Közgazdásztanár – mesterképzés

Érted a közgazdaságtant, és szívesen tanítanád is? Jelentkezz képzésünkre és segítünk felkészülni a tanári szerepre!

A szak célja olyan közgazdásztanárok képzése, akik korszerű pedagógiai, pszichológiai és módszertani ismeretekkel felvértezve képesek interaktív tananyagok, korszerű IKT eszközök és az ezekhez kapcsolódó modern oktatási módszerek alkalmazásával támogatni tanulóikat a közgazdasági szakterület különböző tantárgyi ismereteinek feldolgozásában, a vonatkozó kompetenciák fejlesztésében. A képzés 2 féléven át tart, amely idő alatt a hallgatók megismerik a tanítás általános pedagógiai elveit, és képessé válnak a tanulási folyamat tudatos és egyúttal inkluzív (befogadó) tervezésére. A végzett hallgatók a pedagógiai felkészültségükön túl tisztában vannak a szakképzés és a felnőttképzés sajátosságaival, illetve a gazdasági (szakmai) képzés új irányaival és azok aktuális problémáival is.

A képzést azoknak ajánljuk, akik érdeklődnek a közgazdasági ismeretek közép- és felsőfokú tanítása iránt, vagy szívesen vennének részt vállalati belső képzések kidolgozásában, megtartásában. A jelentkezés feltétele már meglévő, a Milyen szakról lehet jelentkezni? részben felsorolt mesterképzésen megszerzett oklevél.

Felvételi vizsga

Nap
Óra
Perc
Másodperc

Milyen szakról lehet jelentkezni?

A tanári (2 félév (közgazdásztanár)) mesterképzésre az alábbi mesterképzéseken megszerzett oklevéllel lehet jelentkezni:

• agrárközgazdász
     • biztosítási és pénzügyi matematika
     • családpolitika és humán szakpolitikák gazdaságtana
     • ellátásilánc-menedzsment
     • gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés (osztatlan)
     • közgazdálkodás és közpolitika
     • közgazdasági elemző
     • marketing
     • Master of Business Administration (MBA)
     • nemzetközi adózás
     • nemzetközi fejlesztés
     • nemzetközi gazdaság és gazdálkodás
     • pénzügy
     • politikai gazdaságtan
     • regionális és környezeti gazdaságtan
     • sportközgazdász
     • számvitel
     • turizmus-menedzsment
     • vállalatgazdaságtan
     • vállalkozásfejlesztés
     • vezetés és szervezés

Kreditelismerési eljárás

Az alábbi információk a 2023-as felvételi eljárásra vonatkoznak, a 2024-es információkat is hamarosan közzétesszük.

Összeszedtünk minden hasznos információt, amit a kreditelismerési eljárás folyamatáról tudni kell.

Karrierlehetőségek

Középfokú oktatásban, közgazdász tanárként, vállalatoknál belső képzésekért felelős oktatóként helyezkedhetsz el.

Szakfelelősi köszöntő

A Közgazdásztanár mesterszak olyan innovatív és barátságos környezeteben várja a jelentkezőket, ahol a képzés során a nemzetközi trendekkel összhangban olyan kompetenciákkal látja el hallgatóit, hogy képesek legyenek korszerű, digitális eszközöket integráló tanulási környezetben, tevékenység- és élményalapú módszerekkel szaktanári és osztályfőnöki feladataikat hatékonyan ellátni. Az oktatás blended learning tanulási környezetben zajlik, ahol ötvözzük az online és offline tanulási környezetet. Célunk, hogy a hallgatók könnyebben tudják kialakítani a tanulás – munka – család közti egyensúlyt.

Amit ma megtanulsz nálunk, holnap már használhatod a tanításban.

Dr. Daruka Magdolna
Szakfelelős

Egyetemi Docens

#együttalegjobbak

Mitől egyedi a képzés?

A képzés tevékenységalapú, élményközpontú oktatásmódszertani alapokon nyugszik, a hallgatók mindkét oldalról kipróbálhatják az oktatásmódszertani lehetőségeket.

Nézd vissza online nyílt napunkat!

Jelentkezz a Felvi.hu-n!

A felvételi jelentkezéseddel kapcsolatos ügyintézést a Felvi.hu E-felvételi szolgáltatásán keresztül intézheted.

Légy képben! Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kövess minket!

Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu

1093 Budapest Fővám tér 8.

GEN.:2024.04.19. - 15:46:50