Mit keres a vallás a politikában? És fordítva – beszélgetős est a Corvinuson

A Corvinus Politikatudományi Tanszéke és a Széchenyi István Szakkollégium közös szervezésében pódiumbeszélgetés-sorozat kezdődik az egyetem új, Filozófia, Politika, Gazdaság (PPE) alapszakjának 2023-as indulásához kötődve.
2022-12-15 17:00 – 2022-12-15 18:00
1093 Budapest Fővám tér 8.
E épület, Faculty Club
Színházterem

Kapcsolódó elérhetőségek

Olyan témákat vetünk fel, amelyek nagyon is igénylik az összetett megközelítést, a humán-, társadalom- és közgazdaságtudomány szempontjait, esetenként eltérő súllyal.

Tisztelettel várjuk ezekre az alkalmakra a szak iránti érdeklődő középiskolásokat, de az egyetem polgárait is.

Az eseményt online is lehet követni közösségi oldalainkon, Facebookon és YouTube-on is.

A december 15-i kerekasztal-beszélgetésünk témája:
A vallás és politika kapcsolata a 21. században

Meghívott vendégeink:
Nyirkos Tamás
– Politikai filozófus, Egyetemi tanár (PPKE)
Balázs Zoltán – közgazdász-politológus, Egyetemi tanár (Corvinus)

Közhely, hogy modern világunk egyre gyorsabban szekularizálódik, illetve hogy a vallás társadalom- és politikaformáló ereje eljelentéktelenedett. Miközben a statisztikák valóban arról tanúskodnak, hogy a legtöbb fejlett országban a hagyományos értelemben vett vallásosság összezsugorodóban van, a világban széttekintve azt látjuk, hogy a vallás a mai napig igen meghatározó szerepet játszik a politikában. Példaként említve a vallási viták mélyen meghatározzák a Közel-Kelet és Afrika konfliktusait, a kereszténység a mai napig politikaformáló erő az Egyesült Államokban és még az ukrajnai háborúnak is van ortodox egyházpolitikai dimenziója. Vajon a 21. század a világ más tájain is elvallástalanodást fog hozni, vagy éppen ellenkezőleg, a vallás ismét politikaformáló erővé válik?
A decemberi beszélgetős estünkön kiderül.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

GEN.:2024.03.28. - 09:53:32