Ugrás a fő tartalomra
Vissza a főoldalra

A stratégiától a vadonig: hallgatóink sikere az AUBCC kihívásain

2024-11-05 09:32:00

Egyetemi hallgatóink részt vettek a nevezetes AUBCC esettanulmányi versenyen Sydney-ben, Ausztráliában.
Budapesti Corvinus Egyetem

Október 13. és 18. között a Budapesti Corvinus Egyetem négy alapszakos hallgatója – Hrabovszky Zalán, Kormos Ákos, Qin Yang (Annie) és Gyenes Nikol – részt vett a rangos Australian Undergraduate Business Case Competition (AUBCC) versenyen. Az UNSW Business School, Ausztrália első számú üzleti iskolája és a Monash University társszervezésében megrendezett eseményen 16 egyetem vett részt a világ minden tájáról, hogy valós üzleti kihívásokkal küzdjenek meg. Kozma Miklós, a Vállalkozás és Innovációs Intézet docensének elkötelezett irányítása mellett, aki a nyári workshopokon keresztül vezette őket a versenyre való felkészülésben, a Corvinus csapata jól felkészült volt arra, hogy szembenézzen az intenzív verseny kihívásaival. 

Az egyhetes rendezvény három üzleti esettel állította kihívás elé a diákokat. Az első eset egy 5 órás megmérettetés volt, amely a Plenary Grouphoz, egy közinfrastruktúrát fejlesztő és befektető céghez kapcsolódott. A feladatuk az volt, hogy stratégiát dolgozzanak ki a nemek közötti egyenlőség előmozdítására és a bérkülönbség csökkentésére a szervezeten belül. A második eset, a Chocolate on Purpose, egy ausztrál őslakosok tulajdonában (aboriginal) lévő vállalkozás 3 órás feladata során a hallgatóknak stratégiát kellett alkotniuk az őslakos nők ellátási láncban való részvételének növelésére, és módszereket kidolgozni a társadalmi hatás mérésére. Az utolsó eset, egy 12 órás esettanulmány a JD Sports, egy globális sport kiskereskedelmi vállalat megbízásából, egy olyan stratégia megtervezésére összpontosított, amelynek célja a vásárlók megtartásának javítása volt Ausztráliában és Új-Zélandon. 

Annie számára a verseny különösen meghatározó volt.

Az első esettanulmányi versenyemen való részvétel igazán szemléletformáló élmény volt. Minden kihívás leckévé vált, és minden lecke előrelépést jelentett. Az AUBCC a szakmai fejlődés és a kulturális felfedezés tökéletes elegyét nyújtotta számomra, amivel nemcsak esettanulmány-megoldási készségeket szereztem, hanem mélyebb megbecsülést is az őslakos kultúra iránt.

Zalán számára a verseny kiemelte a kontextusba helyezett piacelemzés és a megoldásokban tükröződő iparágspecifikus meglátások kritikus fontosságát.

Az első esetből megtudtam, hogy a Plenary Group hogyan tudja kihasználni befektetéseit azáltal, hogy a teljes ingatlanbefektetési értékláncot lefedi, reflektálva az egyedi piaci keresletre. Megtanultuk, hogy az átfogó stratégiákon túl néha kritikusabb a pontosan azonosított problémák gyakorlatias, megvalósítható taktikákkal történő kezelése. A harmadik esetben megtudtuk, hogy a kiskereskedelemben a hangsúly az online platformok mellett a fizikai élmény fokozása felé tolódik el, mivel a kiskereskedők már nem csak termékeket – élményeket árulnak, ezáltal az ügyfélmegtartás válik prioritássá.

Az esemény élménydús közösségi programokat is kínált:

A világ egyik legtehetségesebb diákjaival való kapcsolatteremtés és a zsűri felbecsülhetetlen értékű visszajelzéseibe nyert betekintés az AUBCC-t életem egy meghatározó élményévé tette. A verseny nemcsak a szakmai fejlődésemet segítette elő, hanem szociális programokkal is gazdagított. A Taronga állatkertbe tett kirándulás például kiszélesítette ismereteimet az ősi vadon élő állatokról, például a wombatról (egy meglepően nagy élőlényről) így elmélyítette a bolygónk sokszínűsége iránti csodálatomat.

mesélte Nikol.  

A versenyre reflektálva Ákos megjegyezte:

Az AUBCC kihívást jelentett nekem és a csapatnak, hangsúlyozva a pszichológiai állóképesség fontosságát. Felbecsülhetetlen értékű nemzetközi tanulási tapasztalat volt, amely arra inspirált, hogy új workshopokat kezdeményezzek, amelyek a mentális ellenálló képességre és a kiegyensúlyozott csapatteljesítményre összpontosítanak a Q&A-ban.

A verseny során a csapat rendkívüli kritikai gondolkodásról és problémamegoldó készségről tett tanúbizonyságot, és erős megoldásokat nyújtott az idő nagy nyomása alatt is. Az összetett üzleti kérdések kezelésére és az eredményeik hatékony bemutatására való képességük kivívta a zsűri elismerését. 

A záróünnepségen a zsűri egyik tagja, az UNSW és a Wharton School-on tökéletes átlaggal végzett Gary Liang, egy mesterséges intelligenciával foglalkozó startup alapítója méltatta a csapat stratégiájának összetettségét és mélységét. Külön kiemelte a csapat erős teljesítményét, dicsérve átgondolt megközelítésüket és megoldásukat. 

Kozma Miklós, PhD, a csapat mentora is reflektált az útra:

Annak ellenére, hogy váratlan kihívások elé állítottuk őket, és három diákunknak új volt a versenyszcéna, éltek a verseny adta lehetőségekkel. Az általam nyújtott mentorálással vezérelve rugalmasságról és fejlődésről tettek tanúbizonyságot, különösen a prezentációk és a kérdések és válaszok (Q&A) szekció során. A zsűri elismerő visszajelzése kiemelte a minőségi teljesítményünket, különösen a harmadik fordulóban. Bár bőven van még hova fejlődnünk, részvételünk a tanulás és a fejlődés iránti elkötelezettségünk bizonyítéka volt. Mérhetetlenül büszkék lehetünk a teljesítményünkre, és várakozással tekintünk a jövőbeli versenyek elé.

Ezúton is gratulálunk a csapatnak és felkészítőjüknek, Kozma Miklósnak a kiváló teljesítményhez. Külön köszönet a Case Track professzorainak, mentorainak és alumnijainak a csapat felkészítésében nyújtott folyamatos támogatásukért. Alig várjuk, hogy a tanulságokat hasznosíthassuk a jövőbeni versenyeken társainknál! 

Vágólapra másolva
X
×