Matolay Réka és Gáspár Judit az egyetem első EU Horizon 2020 projektjében a Felelősségteljes Kutatás és Innováció jellemzőit igyekeztek a menedzsment felsőoktatásra értelmezni. Az Enhancing Responsible Research and Innovation through Higher Education Curricula (EnRRICH) keretében a Kari Kutatási Hetek workshopjain dolgoztak kollégákkal azon, hogy az RRI miként támogathatja oktatási és kutatási gyakorlatunk reflektív megújulását. A konzorcium tapasztalt science shopos tagjanak mentorálása segítette a Corvinus Science Shop előkészítését, mely 2018-ban hivatalosan is megalakult. A Corvinus Science Shop team tanszéki tagjai: Matolay Réka, Gáspár Judit és Kiss Gabriella.
Köves Alexandra 2012 óta backcasting kutatásokkal foglalkozik. A backcasting a normatív szcenárióalkotás jövőkutatási módszerei közé tartozik, amely társadalmi szerveződések lehetséges jövőképeit tárja fel. A módszer újdonsága abban rejlik, hogy ahelyett, hogy a jelenlegi helyzetet használná kiindulópontként egy várható jövő előrejelzéseként, inkább egy ideális normatív jövőkép kialakításával kezdi, és ezt a képet köti össze – az időben visszafelé haladva – a jelennel, és azonosítja azokat a lépéseket, amelyek elvezethetnek az elképzelt jövőhöz. Eddig öt részvételi backcasting kutatás történt Magyarországon négy különböző témában: fenntartható foglalkoztatás; a gazdasági felsőoktatás jövője; felelős és fenntartható vállalatok; kozmolokális hálózatok, valamint a marketingkommunikáció jövője.
2016-ban Köves Alexandra, Gáspár Judit és Matolay Réka közösen indította el a „Milyen a jövő vállalata? – avagy fenntarthatóan és felelősen működő gazdasági szereplők 2050-ben” backcasting kutatást. 2018-ban a posztnormál tudomány filozófiájához hűen egy módszertani újítás keretében azt vizsgáltuk meg, hogy a művészet és a társadalomtudomány hogyan tud együttműködni egy ilyen társadalmi kérdés megértésében, és a társadalomtudományi kutatások eredményeinek disszeminációjában. Kiemelt publikációs díjból egy olyan kezdeményezést finanszírozunk, ahol a kutatás eredményeit egy színtársulat
(Tünet Együttes rendezte: Valcz Péter) dolgozta fel, és vitte színpadra a Bánkitó Fesztiválon.A “Versenyben a világgal” – A magyar gazdaság versenyképességének mikrogazdasági tényezői című kutatási programban a kezdetektől, 1996 óta részt vesznek kollégáink. A kutatási program 2018. évi (immár hatodik, több mint kétszáz vállalatra kiterjedő) kérdőíves felméréshez kapcsolódóan folytattuk korábbi kutatásainkat, vizsgáltuk és vizsgáljuk többek között a vállalati és a vezetői képességek, a vezetői döntéstámogatás, döntéshozatali megközelítések és a vállalati teljesítménymérés témáit, az érintettekkel kapcsolatos szemléletmód és az üzleti teljesítmény kapcsolatát, a beszállító-kiválasztási döntések jellemzőit, a vevői és a beszállítói kapcsolatokban megjelenő attitűdöket a vállalati versenyképesség szempontjából. Az eredmények beépülnek az oktatásban, konferencia-előadások és szakcikkek, tanulmányok formájában kerültek és kerülnek publikálásra. A Versenyképesség-kutatásban részt vevő kollégáink Zoltayné Paprika Zita, Wimmer Ágnes, Szántó Richárd, Matolay Réka.
“Az intelligens, fenntartható és inkluzív társadalom fejlesztésének aspektusai: társadalmi, technológiai, innovációs hálózatok a foglalkoztatásban és a digitális gazdaságban” c. EFOP3.6.2-16-2017-00007 sz. projekt keretében zajlik a társadalmi innovációk szervezeti szintű kutatása, elsősorban a társadalmi vállalkozásokra és a rövid élelmiszer ellátási láncokra fókuszálva. A tanszékről a kutatómunkában aktív résztvevők: Kiss Julianna, Lazányi Orsolya és Matolay Réka.
“Update of the Mapping of Social Enterprises and their Eco-systems in Europe” címmel országjelentés készült Kiss Julianna vezetésével az Európai Bizottság megbízásából a társadalmi vállalkozások hazai ökoszisztémájának helyzetéről. A tanulmány megírásában közreműködött Matolay Réka is.
Az Interreg Danube Transnational Programme keretében a tanszék munkatársai a Turizmus Tanszékkel együttműködve részt vesznek az EcoVelo Tour c. projektben, melyet a Zuglói Önkormányzat vezet, a BCE munkáját pedig Kiss Veronika koordinálja. A projektben együttműködő akadémiai partnerek a Marketing és Média Intézetünk kutatóin túl a bécsi BOKU, a Duna-Delta Kutatóintézet és a Passaui Egyetem közlekedés-, területfejlesztés és turizmus kutatói. 2018 és 2021 között futó projekt keretében a Rákospatak-mentén is történik kerékpáros turizmus fejlesztés. Az ökoszisztéma szolgáltatás koncepciójára alapozva készült el az Ökoszisztéma Szolgáltatás alapú Kerékpáros Ökoturizmus Fejlesztési Útmutató, illetve 2020 folyamán a a Rákos-patak völgyi kerékpáros ökoturisztikai stratégia.
2019 óta, az MTA „Kiválósági Központok Támogatása” keretében fútó “A Társadalmi Jóllét Ökológiai Alapjai: Tájhasználat és Klímaváltozás Hatása a Vízi és Szárazdföli Ökoszisztémákra” c. projektben tanszékünk munkatársai is részt vesznek. A BCE-n futó kutatás az erdők, a gyepek és a vizes élőhelyek által nyújtott ökoszisztéma szolgáltatások társadalmi megítélését hivatott feltárni.