
Elindult a 2024/2025/2 Pannónia szakmai gyakorlati pályázati időszak
A Pannónia szakmai gyakorlat pályázati időszaka a mai naptól elindult. A pályázatot március 28-ig lehet leadni a Neptun rendszerén keresztül a P551-es kérvény benyújtásával.
Nemzetközi
lehetőségek
Kedves Hallgatók!
A főpályázat lezárása után az őszi szemeszterre megmaradt helyeket a pályázat kiírója újra megpályáztatja azok számára, akik a főpályázaton érvényes pályázat mellett nem nyertek el helyeket. Ezen maradékos helyek kiosztásánál a Nemzetközi Gazdálkodás alapszakos 3. évfolyamos hallgatók lesznek első körben értékelve, akiknek képzési program előírja, hogy legalább egy félév külföldön szerzett tapasztalat vagy nemzetközi környezetben megszerzett gyakorlat kötelező. Az ezen felül megmaradt helyeket a Főpályázatban közzétett feltételek mentén értékeli a pályázatkiíró.
Üdvözlettel,
Budapesti Corvinus Egyetem
Felhívjuk figyelmedet, hogy a Neptunban képzési szinttől függetlenül minden megpályázható intézményt láttok listázva, ezért fontos, hogy itt, a honlapon található partnerlistából tájékozódhattok arról, hogy az adott megpályázható intézmény alap-, osztatlan vagy mesterszakhoz, esetleg doktorihoz van rendelve. Fontos, hogy csak olyan képzési szinten tudjuk a helyeket kiosztani, ahogyan a partnerlistában jelölve van, azaz, ha egy alapszakos hallgató megjelöl egy csak mesterszakosnak hirdetett helyet, akkor figyelmen kívül fogjuk hagyni jelentkezését.
A Pannónia Ösztöndíjprogram lehetőséget biztosít az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára, hogy támogatott keretek között tanuljanak, kutassanak, oktassanak, vagy szakmai gyakorlatot teljesítsenek külföldön.
A CEMS (Community of European Management Schools) együttműködés a világ vezető üzleti iskolái és egyetemei, valamint multinacionális vállalatok és társadalmi szervezetek között.
A QTEM több mint 20 elit egyetemet és üzleti iskolát foglal magában, például a Hanken School of Economics, a HEC Lausanne, a BI Norwegian Business School, a HEC Montréal, és mások!
A kettősdiploma-programok lehetőséget biztosítanak arra, hogy egy hallgató a saját egyetemének képzésével párhuzamosan egy külföldi partnerintézmény képzését is elvégezze, ezzel egyszerre két diplomát szerezve.
A CEEPUS csereprogram célja, hogy együttműködő partner intézmények között lehetővé tegye hallgatói és oktatói mobilitások lebonyolítását, hosszú távú szakmai együttműködések kialakulását a térségben.
A DSG Német Nyelvű Gazdálkodástudományi Képzési Központ célja magasan képzett, a német nyelvet a szakmai életben is kiválóan kamatoztatni képes munkavállalók képzése.
Megannyi érdekes nyári és téli egyetemi felhívás elérhető, mely különböző témákban biztosít lehetőséget a hallgatóknak, hogy képezzék magukat Európa-szerte.
A program célja, hogy a külföldi szervezetnél töltött idő alatt elsajátítsd a munkaerőpiacon szükséges készséget és megismerd a fogadó ország gazdasági és társadalmi kultúráját.
Ha Pannónia Ösztöndíjprogram vagy a CEEPUS program kapcsán van kérdésed, keresd az Intézd Online! felületén a megfelelő menüpontot.
A Pannónia szakmai gyakorlat pályázati időszaka a mai naptól elindult. A pályázatot március 28-ig lehet leadni a Neptun rendszerén keresztül a P551-es kérvény benyújtásával.
Hamarosan meghirdetjük a Pannónia szakmai gyakorlati pályázati felhívást a 2024/2025 tanév második félévére. Addig is mutatjuk, hogy mivel kell majd készülni!
