Velünk előnyödre fordíthatod a mesterséges intelligenciát
A képzés vezetője: Kő Andrea
A képzés oktatói: Dr. Racskó Péter
A képzés hossza: 30 óra
A képzés nyelve: magyar
Early bird ár: bruttó 265 000 Forint (tartalmaz 27% áfát)
Normál ár: bruttó 312 000 Forint (tartalmaz 27% áfát)
A képzés során elsajátítható:
A modul elsősorban a nem informatikai végzettségű szakemberek számára nyújt bevezetést a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás szakterületeire, elsősorban a gépi tanulás gyakorlati alkalmazásaira és nem a technikai megvalósításra
Senior és nem senior menedzserek és a mesterséges intelligencia vállalati alkalmazásában résztvevő munkatársak
Elsősorban tudásbővítés, de vállalati igény esetén egy területre is fókuszálható, előzetes megbeszélés alapján.
A képzés időpontjai:
A képzést a megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk el.
Tudj meg mindent a jelentkezésről! Iratkozz fel hírlevelünkre!
A mesterséges intelligencia már velünk van, a gazdaság és a mindennapi élet egyre több területén válik fontossá, esetenként meghatározó jelentőségűvé. Egy gazdálkodó szervezet ma még eldöntheti, hogy versenyképességének megtartása és erősítése érdekében ellenőrzött feltételek mellett alkalmazza a számára megfelelő mesterséges intelligencia módszereket és eljárásokat, vagy inkább kivár. A jelenlegi trendek mellett azonban ez utóbbi döntés kockázata igen jelentős és napról napra nő.
Sokat olvashatunk arról, hogy a multinacionális és az országos szintű nagyvállalatok, bankok, telekommunikációs cégek, egészségügyi kutató és gyógyító intézmények, és mások hogyan, milyen módon alkalmazzák a mesterséges intelligenciát a napi üzleti gyakorlatban, kevesebbet olvashatunk viszont arról, hogy a kisebb szervezetek és a magánemberek hogyan tudják a mesterséges intelligencia előnyeit hasznosítani, pedig ezeken a területeken is jelentősek a potenciális előnyök.
Úgy gondoljuk, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazásához a vezetőknek, szakembereknek alapvető ismeretekkel kell rendelkezniük ahhoz, hogy a lehetőségeket a saját szervezetük hasznára tudják fordítani, legyenek azok nagy vagy kisvállalatok.
A kurzus során arra törekszünk, hogy a hallgatók előképzettségétől függetlenül megismertessük a mesterséges intelligencia alapjait, feltárjuk a jelen és a jövő lehetőségeit, emberközelbe hozzuk a sokszor misztikusnak tűnő fogalmakat. Bemutatjuk a mesterséges intelligencia alkalmazása ellen szóló érveket is és azt is, hogy hogyan törekednek a szabályozók és a fejlesztők arra, hogy a mesterséges intelligenciát kontroll alatt tudjuk tartani.
A kurzuson nem tárgyaljuk a mesterséges intelligencia matematikai hátterét, viszont hangsúlyt fektetünk arra, hogy hogyan lehet és célszerű egy mesterséges intelligencia modellt integrálni egy szervezet informatikai és üzleti folyamataiba.
felsőfokú végzettség
Kő Andrea
Szakfelelős
Matematikusként végeztem, a CSc fokozatot alkalmazott matematikából szereztem. Hosszabb ideig oktattam amerikai és német egyetemeken, 8 évet töltöttem el a Magyar Telekom üzleti informatikai igazgatójaként. Számos informatikai projektet vezettem, mint például az elektronikus adó és járulékbevallást és a Telekom elektronikus számlakibocsátási és fizetési projektjét.
Mintegy tíz éve foglalkozom a mesterséges intelligencia kutatásával, oktatásával és alkalmazásával a Corvinus Egyetemen és vállalati projektekben. Célom a mesterséges intelligencia hatékony és racionális felhasználási lehetőségeinek feltárása, figyelembe véve az alkalmazás potenciális kockázatait.