A július 20-24. között lezajlott öt napos programsorozatban a Corvinus kutatói közgazdasági, társadalomtudományi és üzleti témákban tartottak előadásokat, beszélgetéseket és workshopokat.
A 34 esemény között volt olyan, amely során a munkatársak a legutóbbi kutatási eredményeikről számoltak be vagy éppen külső szakértők gyakorlati tapasztalataikat megosztva segítettek egy adott témában elmélyülni, azt alaposan körüljárni.
A témák között szerepeltek a digitalizáció, ellátási lánc menedzsment, de a kutatók reflektáltak olyan aktualitásokra is, mint a COVID-19 gazdaságra gyakorolt hatása vagy a gázpiac modellezési kérdései az orosz ellátás fókuszában
A kutatói életpálya több szintjét is megismerhették a résztvevők személyes tapasztalatokról szóló beszámolókon keresztül, a fiatalok akadémiai életpályáján túl a nemzetközi karriert befutott magyar oktató-kutató példájáig.
Emellett a hallgatóság képet kaphatott az Egyetem kutatóknak szóló támogatásairól, többek között a Könyvtár specifikus szolgáltatásairól és a nemzetközi pályázatokra való felkészüléshez a Corvinus Horizon Europe Központ által nyújtott segítségről, valamit a ősszel nyíló új Horizon pályázatokról.
A tanszékek, intézetek, kutatóközpontok képviselői mellett szót kaptak a Könyvtár és a Corvinus Science Shop munkatársai, valamin meghívott résztvevők.
A hetet a Kutatásmenedzsment Iroda által szervezett Tudománymetria aktuális kérdései interaktív előadás zárta, ahol a Magyar Tudományos Akadémia tudománypolitikai és tudományelemzési osztályának vezetője Sóós Sándor vezette be kollégáinkat a publikálás rejtelmeibe.
A Kutatási Hét 2023. januárban tovább folytatódik.