyképessége (lásd digimeter.hu)
MI és munka kapcsolata: társadalmi percepciók

Környezetgazdaságtan, fenntartható fejlődés szekció

Szekciótitkár

Dr. Ásványi Katalin katalin.asvanyi@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet / Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságt
Tanszékvezető egyetemi docens / Head of Department, Associate Professor
C épület, 305
Telefon: +36 1 482 7249 • Mellék: 7249

Közgazdálkodás és közpolitika szekció

Meghirdető szervezeti egység: Közpolitika Tanszék
A szekcióba olyan dolgozatokat várunk, amelyek a kormányzás különböző szintjeinek (nemzeti, területi, európai) és tágabban a közszektor, illetve a nonprofit szektor szereplőit, intézményeit, folyamatait, működését, döntéshozatali mechanizmusait vizsgálják, illetve valamely szakpolitika, szakpolitikai intézkedés elméleti, illetve empirikus elemzését végzik el a közgazdaságtan, közpolitika, politikatudomány, szociológia, menedzsmenttudományok és más társadalomtudományi megközelítések alkalmazásával.

Szekciótitkár

Molnár Gábor Tamás gabortamas.molnar@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Társadalom- és Politikatudományi Intézet / Közpolitika Tanszék
Adjunktus / Assistant Professor
C épület, 518
Telefon: +36 20 324 1531
témavezetőkajánlott témák
Bartha AttilaKorrupció és antikorrupciós politikák
Jóléti politikai reformok
Fejlesztéspolitika
Oktatáspolitika
Migrációs politika
Fazekas NóraKözoktatási menedzsment
Molnár Gábor TamásSzakmai közösségek szerepe a kormányzásban, közpolitikában
Közpolitikai tanácsadás, szakértelem és közpolitikai döntéshozatal
Közjavak, közös erőforrások közösségi kormányzása
Kormányzati döntéshozatal intézményi közgazdasági elemzése
Szalma IvettAz abortusz törvényi szabályozása és megítélése napjainkban

Közgazdaságtan szekció

Institutional unit: Institute of Economics
We welcome papers to this section in which authors make research in theoretical and/or empirical economics. There is no further specification, any area of economics is welcome.

Secretary of the section

Dr. Kuncz Izabella izabella.kuncz@uni-corvinus.hu Közgazdaságtan Intézet
Adjunktus / Assistant Professor
E épület, 219
Telefon: +36 1 482 5148 • Mellék: 5148
supervisorsrecommended topics
András Olivér, NÉMETHFiscal and tax policy
Theory and economic policy of economic growth

Közlekedés és mobilitás szekció

Meghirdető szervezeti egység: Turizmus Tanszék
Szekció célja, hogy teret adjon a közlekedés és turizmus sokrétű kapcsolódását, a közlekedés fejlesztését, annak fenntarthatóságát, aktuális tendenciáit és a közlekedés alágazati jellegzetességeit bemutató dolgozatoknak. Alábbi témák iránt érdeklődők keressék a szekciótitkárt, aki megfelelő egyetemi és külső szakmai konzulensekhez irányítja a hallgatókat.

Szekciótitkár

Dr. Miskolczi Márk mark.miskolczi@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet
Egyetemi Adjunktus PhD / Assistant Professor
C épület, 301
témavezetőkajánlott témák
Jászberényi MelindaLégi turizmus
Keller KrisztinaKerékpáros turizmus
Kökény LászlóLégiközlekedési szektor pénzügyi teljesítményének mérése
Megosztás alapú járművek fogyasztói kihívásai
Michalkó GáborA nemkonvencionális turisztikai mobilitás
Miskolczi MárkÖnvezető járművek és a turizmus

Logisztika és ellátási lánc menedzsment szekció

Meghirdető szervezeti egység: Logisztika és Ellátási Lánc Menedzsment Tanszék
A szekció felöleli az ellátási lánc menedzsment, beszerzés, közbeszerzés, disztribúció, szállítás, termelésmenedzsment, lean menedzsment, logisztikai teljesítménymérés, és a fenntarthatóság a logisztikában témaköröket.

Szekciótitkár

Dr. Kiss János janos.kiss@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Operáció és Döntés Intézet / Ellátásilánc-menedzsment Tanszék
Egyetemi Docens, PhD / Associate Professor, PhD
E épület, 123.2
Telefon: +36 1 482 5261 • Mellék: 5261
témavezetőkajánlott témák
Demeter KrisztinaLean menedzsment
Digitalizáció
Ipar 4.0 (termelés és ellátásilánc-menedzsment területeken)
Jámbor ZsófiaEllátásilánc-menedzsment
Élelmiszeripari ellátási láncok
Versengő együttműködés
Kiss JánosInnováció az ellátási lánc mentén
Szállítók bevonása a termékfejlesztésbe
Losonci DávidÁgazatok digitális versenyképessége – egy kiválasztott ágazat digitális versenyképességének elemzése az EU-s adatgyűjtés felhasználásával
Nemzetgazdasági (digitális) versenyképességi rangsorok – adatgyűjtési és rangsorképzési megközelítések hatása az egyes országok versenyképességére
Vállalatok digitális transzformációjának elemzése – esettanulmány / kérdőíves felmérések elemzése alapján
Vörösmarty GyöngyiVállalati beszerzés beszerzési folyamat
Beszállítómenedzsment és eszközei
Környezeti szempontok a beszerzésben
Beszerzési szerepek és feladatok a beszerzési szervezetben
Wimmer ÁgnesVevő-szállító kapcsolatok értékelése
Teljesítménymérés és -menedzsment a működési folyamatokban, a termelésben és a logisztikában
Teljesítménymérés és üzleti kapcsolatok értékelése az online világban

Marketing-, média, designkommunikáció szekció

Meghirdető szervezeti egység: Marketing- és Designkommunikáció Tanszék
A marketingkommunikáció a XXI. században már nem ATL és BTL eszközök kombinációjaként vizsgálandó. Minden kommunikál, megjelennek közvetlen és közvetett üzenetek. Az infokommunikációs technológiák forradalma nemcsak a média színtéren vezetett radikális szerkezeti átalakulásokhoz, hanem a vállalati kommunikáció területén is komoly változásokat idézett elő az ezredfordulót követően. A designkommunikáció nem csupán funkció és forma, hanem tartalom, üzenet, stílus és kultúra is egyben. Ez egy szemlélet, amely a designt és az életünket meghatározó gazdaságot, valamint a stratégiai kommunikációt próbálja összekötni a hozzáillő státusszal együtt. A kommunikáció ebben a formában nem egy utólagos sallang, hanem a problémakereséssel, problémamegoldással együtt születik és kódolódik a termék, szolgáltatás vagy éppen eljárás fejlődésébe.
A TDK szekció munkája során arra keressük a választ, hogy mit jelent a vállalati kommunikáció klasszikus és legújabb eszközei közötti átjárás tartalmi és technikai értelemben, az egyes eszközök szinergiái milyen feltételek között és hogyan használhatók ki, mik az üzenethordozók fogyasztói/felhasználói befogadásának tényezői, támogatói és hátráltatói. Kitérünk így a klasszikus és új generációs kommunikációs eszközökre, az olyan közvetett kommunikációs eszközökre, mint a termék, márka, csomagolás, vagy a divat, vizsgáljuk a kommunikáció gazdasági hátterét és művészi megoldásainak hatásait. TDK szekciónkba újszerű, tudományos kérdéseket felvető, a technikát bátran használó, kísérletező kedvű szerzőket és szerzőcsoportokat várunk.

Szekciótitkár

Markos-Kujbus Éva eva.kujbus@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Marketing- és Kommunikációtudományi Intézet / Marketing- és Designkommunikáció Tanszék
Egyetemi Adjunktus / Assistant Professor
E épület, 337
Telefon: +36 1 482 5390 • Mellék: 5390
témavezetőkajánlott témák
Cosovan AttilaDesignkommunikáció
A marketing és marketingkommunikáció kritikai megközelítései
Saját termék, identitás tervezése
Az oktatás jövője
Tervezői kapcsolatteremtés design elméleti megközelítései
Csordás TamásVirtuális közösségek szerepe a márkák életében
A felhasználók által előállított online tartalmak szerepe a marketingkommunikációban
Felhatalmazott fogyasztók a vállalatok ellen
Galla Daniella DominikaTudatos marketingkommunikáció
Fenntartható divat marketingkommunikációs gyakorlatai
Horváth DóraDesignkommunikáció
A marketing és marketingkommunikáció kritikai megközelítései
Saját termék, identitás tervezése
Az oktatás jövője
Tervezői kapcsolatteremtés design elméleti megközelítései
Komár ZitaMeggyőző kommunikáció és manipuláció a reklámban (fogyasztói szempontok)
Retorika és hitelesség a marketingkommunikációban (vállalati szempontok)
Karizmatikus és felelős vezetői kommunikáció
Etikus reklámkommunikáció és tudatos médiafogyasztás
Markos-Kujbus ÉvaVirtuális közösségek
Online szájreklám
Fogyasztói narratívák szerepe a marketingkommunikációban
Simay AttilaEtika és privacy a marketingkommunikációban
Digitális marketingkommunikáció

Marketingstratégia szekció

Meghirdető szervezeti egység: Marketingmenedzsment Tanszék
A Marketingstratégia szekcióba olyan dolgozatokat várunk, melyek a marketing stratégiai kérdéseit, valamint az azokhoz kapcsolódó elméleti és gyakorlati megfontolásokat tárgyalják, ideértve a piaci stratégia, versenyelemzés, online-marketing, kereskedelem, szolgáltatások, valamint a non-profit területek marketingstratégiai témakörét is.
A szekció a mainstream területek mellett az alternatív megközelítésekben gondolkodókat is szívesen várja (pl. posztmodern). Bátorítjuk az olyan dolgozatokat, amelyek más tudományterület és a marketing módszereit közösen alkalmazzák.
A TDK keretében várjuk azokat a hallgatókat, akik elméletileg felkészültek, megfelelő kutatási kérdéseket képesek megfogalmazni akár egy gyakorlati területen is és azt tudományos igénnyel elemezni tudják.
A résztvevőknek a témavezetők széleskörű irodalmi és kutatási támogatást nyújtanak, magyar és idegen nyelvű irodalom ajánlásával, kutatási módszertani megoldások megvitatásával.

Szekciótitkár

Berezvai Zombor zombor.berezvai@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Marketing- és Kommunikációtudományi Intézet / Marketingmenedzsment Tanszék
Egyetemi Docens / Associate Professor
E épület, 355
Mellék: 5518
témavezetőkajánlott témák
Agárdi IrmaDigitális innovációk a kiskereskedelemben
Kenesei ZsófiaSzolgáltatásmarketing
Mitev ArielTársadalmi marketing
Posztmodern marketing
Értékesítési technikák
Marketing és pszichológia

Matematika szekció

Meghirdető szervezeti egység: Adatelemzés és Informatika Intézet
A szekcióba olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek a matematika és közgazdasági alkalmazásai iránt, valamint szívesen foglalkoznának a tananyag mélyebb megértését és azt meghaladó, új ismeretek elsajátítását elősegítő kérdésekkel.

Szekciótitkár

Pusztai Péter peter.pusztai1@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Adatelemzés és Informatika Intézet / Matematika Tanszék
Adjunktus / Assistant Professor
Sóház, 229/B
Telefon: +36 1 482 7445 • Mellék: 7445
témavezetőkajánlott témák
Tallos PéterFolyamatok modellezése differenciálegyenletekkel, lineáris és nemlineáris rendszerek
Egyensúly, stabilitás és irányíthatóság

Mikroökonómia, versenypolitika szekció

Meghirdető szervezeti egység: Közgazdaságtan Intézet
A szekció elsősorban fogyasztói viselkedéssel, piacelméleti problémákkal és versenypolitikával foglalkozó dolgozatokat vár.

Szekciótitkár

Dr. Isztin Péter Zoltán peter.isztin@uni-corvinus.hu Közgazdaságtan Intézet
Egyetemi Adjunktus / Assistant Professor
E épület, 241
Telefon: +36 1 482 5188 • Mellék: 5188
témavezetőkajánlott témák
Drabancz ÁronTársadalmi jelenségek/problémák közgazdasági elemzése
Gazdasági növekedés és demográfiai folyamatok kapcsolata
Fertilitáshoz/gyermekvállaláshoz kapcsolódó közgazdasági kérdések

Pénzügy szekció

Meghirdető szervezeti egység: Pénzügy Intézet
A Pénzügy szekcióba elsősorban a Pénzügy Intézet oktatási és kutatási területeihez kapcsolódó elméleti és gyakorlati megközelítésű témákat várunk:

A. Makrópénzügyek

  • Adópolitika, adózás
  • Egészségügy‐ és nyugdíjfinanszírozás
  • Pénzelmélet, pénzügypolitika
  • Hitelpénzrendszer működése, pénzügyi egyensúlyhiányok és pénzügyi stabilitás
  • Monetáris politika, euróövezet
  • Adónemek és adórendszerek
  • Alternatív finanszírozási rendszerek
  • Államadósság, állampapír-piacok
  • Ingatlanpiacok és azok pénzpiaci/hitelpiaci hatásai

B. Vállalati pénzügyek

  • Kockázati tőkebefektetések
  • Vállalatértékelés
  • Vállalati pénzügyi esetek
  • Vállalati kockázatkezelés

Felhívjuk az érdeklődők szíves figyelmét, hogy a Pénzügy szekció szívesen fogad angol nyelven írt TDK-dolgozatokat is, azonban – magyar nyelvű szekció lévén – ebben a szekcióban az angol nyelven írt dolgozatokat is magyar nyelven kell prezentálni.

Szekciótitkár

Vaskövi Ágnes agnes.vaskovi@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Pénzügy Intézet / Makropénzügyek
Egyetemi tanársegéd / Assistant Lecturer
E épület, 275
Telefon: +36 1 482 5560 • Mellék: 5560
témavezetőkajánlott témák

Projektmenedzsment szekció

Meghirdető szervezeti egység: Projektmenedzsment Tanszék
A szekció várja azon hallgatói TDK dolgozatokat, amelyek projektmenedzsment témakörben születnek. Ebbe éppúgy beletartozhat a hard része, mint a soft, sőt, azokat a dolgozatokat is üdvözöljük, amelyek nem a projektre, hanem a projektvezetőre vagy az aktuális trendekre fókuszálnak.

témavezetőkajánlott témák
Blaskovics BálintDigitális/virtuális projektmenedzsment
Projektmenedzsment kompetenciák
IT projektmenedzsment
Projektsiker
Fekete IstvánProjekt kockázatmenedzsment
Jelen TiborÜzleti stratégia és projektek kapcsolata
Üzleti és projekttervezés gyakorlati aspektusai
Papp-Horváth ViktóriaProjektvezető vezetési stílusa
Projektvezető személyiségjegyei
Projektmenedzsment kompetenciák
Projektsiker
Stakeholder management
Tóth JánosProjektmenedzsment kompetenciák
Projektsiker
Projektiroda (PMO) létrehozása és működtetése
Projektszervezet építése
Projektcsapat kialakítása
Nonprofit szervezet projektmenedzsmentje
Projektszervezet szervezeti implementációja

Sportgazdaságtan szekció

Meghirdető szervezeti egység: Üzleti Gazdaságtan Tanszék
A TDK témakiírás középpontjában a sportgazdaságtan (András K. 2015) van, ami alkalmas mind város-, mind térség-, mind nemzetfejlesztésre. Hozzákapcsolódón a kutatások középpontjában a mikro-, mezo- vagy makroszinten értelmezett működési, üzleti versenyképesség áll, amelynek három pillérét jelentik a különböző gazdasági rendszerek, a különböző működési modellek, illetve a nemzetközivé válás különböző formái. Funkcionális megközelítésében fontos teret kap a sportmarketing és a -innováció, ezek hármas, így üzleti, társadalmi és kapcsolódó sportszakmai vonatkozásai.A TDK témakiírás középpontjában a sportgazdaságtan (András, 2015) van, ami alkalmas mind város-, mind regionális, mind nemzetfejlesztésre. Hozzákapcsolódón a kutatások középpontjában a mikro-, mezo- vagy makroszinten értelmezett működési, üzleti versenyképesség áll, amelynek három pillérét jelentik a különböző gazdasági rendszerek, a különböző működési modellek, illetve a nemzetközivé válás különböző formái. Funkcionális megközelítésében fontos teret kap a sportmarketing és a -innováció, ezek hármas, így üzleti, társadalmi és kapcsolódó sportszakmai vonatkozásai. Sportgazdaságtani szempontból a TDK tématerület a következő témákat tartalmazza: a hivatásos és annak az öt médiaképességi feltételnek megfelelő látványsport területe, a tehetséggondozáshoz kapcsolódón az utánpótlás-nevelés. A működési modell középpontjában a különböző versenyrendszerek, sportrendezvények állnak, s ezek komplex hatásrendszerének vizsgálata.

Szekciótitkár

Dr. Havran Zsolt zsolt.havran@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vállalkozás és Innováció Intézet / Üzleti Gazdaságtan Tanszék
Adjunktus / Assistant Professor
E épület, 348
témavezetőkajánlott témák
András KrisztinaA hivatásos és a médiaképességi feltételnek megfelelő látványsportok.
A tehetséggondozáshoz kapcsolódóan az utánpótlás-nevelés.
Működési modellek vizsgálata: különböző versenyrendszerek, sportrendezvények és ezek komplex hatásrendszere.
Havran ZsoltA hivatásos labdarúgás üzleti kérdései (játékospiac, nemzetköziesedés, ligák és klubok üzleti elemzése, közép-kelet-európai fókusz stb.)
A humán erőforrás menedzsment szerepe a sportban
A hivatásos sportba történő állami és magán befektetések értékelése
Kajos AttilaA sport fogyasztói piacának kérdései
Részvételi sportfogyasztás (motivációk, attitűdök, magatartás)
Nézői sportfogyasztás (motivációk, attitűdök, magatartás)
Szatellit szurkolói magatartás
Márkaépítés a sportban
Sportegyesületek, sportcsapatok márkaépítése
Sportegyesületek, sportcsapatok online márkakommunikációja
Személyes márkázás a sport területén
Sportolók egyéni márkaépítése a közösségi médián keresztül
Munkáltatói márkaépítés a sport terültén
Sportszervezetek marketing tevékenysége
Kozma MiklósA sporteredményeken és a profiton túl (társadalmi hasznok és eredmények a hivatásos és szabadidősportban, integrált szemléletben)
Máté TündeSportrendezvények (nemzetközi, hazai, hivatásos sport és szabadidősport)
Szabó ÁgnesVállalati sport elméletben és gyakorlatban
A fitnesz szektor jelene és jövője

Statisztika és ökonometria szekció

Meghirdető szervezeti egység: Adatelemzés és Informatika Intézet
A szekcióba olyan a statisztika és ökonometria iránt érdeklődő hallgatók jelentkezését várjuk, akiket érdekel az alkalmazott statisztika, ökonometria, képesek a tananyag tovább gondolására, alkalmazására és szívesen tanulnának a tananyagon túlmutató ismereteket.

Szekciótitkár

Dr. Mák Fruzsina fruzsina.mak@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Adatelemzés és Informatika Intézet / Statisztika Tanszék
Adjunktus / Assistant Professor
Sóház, 201/a
témavezetőkajánlott témák
Fellner ZitaHáztartások viselkedésének empirikus vizsgálata mikroszintű adatok felhasználásával
Ferenci TamásStatisztikai próbák vizsgálata Monte Carlo-szimulációval
Statisztikai modellek összekapcsolt tér és idő dimenzióban (“spatiotemporal modeling”)
Túlélés-analízis többszörös eseményekkel
Többlethalálozás számítási módszereinek optimalizálása
Halálozási arány becslésének módszertani kérdései
Keresztély TiborMakroökonómiai elemzések SVAR modellel
Dimenziócsökkentés főkomponenselemzéssel és/vagy klaszter analízissel
Kovács LászlóGazdasági idősorok elemzése, kiemelten VAR és VECM modellek alkalmazása
Panel adatok elemzése
Mák FruzsinaVillamosenergia- és földgáztőzsdei árfolyamok elemzése (pénzügyi) ökonometriai módszerekkel
Pénzügyi és energiapiaci idősorok elemzése statisztikai-ökonometriai módszerekkel
Sugár AndrásA hőmérséklet (időjárás) hatása gazdasági idősorokra (pl. energia, élelmiszer/italfogyasztás) ennek modellezése
Az infláció számszerűsítésének problémái a 20-as években, avagy mi jöhet a fogyasztóiár-index után?
Az összetétel-hatás a társadalomtudományokban (Simpson paradoxon, Standardizálás, regressziós technikák) és ezek alkalmazása valamely gazdasági társadalmi problémára
Szüle BorbálaAdatelemzés a kockázatkezelésben

Stratégiai és nemzetközi menedzsment szekció

Meghirdető szervezeti egység: Stratégiai Menedzsment Tanszék
A szekció a stratégiai és a nemzetközi menedzsment aktuális kihívásait és az arra adott megoldásokat tárgyalja. Releváns témák: stratégiai menedzsment, nemzetközi menedzsment, menedzsment kihívások, versenyképesség, folyamatmenedzsment, teljesítménymenedzsment, digitalizációs kihívások.