Kettő lett, maradhat? Jelentkezz január 20 – február 3 között!
Biztosan hallottál már róla, hogy már a Pannónia program keretein belül utazhatsz külföldre. Ennek számos előnye van, most összeszedtünk neked mindent.
Igen, amennyiben két befejezett szemeszterrel rendelkezik 2025 júniusig.
A pályázati felhívás a QTEM programra itt érhető el, a többi programra hamarosan közzétesszük a felhívásokat.
Igen, 3,00-as értékű, kreditekkel súlyozott kumulált tanulmányi átlag a minimum követelmény, tehát az összes lezárt félév tanulmányi eredménye figyelembevételre kerül. A 3,00 alatti értékű kreditekkel súlyozott kumulált tanulmányi átlaggal rendelkező pályázó a pályázatból automatikusan kizárásra kerül.
A pályázat a Neptun rendszeren keresztül nyújtható be, ahol a kért adatokat kell megadni, és a pályázati kiírásban megadott dokumentumokat feltölteni.
Igen, de minden hallgató, aki a tanulmányai utolsó félévében utazik ki, csúszni fog egy félévet a végzéssel, hiszen a kint végzett tárgyak, kreditek és jegyek beszámításáról csak a következő félév elején fog tudni dönteni a Kreditátviteli Bizottság.
Igen, azonban természetesen csak akkor fog tudni kiutazni, ha tényleg felvételt nyer a corvinusos mesterképzésre.
A B2-es komplex nyelvvizsga a leendő tanulmányok nyelvén a pályázás alapfeltételét képezi. A fogadó egyetem ezen kívül egyéb nyelvvizsgákat is kérhet. Minden meglévő nyelvtudást igazoló bizonyítványt a jelentkezésnél fel kell tölteni a pályázási felületre.
Külföldi részképzés alatt is finanszíroznia szükséges a hallgatónak itthoni tanulmányait, amennyiben azt önköltséges keretek között végzi. Ezen kívül az egyetemi általános pályázati feltételek az irányadók, további feltétel nincs. Ugyanakkor a pályázóknak tisztában kell lennie azzal, hogy az Pannónia vagy egyéb ösztöndíj a ténylegesen felmerülő költségeknek nagy eséllyel csak egy részét fogja fedezni a kiadásoknak, a különbözetet a hallgatónak kell finanszíroznia.
Ezen az oldalon fentebb, a partnerlista alatt találod meg az ezzel kapcsolatos információkat.
A pályázó csak a saját képzési területéhez kapcsolódó partnerintézményeket jelölheti meg. A tudományterületek listáját a „tématerületek” táblázat tartalmazza.
Erre vonatkozó információt az oldalon fentebb találsz a partnerlista alatt.
A Brexittől függetlenül ugyanúgy szerepelnek a partnerlistán brit egyetemek melyek közül képzését tekintve releváns egyetemet választhat.
Nem, mivel külföldi részképzése során olyan tantárgyakat kell felvennie, amelyek illeszkednek a saját szakján és tanulmányi szintjén végzett tanulmányaihoz.
A pályázat leadását követően a preferencialistát nem lehet megváltoztatni.
A pontozás több tényezőtől függ, például:
A tanulmányi eredményre kapott pontszámot az összesített korrigált kreditindex fogja adni, mely az összes féléves teljesítményt nézi, és a teljesített és a felvett krediteket is számba veszi a nevezőben.
A bejutási ponthatár évről évre változik, és az adott évben jelentkező hallgatók számától, valamint az elérhető ösztöndíjas helyek számától függ.
6 intézményt lehet maximum megjelölni.
A pályázati felület ezen része nem nyílik meg 28-a előtt. Annak érdekében, hogy a kérelem indulásakor már minden dokumentum rendelkezésedre álljon, már most elindíthatod az egyéb tevékenységek igazolásához szükséges dokumentumok beszerzését (az alkalmazandó sablonokat ITT találod), illetve az igazolások (így például a TDK/OTDK eredmények, versenyek, nyelvvizsga dokumentumok) előkészítését.
