Ismét neves nemzetközi kutató a vendége a Corvinus Research Seminar rendezvényének

A Corvinus Egyetem Pénzügyi, Számviteli és Gazdasági Jogi Intézete Research Seminart szervez a Kutatásmenedzsment Iroda támogatásával, amelynek vendége P.Jean-Jacques Herings, a Maastricht University kutatója lesz.
2021.09.29. 14:00
1093. Budapest, Fővám tér
E338 és online
Információ: peter.csoka@uni-corvinus.hu
P.Jean-Jacques Herings

Az előadás címe: Competitive Equilibria in Matching Models with Financial Constraints.

A cikk műhelytanulmány változata és kivonata letölthető az alábbi linken:

Herings, P., & Zhou, Y. (2019). Competitive equilibria in matching models with financial constraints.

A rendezvény látogatása ingyenes, előzetes regisztrációhoz nem kötött. Online részvétel esetén a csatlakozáshoz szükséges link a peter.csoka@corvinus.hu email címen kérhető.

Jean-Jacques Herings a Tilburgi Egyetemen doktorált közgazdaságtanból 1995-ben. Több mint 110 cikket publikált vezető nemzetközi tudományos folyóiratokban, köztük két cikket a Management Science-ben Csóka Péterrel, a Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszék kutatójával. Minden jelentős holland kutatási ösztöndíjban részesült. Főbb kutatási területei: gazdaságelmélet, játékelmélet, pénzügy, piacszerkezetek. Herings professzor beszélni fog a publikálási és szerkesztői tapasztalatairól is.

Szerkesztői tevékenysége:

Mathematics of Operations Research: 2021 óta

International Journal of Game Theory: 2008 óta

Journal of Mathematical Economics: 2003 óta

Journal of Mechanism and Institution Design: 2015 óta

Theory and Decision Library C: Game Theory, Social Choice, Decision Theory, and Optimization: 2006 óta

Decisions in Economics and Finance: 2004 – 2018

European Economic Review: 2002 – 2012

A rendezvény a Budapesti Corvinus Egyetem Kutatásmenedzsment Iroda támogatásával valósul meg.