Első lépések a Könyvtárban – Gólyáknak

Tájékoztató

Mikor?

Az e-könyveket és e-folyóiratokat, online forrásokat bármikor, bárhonnan használhatod VPN-csatlakozással – könyvtári kártya nélkül is.
A könyvtári olvasótermek nyitvatartása.
Az olvasótermi látogatáshoz és kölcsönzéshez szükséged lesz könyvtári kártyára, ezt személyesen kiválthatod a könyvtárban. A kártya díja 1000 Ft, amit a Neptun-számlán kell kifizetni a kártya átvételét követően.

Hol?

Személyesen: könyvtári bejárat: C épület első emelet
Online: Egyetemi honlap bal felső sarkában található 4. ikon

Hogyan?

A könyvtárat otthonról is használhatod (VPN), keress a Szuperkereső boxban.

Ha kölcsönözni szeretnél, nézd meg a könyv helyét a Katalógusban vagy a Szuperkeresőben (Pl. Gazdálkodástudományi olvasó 40, D 50). A fehér csíkkal jelölt könyveket tudod kölcsönözni. Használd az önkiszolgáló kölcsönzőállomásokat. PIN-kódod: születési hónap+nap (pl. 0321). Változtasd meg a katalógus felületén!

A használati útmutatókat és a tréningkínálatot nézd meg a Writing Center oldalán.

Miért fontos a Könyvtár?

• A könyvtári források válogatott, minőségi szakirodalmat tartalmaznak, jobb minőségű dolgozatokat tudsz írni. A forrásgyűjtést kezdd a könyvtárban!
  • A tankönyveket eléred e-formában vagy kikölcsönözheted nyomtatott könyvként.
  • A könyvtárban csendes, kényelmes környezetben, elmélyülten tudsz tanulni.
  • A konzultációs szobák és a könyvtári oktatóterem a közös tanuláshoz, csoportmunkához kiváló helyszínek.
  • A közösségi terekben találkozhatsz barátaiddal.

Kérdésed van? Segítünk.

Kérdezz, üzenj a könyvtárnak.

Írj e-mailt: library@uni-corvinus.hu vagy chat-elj velünk.

Prezentációk

Corvinus Könyvtár – bemutatkozás

A LINKEK AZ ALÁBBI PDF-BEN NYÍLNAK MEG.