Corvinus Kutatási Kiválóság 2021 díjátadó ünnepség

52 pályázó, 80 millió forint összdíjazás. Az április 29-i díjátadó ünnepségen ismerhetik meg a Corvinus [Nemzetközi] Kutatási Kiválósági (CKK) elismerés első, 2021-es díjazottjait.
2021. április 29., 15:00
1093 Budapest Fővám tér
Online esemény
Az online eseményhez itt lehet csatlakozni.

A Budapesti Corvinus Egyetem vezetősége megújulási programjában célul tűzte ki többek között az Egyetem nemzetközi rangsorokban való előrelépését. Az először 2021-ben kiosztott Corvinus [Nemzetközi] Kutatási Kiválósági (CKK) elismerés a kutatási kiválóság, így az elsőrangú publikációk díjazásával pótlólagos ösztönzést biztosít a nemzetközileg is jelentős és a Corvinus Egyetemhez kötődő kutatási eredmények elérésére.

A CKK elismerést pályázat útján, a díjazás évét közvetlenül megelőző három év kutatási teljesítménye alapján ítélik oda. Az első 2021-ben átadott elismerés (CKK-21) az előző három év (2020, 2019, 2018) összesített teljesítményének a díjazása.

A díjakat három kategóriában ítéli oda a bírálóbizottság:

(1) PhD hallgató

(2) Fiatal oktató-kutató

(3) Senior oktató-kutató.

A CKK-21 pályázati felhívásra 52 formailag megfelelő pályázatot nyújtottak be. A pályázatokat két lépésben, szakmai szempontok értékelték a bírálók. Először minden pályázatot a CKK-21 kiírás kritériumrendszere alapján pontoztak, majd azokat a nemzetközi értékelő bizottság részletesen véleményezte, és így egy többszempontú, megalapozott értékelési folyamat során születtek meg a végső eredmények.

A CKK-21 bírálóbizottság tagjai: Prof. Dr. Bart MacCarthy, Prof. Dr. Tamás Magyarics, Prof. Dr. Gabor Virag, Prof. Dr. Gyula Vastag.

Az április 29-i online díjátadó ünnepségen a bizottság tagjai ismertetik a bírálat során érvényesített szempontokat és kiemelik azokat a kutatási eredményeket, amelyek tapasztalataik szerint nemzetközi mércével is kiemelkedőnek számítanak. A bírálati folyamat riportja itt olvasható.

A nyertes pályázók pénzjutalomban részesülnek, amelynek összeértéke eléri a 80 millió forintot. A CKK-21 elismerés egyúttal ösztönzést jelenthet a kutatók számára, hogy 2022-ben még többen pályázzanak a kiválósági díjra.
Információ: btotheva@uni-corvinus.hu
GEN.:2021.05.12. - 08:04:50