Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskola

Milyen képzési, kutatási területeket fed le a doktori iskola?

Politikatudomány, közgazdaság-tudomány.

Milyen programok/specializációk vannak a doktori iskolában?

Világgazdaság; nemzetközi- és biztonsági tanulmányok; geopolitika, környezet-gazdaságtan és fenntartható fejlődés; politikatudomány

Milyen témákat lehet kutatni, van-e megkötés?

Nincs konkrét megkötés, de a témának relevánsnak kell lennie az adott területhez.

Milyen nyelven folyik a képzés?

Angol.

Ugyanazt a témát kell-e kutatnom, mint amivel jelentkeztem?

A képzés közben van lehetőség a téma megváltoztatására, a témavezetővel és a programigazgatóval egyeztetve.

Milyen kötelező tárgyakat kell tanulnom?

Mindenki számára kötelező tárgyak: Academic Writing, Research Design, Procpectus Seminar. Mindegyik programban legalább két kötelezően választható tárgyat kell választani, de a programigazgatók saját hatáskörükben meghatározhatják, hogy adott esetben melyik elvégzését írják elő a program minden doktorandusza számára.
Mindegyik programban legalább három, legföljebb öt további tárgy végezhető el szabadon választhatóként. (Így legalább nyolc, legföljebb tíz tárgy végezhető el, legalább 48, legföljebb 60 kreditért.)

GEN.:2024.04.19. - 18:30:10