Statisztikai és nemzetközi szervezetek adatbázisai

Az EU statisztikai hivatalának adatbázisa.

A KSH adatbázisa, a statisztikai adatok 1997-től érhetőek el.

Nemzetközi kereskedelmi statisztikák 1962-től. Az adatok vizualizációját segíti a UN Comtrade Labs-funkció.

Európa, Észak-Amerika és Közép-Ázsia országairól tartalmaz gazdasági, társadalmi adatokat.

Versenyképességet feltérképező adatbázis több mint 20 éves adattartalommal. Tartalmazza az évkönyv nyomtatott és online változatát a kezdetektől napjainkig.

Az IMF folyóirataihoz, könyveihez, tanulmányaihoz, illetve statisztikai adataihoz ad hozzáférést széles témakörben, pl. makroökonómia, globalizáció, demográfia, fejlesztéspolitika, kereskedelem.

A nemzetközi szervezet online könyvtára és adatállományai.

Statista – Business Suite (EISZ)

A statisztikai portál különböző piaci szektorok (média, üzleti élet, pénzügy, politika stb.) mennyiségi adataihoz nyújt hozzáférést. A hozzákapcsolt Business Suite platform megkönnyíti a keresést és lehetővé teszi önálló igények szerinti statisztikai kimutatások elkészítését. Az eCommerce adatbázis is elérhető, az Insights/Explore eCommerce Insights menüpontból. Aktiválásához kattintson a University access – re a felső fekete sorban.

wiiw – Új!

A wiiw Annual database 23 ország legfontosabb makroökonómiai és strukturális mutatóit tartalmazza éves szinten. Az idősorok többsége 1989-ben indul, néhány ország esetében 1960-ig megy vissza.

A wiiw Monthly database a 23 országra vonatkozó kulcsfontosságú gazdasági mutatókat tartalmazza. Az idősorok 1990/91-től érhetőek el.

A wiiw FDI Database nevéhez illően az FDI be- és kiáramlásáról tartalmaz idősorokat, partnerországok és tevékenységek szerint. Ezen adatok lehetővé teszik ország- és iparágspecifikus FDI-profilok létrehozását. Az idősorok 1990-től érhetőek el.

GEN.:2024.04.16. - 19:00:51