Sikeres látássérültek online klubja

Esemény a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete és a Corvinus közös szervezésében.
2021. március 9., 16:00
1093 Budapest Fővám tér

Az esemény témája a sikeres láttássérültek nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedése, melynek egyik célja, hogy az ép látó hallgatók részére, a HR szakemberek és minden érdeklődő számára betekintést nyújtson a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásába. A meghívott vendégek több éves gyakorlattal rendelkeznek a témában, és az onlin esemény keretében megosztják szakmai tapasztalataikat hallgatóinkkal, akik majdan leendő vezetőként, HR-esként találkozhatnak, foglalkoztathatnak látássérülteket.

Várható témakörök:

• Mivel foglalkoznak?
  • Hol és milyen szakon végezték a tanulmányaikat?
  • Milyen nehézségekbe ütköztek egyetemi éveik alatt, és hogy sikerült ezeket áthidalniuk?
  • Hogyan élték meg az álláskeresés folyamatát?
  • Mennyivel nehezebb munkát találni látássérültként mint ép, egészséges emberként?
  • Hogyan boldogulnak a nyílt munkaerőpiacon?

Az esemény magyar nyelvű, a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát 2021. március 3-ig van lehetőség a disability@uni-corvinus.hu e-mail címen jelezni.
GEN.:2021.02.27. - 12:57:42