Szolidáris gazdaság – Fordulat 27 lapbemutató

A Fordulat című folyóirat rendezvényére invitáljuk minden kedves munkatársunkat és hallgatónkat.
2024.04.19. 08:44
1089. Budapest, Orczy út 46-48.
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / hello@tekesek.hu

Az esemény témája: Szolidáris gazdaság – Közösségi válaszok a klímaválságra

Időpont: 2020.09.15. 18:00

Helyszín: Gólya Presszó, Orczy út 46-48. 1089 Budapest

A Fordulat a Budapesti Corvinus Egyetem második legrégebbi szakkollégiumának, a Társadalomelméleti Kollégiumnak folyóirata. Számaiban több, az egyetemen PhD-ra készülő és tanító szerző írása is rendszeresen megjelenik.

A szolidáris gazdaság egy olyan mozgalmi irányzat, amelyik valós alternatívákat épít a természetet és az emberi munkát olcsó erőforrásnak tekintő kapitalizmussal szemben. A lapszámban számos konkrét esettanulmányt mutatunk be szolidáris gazdasági kezdeményezésekre a gondoskodás, az élelmezés, a pénzügyek, az energiatermelés, a kultúra, a lakhatás és egyéb területekről. A lapszám, valamint a hozzá kötődő bemutatók és más események célja, hogy inspirációt adjon azok számára, akik a cselekvés lehetőségét keresik a klímaválság, a világjárvány és a gazdasági összeomlás árnyékában.

Online is be tudtok csatlakozni ezen a linken!

A tanulmányok absztraktja már elérhető itt.

GEN.:2024.04.19. - 06:44:55