Szekciótitkár

Szanyi-Gyenes Xénia xenia.gyenes@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vezetéstudományi Intézet / Stratégiai Menedzsment Tanszék
Egyetemi tanársegéd / Assistant Lecturer
E épület, 113
témavezetőkajánlott témák
Felsmann BalázsVállalati stratégiák, különösen a hálózatos iparágak területén (energia, közlekedés, vízszolgáltatás…)
Móricz PéterIT alapú versenyelőny-szerzés és versenyképesség
Az információrendszerek/IT szerepe szervezetekben és szervezetek hálózataiban (döntéstámogatás, folyamatmenedzsment, tudásmenedzsment, panoptikon-hatás stb.)
Sebrek SzabolcsVállalati stratégia & innováció
Vállalati képességek
Szervezeti átalakulás
Szanyi-Gyenes XéniaHazai vállalkozások menedzsment kihívásai

Számvitel és gazdasági jog szekció

Meghirdető szervezeti egység: Számviteli és Jogi Intézet
A szekció célja, hogy feldolgozza a számvitellel és a gazdasági joggal kapcsolatban lévő, közgazdászok számára releváns tudományos kérdéseket, teret adjon az eziránt érdeklődő hallgatóknak.

Szekciótitkár

Kovács Lilla lilla.kovacs10@stud.uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Számviteli és Jogi Intézet / Számvitel Tanszék
PhD Hallgató / PhD Student
E épület, 300
Telefon: 06 1 482 5151 • Mellék: 5151
témavezetőkajánlott témák
a Számvitel Tanszék munkatársaiA számviteli szabályozás változásának iránya itthon és külföldön
Nemzeti szabályozások számviteli összehasonlítása
Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS)
Pénzügyi instrumentumok számvitele
Számviteli törvény, vagy magyar számviteli standardok
Számviteli törvény a gyakorlatban
Könyvvizsgálat elmélete és gyakorlata
Számvitel az adótörvények tükrében
Vezetői számvitel
Vezetői döntések számviteli támogatása
Költségszámítás és -gazdálkodás új irányzatai, számviteli kérdései
Felelősségi elven felépített számviteli rendszerek
Transzferárak számvitele
A cash flow-kimutatások elméleti és gyakorlati kérdései
Számviteli információkra épülő elemzések
Bankszámvitel szabályozásának dilemmái
Pénzügyi vállalkozások (biztosítók és lízingcégek) számviteli sajátosságai
A lízing magyar és nemzetközi szabályozása
Költségvetési számvitel jelene és jövője
Speciális céghelyzetek számviteli és könyvvizsgálati kérdései
Konszolidált beszámolók elméleti és módszertani kérdései

Társadalomtudományok szekció

Szekciótitkár

Dr. Jeney László Botond laszlo.jeney@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet / Gazdaságföldrajz és Városfejlesztés Tanszék
Egyetemi docens / Associate Professor
C épület, 311
Telefon: +36 1 482 7735 • Mellék: 7735

Turizmus szekció

Meghirdető szervezeti egység: Turizmus Tanszék
A Turizmus Tanszék munkatársai sokrétű oktatási és kutatási tevékenységükhöz kapcsolódó témákban állnak a tudományos igényű kutatások iránt érdeklődő, TDK-dolgozatot írni szándékozó hallgatók rendelkezésére.
Az alábbiakban néhány olyan témakört és hozzá témafelelősöket sorolunk fel, amelyekkel kapcsolatban tanszékünk oktatói a hallgatók kutatási tevékenységét konzulensként támogathatják. A Turizmus Szekció a témavezetők által megjelölt, lehetséges kutatási témákhoz képest további, a Tanszék oktatóinak profiljába illő kutatási témák befogadására is nyitott.
Tanszékünk munkatársai minden, a tudományos igényű kutatások iránt érdeklődő, illetve amellett elkötelezett hallgató jelentkezését várják. Amennyiben a kutatási téma vagy a témavezető-választás kapcsán merül fel kérdés, kérjük, forduljanak bizalommal a szekciótitkárhoz!

Szekciótitkár

Kökény László laszlo.kokeny2@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet / Turizmus Tanszék
Egyetemi tanársegéd / Assistant Lecturer
C épület, 301
Telefon: +36 1 482 7217 • Mellék: 7217
témavezetőkajánlott témák
Ásványi KatalinFenntarthatóság oktatása a turizmus képzésben
Boros KittiRendezvényturizmus
Rendezvénymarketing
Smart megoldások a rendezvények piacán
Csapody BenceFenntartható vendéglátás
Éttermi digitalizáció
Aktuális kihívások a vendéglátás-menedzsmentben
Irimiás AnnaA fiatal turisták utazási szokásai
Jászberényi MelindaKulturális turizmus
Fesztiválturizmus
Keller KrisztinaInnováció és kreativitás a turizmusban
Aktív turizmus
Turisztikai szolgáltatások fejlesztése
Kökény LászlóUtazásvásárlással kapcsolatos fogyasztói észlelések
Szállodamenedzsment és szolgáltatás
Turisztikai szolgáltatások értékesítési kihívásai
Smart turizmus
Sportturizmus
Michalkó GáborOverturizmus Budapesten
Turizmus és biztonság
Covid és turizmus
Turizmus a háború árnyékában
Miskolczi MárkMesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei a turizmusban

Társadalomtudomány szekció

Szekciótitkár

Kökény László laszlo.kokeny2@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Fenntartható Fejlődés Intézet / Turizmus Tanszék
Egyetemi tanársegéd / Assistant Lecturer
C épület, 301
Telefon: +36 1 482 7217 • Mellék: 7217

Vállalatgazdaságtan szekció

Meghirdető szervezeti egység: Üzleti Gazdaságtan Tanszék
A szekciónk lehetőséget biztosít a vállalatgazdaságtan tématerületen belül mind az alapképzésen, mind a mesterképzésen tanuló hallgatók számára, hogy tudományos alaposságú munkájukról érdemi visszacsatolást kapjanak. Szeretettel várjuk azokat a hallgatókat, akik már részt vettek a Vállalatgazdaságtan versenyen, és úgy érzik, hogy a kutatásuk során fontos megállapításokra jutottak. Szekciónk aktív résztvevői a szakkollégiumok hallgatói, továbbra is számítunk az aktív részvételükre. A Vállalatgazdaságtan tárgykörön belül kiemelt szerepe van a versenyképesség, az üzleti modell, a digitalizáció és a nemzetközivé válás témaköröknek. Fontosnak tartjuk a vállalatok környezeti beágyazottságát, és az érintetti háló kiemelt elemének részletesebb elemzését. Ezért a szűkebb iparági vizsgálatokon túl, speciális témakörökben is várjuk a hallgatók jelentkezését, pl. vállalati egészségfejlesztés, hibrid munkavégzés, az Európai Unió energia- és klímapolitikájának üzleti következményei, a karbonkvóta rendszer (CBAM) hatása az európai vállalatok versenyképességére.

Szekciótitkár

Ónodi Annamária annamaria.kazaineonodi@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vállalkozás és Innováció Intézet / Üzleti Gazdaságtan Tanszék
Egyetemi docens / Associate Professor
E épület, 350
témavezetőkajánlott témák
Havran ZsoltVállalatok nemzetköziesedése
Közép-kelet-európai vállalatok regionális és globális terjeszkedése
Kiss JánosVállalati innováció
Az innováció hatása a versenyképességre
Nyílt innováció

Vállalkozás szekció

Meghirdető szervezeti egység: Vállalkozásfejlesztés és -menedzsment Tanszék
A szekcióba bármilyen vállalkozási témakörrel jelentkezni lehet. Például: induló vállalkozások, stratupok, hazai kis- és középvállalkozások működési/fejlesztési kérdései, a vállalkozások HR/pénzügy/marketing problémái, generációváltás, de akár a vállalkozások bizonyos halmazának elemzése vagy akár a vállalkozások működést befolyásoló elemek (pl. ökoszisztéma, adózási/szabályozási kérdések) is ide tartozhatnak, ha a dolgozat középpontjában a vállalkozói szempont érvényesül.

Kapcsolódó elérhetőségek

Kerékgyártó Gábor gabor.kerekgyarto@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vállalkozás és Innováció Intézet / Vállalkozásfejlesztés és -menedzsment Tanszék
Tudományos segédmunkatárs / Assistant Research Fellow
E épület, 244
témavezetőkajánlott témák
Huszák LorettaStart-up
Startup ökoszisztémák
Nemzetközi növekedés
Német-magyar gazdasági kapcsolatok
Innovációmenedzsment
Szellemi tulajdon
Kerékgyártó GáborA váltóalapú likviditásteremtés, mint piaci finanszírozási forma
Szabó KrisztoferVállalkozói szándék és motiváció (vállalkozói orientáció, vállalkozói kompetenciák- és személyiségek, vállalkozói ismeretek)
Kisvállalkozások indítása
Start-up vállalkozások

Vállalkozásfejlesztés szekció

Meghirdető szervezeti egység: Innováció és Üzleti Inkubáció Tanszék
A szekció a vállalkozásfejlesztés tématerületeit öleli fel, azon hallgatói dolgozatokat várja, melyek innovációval, vállalkozások és start-up-ok létrehozásával és fejlesztésével foglalkoznak.

Kapcsolódó elérhetőségek

Nagy-Borsy Viktor viktor.nagy-borsy@uni-corvinus.hu Rektori Szervezet / Vállalkozás és Innováció Intézet / Innováció és Üzleti Inkubáció Tanszék
Tanársegéd / Assistant Lecturer
E épület, 385
témavezetőkajánlott témák
Aranyossy MártaDigitalizáció a vállalkozásfejlesztésben

Vezetés és szervezés, változásvezetés szekció

Meghirdető szervezeti egység: Vezetés és Szervezés Tanszék
A szekció a vezetéstudomány témakörein belül a szervezés, szervezettervezés, változásvezetés, társaságirányítás, vezetéselmélet és módszertan / menedzsmenttörténet, szervezetközi hálózatok irányítása, kelet-ázsiai menedzsment témában várja a hallgatók jelentkezését. A Vezetés és Szervezés Tanszék munkatársai készséggel állnak témavezetőként a hallgatók rendelkezésére.

Kapcsolódó elérhetőségek

Hegedüs Krisztina krisztina.hegedus@uni-corvinus.hu Vezetéstudományi Intézet / Vezetés és Szervezés Tanszék
Egyetemi Adjunktus / Assistant Professor
E épület, 361
Telefon: +36 1 482 5344 • Mellék: 5344
Témavezetőkajánlott témák
Csedő ZoltánVezetés és szervezés
Változásvezetés
Társaságirányítás
Szervezetközi hálózatok
Innovatív szervezetek vezetése
Magyari JózsefVezetés és szervezés
Változásvezetés
Társaságirányítás
Szervezetközi hálózatok
Innovatív szervezetek vezetése
Strausz PéterVezetéselmélet és módszertan
Menedzsmenttörténet
Vaszkun BalázsManagement history
International management

Regisztráció

MEGNYÍLT A TDK ONLINE REGISZTRÁCIÓS FELÜLETE!

Figyelem! Néhány fontos információ a regisztrációhoz:

  • Többszerzős dolgozatoknál elég csak az egyik szerzőnek beregisztrálnia a dolgozatot (csak ő kap a regisztrációról rendszerüzenetet)
  • Külsős témavezető esetén is kell egy Corvinusos témavezető
  • A regisztráció részét képezi egy minimum 500, maximum 2500 karakteres absztrakt megfogalmazása a dolgozat nyelvén
  • A dolgozat címe és absztraktja még a regisztráció után is módosítható

2022. évi felkészítő programok

Online TDK Felkészítő Estek
Az ETDT felkészítő esteket szervez a hatékony TDK-írás segítésére. A Felkészítő Estek sorozat következő eseményei (a 2021. őszi és a 2022. tavaszi félévben valamennyi esetben 17.20-tól online teams felületen):

  1. december 2. (csütörtök): Hogyan tűnj ki a tömegből?Berezvai Zombor
  2. február 23. (szerda): Hogyan elemezzünk?Oroszné dr. Csesznák Anita
  3. március 3 (csütörtök): Hogyan keressünk és kezeljünk forrásokat?Könyvtári tájékoztató
  4. március 9. (szerda): Hogyan írjunk (sikeres TDK-dolgozatot)?dr. Juhász Péter

Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ETDT

TDK Felkészítő Estek: Hogyan írjunk (sikeres TDK dolgozatot)? – IV. online felkészítő műhely

Időpont: 2022. március 9. (szerda) 17:20-tól
Online felület: teams

Az ETDT felkészítő workshopokat szervez a hatékony TDK-írást segítendő. A következő felkészítőn Juhász Péter a “Hogyan írjunk…? – 101 tanács (szak)dolgozatíróknak” c. kötet egyik szerzője ad tanácsokat a TDK-íróknak, mutat rá tipikus hibákra, s válaszol a résztvevők kérdéseire. A tervezett témák:

  • témaválasztás és kérdésmegfogalmazás,
  • a kutatási kérdés és a módszertan megválasztása,
  • információgyűjtés,
  • a dolgozat felépítése,
  • az eredmények megfogalmazása,
  • formai követelmények,
  • hivatkozások kezelése,
  • és további, a résztvevők által felvetett kérdések.

AA részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a szervezés megkönnyítése, a létszám tervezése érdekében részvételi szándékodat jelezd a regisztrációs űrlapon!

Ha nem szeretnétek lemaradni a rendezvényekről, hírekről, az eseményeket a TDK facebook-oldalán is nyomon követhetitek.

TDK Felkészítő Estek: Hogyan keressünk és kezeljünk forrásokat? – III. online felkészítő műhely

Időpont: 2022. március 3. (csütörtök) 17:20-tól
Online felület: teams

Az ETDT felkészítő workshopokat szervez a hatékony TDK-írást segítendő. A soron következő felkészítőn megtudhatod, hogyan keress hatékonyan szakirodalmat, milyen megbízható forrásokat kínál a könyvtár. Elmondjuk, hogyan juthatsz el a cikkek, könyvek teljes szövegéig. Beszélünk a plágiumról, bemutatjuk a szövegközi hivatkozások beillesztésének és a hivatkozásjegyzék elkészítésének módját, eszközét.
A részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a szervezés megkönnyítése, a létszám tervezése érdekében részvételi szándékodat jelezd a regisztrációs űrlapon!

Ha nem szeretnétek lemaradni a rendezvényekről, hírekről, az eseményeket a TDK facebook-oldalán is nyomon követhetitek.

