„A nemzetközi esetversenyzés a tanulmányaink fénypontja”

2021-12-06 07:30:33

Hallgatói beszámoló a Sydney-i nemzetközi esetversenyről.

A Corvinus csapata, a Vállalatgazdaságtan Intézet felkészítésében, november közepén Sydney-ben egy nemzetközi esetversenyen képviseltette magát. A nagy kihívást jelentő, azonban maradandó élményt nyújtó megmérettetésről számoltak be a hallgatók.

November 12 -14. között rendezték meg a UTS Global Case Competitiont Sydney-ben, a vírusra való tekintettel online formában. Az Egyetem és a Vállalatgazdaságtan Intézet képviseletében Pábli Bianka, Szekeres Botond, Várhegyi Botond és Zombori Péter vettek részt az eseményen, ahol divízió második helyezést értek el. A felkészülésről, a versenyzés kihívásairól és élményeiről csapattagok.

A felkészülési időszak utáni első akadályát az ausztrál időre való átállás jelentette, ennek érdekében már a verseny előtti napokban megpróbáltak hozzászokni az időeltolódáshoz. A versenyzők ebben is megtalálták a pozitívumot, az együtt megélt élmények egy igazi csapattá kovácsolták őket.

A sok-sok felkészülési feladat, és az ezzel járó rengeteg elfogyasztott kóla, kávé, illetve mirelit pizza és péksüti kifejezetten összekovácsolt bennünket. Azt gondoljuk, hogy végig összhangban tudtunk dolgozni. Tisztában voltunk egymás preferenciáival, ezáltal a legnehezebb pillanatok is jó hangulatban tudtak telni

– mesélik a csapattagok.

A nemzetközi esetversenyek egyik különlegessége, hogy a világ minden tájáról érkeznek versenyző csapatok. Így nemcsak új kapcsolatokat lehet építeni, hanem a hallgatók egymástól is sokat tanulhatnak.

A verseny során első kézből tapasztalhattuk meg a nemzetközi egyetemek különböző esetoldási kultúráit, melynek köszönhetően a mi perspektívánk is jelentősen kitágult

– mondja Várhegyi Botond.

A csapat összességében elégedett a teljesítményével, azonban pár kritikát is megfogalmaztak:

12 óra egy üzleti esettanulmány megoldására mindig nagyon kevés, talán ezért is érezzük úgy, hogy az időgazdálkodásunk lehetett volna effektívebb

Az esemény színvonalát a verseny szorossága is bizonyítja. Bár a divízióban a versenyt szervező University of Technology Sydney teamje jutott tovább, a zsűri visszajelzései alapján a Corvinus csapatát csak egy hajszálnyi választotta el a döntőbe jutástól. Erre az eredményre igazán büszkék lehetünk, ugyanis egy számukra ismeretlen terepen hazai csapatokkal is fel kellett venni a versenyt. A végső győztes, a Singapore Management University pedig a Corvinusos csapat megoldásához nagyon hasonló módszerrel tudott nyerni.

A nemzetközi esetversenyzés a tanulmányaink fénypontja, itt megmérkőzhetünk a világ legjobb egyetemeivel és diákjaival, valamint bebizonyíthatjuk, hogy igenis kell tartani a Budapestről érkező hallgatóktól is. Ilyenkor érzem igazán hasznosnak az egyetem alatt megszerzett tudást, emellett nagyon jó lehetőség volt tapasztalat szerzésre is

– nyilatkozta Szekeres Botond.

Ezúton is gratulálunk a csapatnak, a felkészítő mentoroknak és oktatóknak!

GEN.:2024.04.19. - 06:02:44