Szakirodalmi források, a szakirodalom gyűjtése és kezelése – konzultáció magyar és angol nyelven
A konzultáció célja, hogy a jelentkező megismerje a témaspecifikus forrásokat, a keresési technikákat. Bemutatja a a naprakész kutatás eszközeit, a források kezelésének, rendezésének hatékony eszközeit, ismerteti a hivatkozási szabályokat, a hivatkozáskezelő szoftverek előnyeit. Segíti a hozzáférési módok megválasztását, támogatja a legális forráshasználatot. Képet ad a szakirodalom felhasználói igények szerinti beszerzésének lehetőségéről az egyetemen.
Academic Writing Training and Consultations for Researchers
Az őszi és a tavaszi szemeszterben is induló négyrészes tréning a publikációk nyelvhelyességére, stílusára és szerkezetére vonatkozó tanácsadással segíti a kutatási eredmények hatásának maximalizálását. Bemutatja a különböző szövegszerkesztési-, formázási szoftverek alkalmazását. A tréninghez konzultációs alkalmak is tartoznak, ahol a résztvevők személyes tanácsadást kapnak aktuális publikációikkal kapcsolatban.
LaTex alapok magyar és angol nyelven
A három részből álló képzés célja, hogy az érdeklődő hallgatók számára bevezetést nyújtson a LaTeX szövegformázó rendszer használatába. A képzés végére a résztvevők képessé válnak arra, hogy cikkeiket és előadásaikat LaTeX-ben tudják megformálni. Az óra nyelve a jelentkezők körétől függően magyar vagy angol.
MTMT konzultációk magyar és angol nyelven
A szerzők segítséget kapnak publikációs tevékenységük dokumentálásához, a publikációs folyamat csapdáinak elkerüléséhez. A konzultációk lehetőséget biztosítanak a tudománymetriai mutatók, a szakterületi folyóiratrangsorok, a hiteles Open Access folyóiratok megismerésére.
Plágium, hivatkozáskezelők, szövegegyezőségvizsgálat az Egyetemen
Az etikus kutatói, szerzői magatartás egyik alappillére a plágium elkerülését is garantáló hivatkozási szabályok ismerete. A tréning ismerteti a plágium fogalmát, a gyakorlatban előforduló példáit és a helytelen gyakorlat elkerülésének lehetőségeit, eszközeit. A Budapesti Corvinus Egyetemen 2019 tavasza óta hivatalosan is szövegegyezés vizsgálat (népszerűbb nevén a plágiumkeresés) alá esnek a szakdolgozatok és PhD értekezések. A tréning az ellenőrzés folyamatát, az eredmény értékelését is bemutatja.
A tudományos kommunikáció trendjei, az Open Access alapelvei és közzététel
A tréning célja, hogy áttekintő képet adjon az Open Accessről, mint tudományszervezési elvről, és gyakorlatról. A hallgatókat megismerteti a Nyílt Hozzáférés alapelveivel és típusaival, a hagyományos és új publikációs gyakorlat finanszírozási kérdéseivel, kiadói politikáival. Megalapozza az egyéni publikációs stratégiák kialakítását, segíti a publikációs csapdák elkerülését. Tájékoztat az Open Access közzétetel egyetemi lehetőségeiről, a nyitott tudomány legújabb mintáiról.
Bibliometriai alapok a tudományos teljesítmények értékelési eljárásaiban
A tréning képet ad a tudományértékelés alapelveiről, az alkalmazott tudománymetriai mutatókról. Bemutatja a referencia adatbázisokat, a folyóiratok értékelési módszereit, az egyes tudományterületek rangsorait, mérőszámait. Segíti a publikációs csatornák megválasztását, az egyéni publikációs stratégiák kialakítását.