Nagyköveti teaszalon

Online esemény
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / eurasiacenter@uni-corvinus.hu

A sorozat aktuális vendége Dr. Obrusánszky Borbála, Magyarország ulánbátori nagykövete.
Az Eurázsia Központ előadássorozatot indított „Nagyköveti teaszalon Eurázsiában” címmel, melynek célja, hogy a magyar hallgatóság jobban megismerje az eurázsiai országokat, azok kapcsolatait Magyarországgal. Mindezekről a leghitelesebb és legszakmaibb forrásoktól, az adott országba akkreditált nagyköveteitől hallhatunk előadást.

A sorozat harmadik vendége Dr. Obrusánszky Borbála lesz, Magyarország ulánbátori nagykövete, akivel egy virtuális teázás keretében a mongóliai gazdaságról, a mongol-magyar kapcsolatok alakulásáról, valamint Mongólia eurázsiai szerepéről fogunk beszélgetni.

Obrusánszky Borbála 1997-ben szerzett diplomát az ELTE BTK történelem és mongol szakán. Ezt követően Mongóliában, a Mongol Nemzeti Egyetemen végezte posztgraduális tanulmányait, 2000-ben védte meg doktori disszertációját. 2000 óta több expedíción vett részt Mongóliában, Belső-Mongóliában és Ázsia más vidékein. A 2009-ben alapított Journal of Eurasian Studies főszerkesztő-helyettese. 2020-tól Magyarország ulánbátori nagykövete.

Az adást 2021. május 17-én 10 órakor tesszik közzé az Eurázsia Központ Facebook oldalán, valamint honlapján.

GEN.:2024.03.19. - 02:35:01