A Corvinus Egyetem nyelvvizsga bemutatását kéri a pályázás feltételeként, ezért a partnerintézménytől kapott egyéni engedmény nem elegendő. A jelentkezés során a kinti tanulmányok nyelvéhez illeszkedő hivatalos nyelvvizsgát kell bemutatni.
Információk hamarosan.
A nyelvvizsga bizonyítványát a Neptun rendszerbe kell feltölteni a pályázat beadása során.
A jelentkezés feltétele a nyelvvizsga megléte, anélkül nem lehet jelentkezni, nem pótolható.
Mindenképpen érdemes, hiszen az idei pályázati időszaktól nem jár a nyelvvizsgákért pont, viszont a pályázás alapfeltétele egy B2-es nyelvvizsga a tanulmányok nyelvén.
Az emelt szintű érettségi B2-es nyelvvizsgával egyenértékű lehet, így ez is elfogadható.
A partneregyetemek listán a partneregyetemen elvárt feltételek fel vannak tüntetve, illetve a kiválasztott egyetem honlapján található a tájékoztatás. Ha eltérő információt talál, az Intézd Online! felületen tud érdeklődni munkatársainknál
A 21 kredites szabály előírja, hogy külföldi tanulmányok során a hallgatónak minimum 21 kreditet kell teljesítenie. Ez biztosítja, hogy a külföldi félév valóban megfeleljen az itthoni tanulmányi követelményeknek.
Utolsó féléves kiutazás esetén előfordulhat, hogy a külföldi teljesítmények elismerése miatt csúszik a végzés. A félévzárás csak a hazatérést követően történik meg, így a hallgatónak figyelembe kell vennie a hazai elismertetési folyamat időtartamát.
A külföldi egyetemek tantárgyi leírásai elérhetők a partnerintézmények hivatalos honlapján, vagy a fogadó egyetemek külföldi hallgatók számára fenntartott információs felületein.
Igen, a külföldi félév alatt általában a Corvinus tanulmányi előírásaival összhangban szükséges tantárgyakat felvenni. Ennek megfelelően az Egyetem kötelezően előírhat egy minimális tárgyszámot.
Igen, amennyiben a hallgató az ösztöndíjprogram feltételeinek megfelel és jogosult a támogatásra, a csúsztatott félév is támogatott marad.
A külföldi tanulmányi félévhez kapcsolódóan a Corvinus Kreditátviteli Bizottsága segítséget nyújt a megfelelő tantárgyak kiválasztásában. Érdemes konzultálni a koordinátorokkal és megvizsgálni a fogadó intézmény tantervét.
Igen, lehetőség van olyan tantárgyak felvételére is, amelyek nem szerepelnek a hazai mintatantervben, azonban ezek a tárgyak nem feltétlenül számítanak be kötelezően az itthoni tanulmányokba, ezért érdemes egyeztetni a Kreditátviteli Bizottsággal.
A tárgyak listáját és leírásait a külföldi egyetemek honlapján találhatja meg, illetve a Corvinus Egyetem Tanulmányi Osztályán is érdemes érdeklődni.
Elméletileg lehetséges, hogy a hallgató minden, a félévéhez tartozó tárgyat a külföldi egyetemen teljesítsen, azonban ez a fogadó intézmény tantárgyi kínálatától és a kreditátviteli lehetőségektől függ.
Igen, ha a hallgató aktív státuszban folytatja tanulmányait a külföldi félév alatt, jogosult marad az itthoni tanulmányi ösztöndíjra is.
A kiutazási szándék visszamondására általában egy meghatározott időpontig van lehetőség, amit a pályázati kiírásban tüntetnek fel. Jellemzően az utazás előtti hónapokban lehet következmények nélkül visszalépni.
Őszi félév tavaszi félévre való hosszabbítására van lehetőség, de ehhez mind a fogadó, mind az itthoni egyetem beleegyezése szükséges. A hosszabbítást időben kell kezdeményezni, és meg kell felelni az ösztöndíjprogram hosszabbítási feltételeinek.