Ugrás a fő tartalomra
Vissza2026.02.11.

Három alumna is szerepel a Forbes Power Women Next összeállításában

A Forbes szerkesztősége idén először állította össze Power Women Next szubjektív listáját, rajta kiemelkedő teljesítményt elérő és jelentős potenciállal rendelkező fiatal nőkkel. A listára Környei Viktória, a Kikapcs alapítója, Takácsy Dorka Oroszország-szakértő és Czakó Ágnes, az OTP Alapkezelő Zrt. szenior portfóliómenedzsere is felkerült, mindhárman a Corvinus volt hallgatói.
Budapesti Corvinus Egyetem

A Forbes szerkesztőségének szubjektív értékítélete, tapasztalata és kapcsolati hálója alapján idén először állította össze a magazin a Power Women Next  inspiráló magyar nőket felsorakoztató listát, amelyen három Corvinuson végzett alumna is szerepel. 

Hármuk közül Környei Viktória a Corvinus marketingképzésén szerzett diplomát. Egy szaktársával, Bárdió Lucával egy egyetemi órán ülve született meg a Kikapcs. Alapítvány gondolata. Céljuk az volt az alapítvány létrehozásával, hogy a speciális nevelési igényű gyerekeket nevelő családok ne szeparálódjanak el a társadalmon belül. Terápiás fejlesztéssel, tanácsadással vagy éppen nyaralásuk támogatásával segítik ezeket a családokat. Viktória emellett a kávézással egybekötött közösségi futás, a Running Latte Club alapítója is.  

Takácsy Dorka Oroszország-szakértő jelenleg is doktori hallgatója az egyetemnek. A Corvinus előtt Moszkvában és Washingtonban is tanult, doktori tanulmányai mellett pedig a Brüsszeli Európai Külügyi Szolgálat munkatársa.  

Czakó Ágnes tőkepiaci és vállalati főszakirányon, valamint vállalatértékelés és részvényelemzési mellékszakirányon tanult a Corvinuson. 2009-től dolgozik az OTP Alapkezelőnél, először részvényelemzőként, később pedig rábízták a kelet-közép-európai régióban befektető részvényalapok kezelését is. A befektetési pálya iránt érdeklődő fiatal nőket Ágnes rendszeresen arra bíztatja, hogy bízzanak a tudásukban, és merjenek belevágni ebbe a ma még inkább férfiasnak számító szakmába.  

Vágólapra másolva
×