TDK Felkészítő Estek: Hogyan elemezzünk? – II. online felkészítő műhely

Időpont: 2022. február 23. (szerda) 17:20-tól
Online felület: teams (esemény)

Az ETDT felkészítő workshopokat szervez a hatékony TDK-írást segítendő. A következő felkészítőn Oroszné dr. Csesznák Anita, a Statisztika Tanszék egyetemi docense nyújt betekintést a hatékony adatelemzés különböző módszereibe.
A részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a szervezés megkönnyítése, a létszám tervezése érdekében részvételi szándékodat jelezd a regisztrációs űrlapon!

Ha nem szeretnétek lemaradni a rendezvényekről, hírekről, az eseményeket a TDK facebook-oldalán is nyomon követhetitek.

TDK Felkészítő Estek: Hogyan tűnj ki a tömegből? I. online felkészítő műhely

Időpont: 2021. december 2. (csütörtök), 17:20–18:50

Helyszín: Teams (esemény)

1. TDK Felkészítő Est! Az ETDT felkészítő műhelysorozatot indít TDK-t írók számára. A sorozatban az I. műhelyt Berezvai Zombor tartja. Ezt az alkalmat elsősorban azoknak ajánljuk, akik bizonytalanok abban, hogyan lehet egy jó dolgozathoz hozzákezdeni és hatásosan kitűnni vele a tömegből.

Egy sikeres Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) dolgozat nem csak az egyetemen jelent elismerést, hanem a cégek számára is egyértelmű jelzés, hogy az adott témában a sok jó diák között kiváló vagy.

Van egy terület, ami érdekel, de nem tudod pontosan hogyan és milyen eszközökkel tudsz abból kiváló TDK-dolgozatot készíteni? Gyere el a TDK Felkészítő workshopra és megismerheted, hogy milyen informatikai eszközök, honlapok és trükkök segíthetnek neked abban, hogy gyorsan és látványosan feljavíts egy dolgozatot. A műhely végén azt is megmutatjuk, hogyan tudsz akár 10 perc alatt összerakni egy kutatási vázat egy sikeres TDK-dolgozathoz az ismertetett lehetőségek segítségével.

Kérjük, hogy a szervezés megkönnyítése, a létszám tervezése érdekében részvételi szándékodat jelezd a regisztrációs űrlapon!

Ha nem szeretnétek lemaradni a rendezvényekről, hírekről, az eseményeket a TDK facebook-oldalán is nyomon követhetitek.

Bízunk benne, hogy minél többetekkel találkozunk a rendezvényen! Kérjük a kedves kollégákat, hogy a rendezvény hírét terjesszék a hallgatók között!

Online TDK Felkészítő Estek
Az ETDT felkészítő esteket szervez a hatékony TDK-írás segítésére. A Felkészítő Estek sorozat eseményei (a 2021. tavaszi félévben mindig 17.20-tól):

  • március 17. (szerda): Hogyan írjunk (sikeres TDK-dolgozatot)?dr. Juhász Péter
  • március 22 (hétfő): Hogyan keressünk és kezeljünk forrásokat?Könyvtári tájékozató
  • március 24. (szerda): Hogyan elemezzünk?Oroszné dr. Csesznák Anita
  • május 5. (szerda): Hogyan prezentáljunk?dr. Juhász Péter


Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ETDT

Hogyan írjunk (sikeres TDK dolgozatot)?
Időpont: 2021. március 17. (szerda) 17:20
Online felület: teams
https://teams.microsoft.com/l/team/19%3ae110e170ec6946c4b5697b14e2084369%40thread.tacv2/conversations?groupId=7e3b17c5-7a32-46f2-a8fc-8cea124a30c4&tenantId=f8dd01b8-7276-4ace-aa9d-5767f0f4a5afJuhász Péter a “Hogyan írjunk…? – 101 tanács (szak)dolgozatíróknak” c. kötet egyik szerzője ad tanácsokat a TDK-íróknak, mutat rá tipikus hibákra, s válaszol a résztvevők kérdéseire.
A tervezett témák:

  • témaválasztás és kérdésmegfogalmazás,
  • a kutatási kérdés és a módszertan megválasztása,
  • információgyűjtés,
  • a dolgozat felépítése,
  • az eredmények megfogalmazása,
  • formai követelmények,
  • hivatkozások kezelése,
  • és a résztvevők által felvetett tovább kérdések.

A részvétel regisztrációhoz kötött: https://forms.gle/F22RjSnrGTe2LfVS7

Egyéb események

TDK Infóest – Ismerd meg az új regisztrációs felületet!

Időpont: 2022. február 24. (csütörtök) 17:20-tól
Online felület: teams

Kedves Érdeklődő Hallgatónk,
Köszönjük, hogy részt vettél az eddigi TDK felkészítő alkalmak valamelyikén. Ezek szerint tervezel idén TDK-zni. Vannak még kérdéseid? Vagy bizonytalan vagy a következő hetek feladatival kapcsolatban? Vagy csak motoszkál benned a gondolat, de még nem határozódtál el? Szeretnél első kézből tájékozódni az új regisztrációs felületről?
Gyere el az online TDK Infóestre 2022. február 24. (csütörtök) 17.20-tól.

A részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a szervezés megkönnyítése, a létszám tervezése érdekében részvételi szándékodat jelezd a regisztrációs űrlapon!

Ha nem szeretnétek lemaradni a rendezvényekről, hírekről, az eseményeket a TDK facebook-oldalán is nyomon követhetitek.

Vágólapra másolva
X
×