2018-1.3.1-VKE-2018-00007

„Pénzügyi termékek és szolgáltatók automatizált éshitelesített értékelése és kategorizálása biztonságos, személyre szabottbefektetési szolgáltatás kialakítása érdekében”

Projekt időtartama: 2018.09.01-2020.11.04

A támogatás összege: 706.180.700,– Ft

A támogatás mértéke: 62,89%

A Corvinus támogatási összege: 142.523.200,- Ft (támogatás mértéke 100%)

Kedvezményezettek:

KonzorciumvezetőKonzorciumi tagok

DORSUM Informatikai Fejlesztő és Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Net Média Kiadó és Internet Tartalomszolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság
A Projekt tartalmánakbemutatása:

A befektetési piacon lezajló gyors technológiai és felhasználóiszokásokat érintő változások sok probléma forrását is jelentik. Korábban egypénzügyi szolgáltató képes volt kiszolgálni az ügyfelei bármilyen igényeit, maviszont ez már nehézkes a speciális ETF-ek (Exchange Traded Fund, azaz tőzsdénkereskedett befektetési alap) és a kriptovaluták elterjedése miatt. Ezért, ésaz alacsony jegybanki kamatkörnyezet miatt a magyar és a nemzetközi piacon is rengeteg(fél)pilótajáték-szerű pénzügyi termék létezik, melyek megbízhatóságáról nincskorrekt információ. Ezért célunk egy széles körben elérhető, komplexautomatizált szolgáltatás kifejlesztése, mely által a jelenleginélellenőrizhetőbbé, átláthatóbbá, valamint közérthetőbbé válnak a hazai ésnemzetközi pénzügyi termékek és szolgáltatások. Ehhez egyrészt meg kelloldanunk a jelenlegi és jövőbeli pénzügyi és befektetési termékek ésszolgáltatók standardizált módon történő hitelesített minősítését illetve kategorizálásátkockázati szintjük és megbízhatóságuk szerint. Ehhez mesterséges intelligenciátis használunk a nagy adathalmazban lévő rejtett összefüggések feltárására.Másrészt automatizált ügyfélkategorizálási módszeren alapuló, személyre szabottbefektetés-ajánlási megoldást is kifejlesztünk, mely a felhasználó személyesstátuszán túl a pénzügyi termékek kockázati szintjét is figyelembe veszi,valamint azt is, hogy milyen szolgáltatásoktól és információ tartalomtól válikszámára vonzóvá és élményszerűvé a befektetés (a minél alacsonyabb kockázati,és minél magasabb megtérülési rátán túl).Ezáltal a jelenleginél jóval szélesebbkörben, és érthetőbb módon válnak elérhetővé azok a naprakész információk,melyekhez eddig csak a jelentős vagyonnal rendelkező prémium ügyfelek jutottakhozzá. Ily módon széles körben növelhető a pénzügyi tudatosság, csökkenthető akészpénz tartás miatti költség, mely károsítja a gazdaságot, a kiszámíthatóbefektetési környezet segíti a gazdaság további növekedését a lakossági megtakarításokvolatilis kilengéseinek csökkentése által.

A projekttel kapcsolatos bővebb információk az alábbi linken érhetőek el: