A jövő vezetési kihívásainak átfogó megértésével a Vezetés és szervezés mesterszak végzettjei magabiztosan alakítanak ki 21. századi működést (értelemteli, digitális, fenntartható folyamatokat és szervezetet), és felkészülten állnak a szervezeti változások élére.
A Financial Times 100-as rangsorában 2005 óta szereplő magyar nyelvű Vezetés és szervezés szakot azoknak ajánljuk, akik specialistává válnának a szervezetfejlesztés, a folyamatmenedzsment, a kontrolling, vagy HR területén, emellett átfogó vezetői szemlélettel alapoznák meg későbbi karrierjüket a Corvinus Vezetés és szervezés emblematikus alumni közösségének tagjaként.
Ha az angol nyelvű képzésre jelentkezel, a sikeres felvétellel automatikus bekerülsz a világ 10. legjobb menedzsment mesterszakjaként rangsorolt CEMS programba is (QS MIM Ranking, 2025). Az angol vezszerv szak második évében a globális stratégia és leadership témakörére specializálódsz, és a két félév egyikét egy CEMS partneregyetemen végzed el. A világ vezető multinaciónális cégei (globális CEMS partnervállalatok) állnak majd sorban érted.
Ha a magyar nyelvű képzést választod, akkor a szervezetfejlesztés, a folyamatmenedzsment, a HR, és a teljesítménymenedzsment kombinációinak specialistájává válhatsz. A Financial Times MiM rangsorában 2005 óta TOP100-as vezszerves diploma mellé itt is szerezhetsz külföldi tapasztalatot vagy akár CEMS-es vagy a Passaui Egyetemen német nyelvű diplomát.
A Corvinus Vezetés és szervezés szakra olyan kiemelkedő tehetségeket várunk, akik már ismerik az üzleti és közgazdasági alapfogalmakat, de a karrierjüket hosszú távon megalapozó stratégiai és leadership szemléletmódjukat fejlesztenék egy előremutató, gyakorlatorientált mesterszintű képzéssel. Hallgatóink nemzetközi esettanulmányi versenyeken elért sikerei, oktatóink nemzetközi publikációi és több ezer végzett hallgatónk lenyűgöző karrierje bizonyítja, hogy a „Corvinus Vezszerv” nemzetközi szintű versenyképességet céloz meg, ezért azokat a jelentkezőket fogadja szívesen, akik maguk is kiválóságra törekednek, készek „magasra tenni a lécet”.
Várjuk azokat, akik a menedzsment (stratégia, folyamatok, technológia) és a leadership (innováció, szervezeti kultúra és motiváció) gyakorlatát integráltan szeretnék átlátni, miközben a kritikus gondolkodás, a kreativitás, az együttműködés és a kommunikáció terén készségeiket mesterszintre fejlesztenék.
* FT Masters in Management Ranking 2023
** QS Masters in Management Ranking 2025
A képzés neve Vezetés és szervezés
Képzési szint mesterképzés (MSc)
Munkarend nappali
A képzés során megszerzendő kreditek 120
A képzés időtartama 2 év (4 félév)
Kötelező szakmai gyakorlat nincs
Nyelv magyar vagy angol
A képzés kezdete 2025. szeptember
a Corvinus Ösztöndíj keretében, vagy
önköltségi díj a magyar nyelvű képzésre
önköltségi díj az angol nyelvű képzésre
A képzés során a hallgatók változatos számonkérési módszerekkel találkozhatnak. A kötelező tárgyak közel fele vizsgával (szóbeli vagy írásbeli), másik fele a félév során megszerezhető gyakorlati jeggyel zárul. Mindemellett a tárgyak többségére jellemző, hogy a jeggyel értékelt teljesítmény egy része már a szorgalmi időszak alatt megszerezhető gyakorlati feladatokkal, csoportos projektmunkával, esszékkel és prezentációkkal.
A szak tantervében a harmadik félév a mobilitási ablak, de a negyedik félévben is sok hallgatónk tanul külföldön. Mindkét félévre jellemző a kötelező tantárgyak alacsony száma, és azok is kiválthatók kint tanult tantárggyal, végső esetben pedig külföldről is elvégezhetők. A külföldi félév a legtöbb esetben nem jelent csúszást, nincs szükség ötödik félévre.
Kötelező tárgyak*
Választható tárgyak*
* A fenti lista nem teljes. A Budapesti Corvinus Egyetem fenntartja a jogot a modulok megváltoztatására.
A Corvinus vezetés és szervezés szakán minden hallgató két modult teljesít az alábbiak közül:
A modul a jövő emberi erőforrásokkal kapcsolatos kihívásaira felelős választ adó szakembereket képez. A hallgatók képesek megérteni és befolyásolni a HR és egyéb folyamatok hatását az értelemteli munkavégzésre, a munkavállalók képességeinek kibontakozását támogató egészséges szervezeti kultúrára, és tágabban a szervezet alkalmazkodó- és ellenállóképességére.
A modul fejlesztői szemléletű szervezeti szakembereket képez. A hallgatók képesek az egyszerre eredményes és emberhez méltó, elkötelezettségen alapuló szervezet létrehozása, illetve ilyen célú változások vezetésére a szervezetfejlesztés (OD) rendszerszemléletű, értékvezérelt, magatartástudományi alapokon nyugvó szemléletét és módszertanát alkalmazva.
A modul a teljesítményt többdimenziósan, rendszerszemléletben megragadó, adatokat értő és értelmező szakembereket képez. A hallgatók képesek a szervezet céljainak és stratégiájának elérését, illetve a vezetői döntéseket támogató controlling és teljesítménymenedzsment rendszerek kiépítésére és működtetésére, reflektív és fejlesztő attitűddel.
A modul a stratégiát, a szervezetet és a folyamatokat holisztikusan elemző és alakító szakembereket képez. A hallgatók képesek a stratégia és az üzleti modell megújítására, a folyamatok átalakítására és irányítására, valamint működésfejlesztési és digitalizációs projektek megvalósítására, kritikai gondolkodással és nyitott, kreatív, többszempontú megközelítéssel.
A nemzetközi cserefélév nemcsak képességeidet fejleszti, de egyben magabiztos nyelvtudásodnak és globális csapatokban való együttműködési készségednek is bizonyítéka lesz. A vezszervesek közül az angolul tanulók 100%-a (CEMS) mellett a magyarul tanulók mintegy fele is külföldön végzi el a mesterszak egyik félévét.
Vegyél részt a világ egyik vezető üzleti képzésén! A CEMS Master in International Management programba bekerülve egy félévet a CEMS 33 vezető üzleti iskoláinak egyikében teljesítesz. Projektek, készségfejlesztő szemináriumok és karrierprogramok során több mint 70 CEMS vállalati partner kapuja nyílik meg előtted. A CEMS diplomáddal egy 20.000 fős globális alumni hálózat tagjává válsz. Az angol vezszervnél mindez a kétéves képzés része, de ha a magyar nyelvű képzésen tanulsz, ősszel onnan is jelentkezhetsz majd a CEMS programba.
A magyar képzésen német nyelvű második diplomát is szerezhetsz a DSG képzésben. A Corvinus és a Passau-i Egyetem kettős diploma programjával, illetve a Németországban eltöltött két félév révén komoly előnnyel indulhatsz majd német nyelvterületen vagy a hazai munkaerőpiacon.
A Corvinusnak világszerte kb. 200 partneregyeteme van, így képzésed során jelentkezhetsz ezekre és akár fél évet is eltölthetsz ezek egyikén.
szakfelelős
Három évtizede folyik vezetés és szervezés képzés egyetemünkön. Végzettjeink holisztikus látásmódja, kiemelkedő képességei és szakmai sikerei vezettek oda, hogy a „vezszerv” márkává, az elméleti igényesség és a gyakorlati ismeretek ötvözésének védjegyévé vált. A Corvinus egyediségét adja a széles, a kapcsolódó szakterületeken elismert, azokat ma is formáló oktatói csapat, mely nemzetközi mérce mentén újította meg 2021-ben a szakot, hogy végzettjeink a jövőre fogékony, a változások élére álló tehetségként folytassák többezer fős alumni hálózatunk hagyományát.
Hallgató
A Budapesti Corvinus Egyetemen eltöltött időm sokat változtatott az életemen. Az első naptól kezdve egy sokszínű és támogató közösség fogadott, ahol mind a személyes, mind a tanulmányi fejlődésemet elősegítették. Ez az egyetem rengeteg lehetőséget kínált számomra, hogy felfedezzem és fejlesszem az érdeklődési körömet, és ezért hihetetlenül hálás vagyok.
Az eltérő modulok miatt a magyar és az angol szakon végzettek karrierhangsúlyai eltérhetnek.
Az angol szakhoz leginkább illeszkedő munkakörök:
A magyar szakon végzettek jellemző munkaköre: