Budapest Fintech Week – november végén rendezik meg az ország első közösségi szervezésű fintech eseménysorozatát
2024. november 26-29. között kerül megrendezésre az első Budapest Fintech Week, melynek célja a fintech és bank szektor újdonságainak bemutatása és a legfrissebb innovációk megvitatása.Időpont: 2024. november 26-29.
Helyszín: Create26, Budapest 1061, Király utca 26.
Regisztráció: ezen a linken keresztül érhető el
A rendezvényen előadások, panelbeszélgetések, startup pitch fórumok és workshopok várják az érdeklődőket, akik betekintést nyerhetnek a fintech világ jelenlegi kihívásaiba és jövőbeli trendjeibe.
A Budapest Fintech Week egy közösségi központú rendezvény, így mindenki számára ingyenes látogatható. A rendezvény főszervezői, az MBH Fintechlab, a Magyar Fintech Szövetség, az Ergomania design ügynökség és a BrightHills, akik minden fintech, startup és banki szférában dolgozót, vagy ilyen területen tanulót, érdeklődőt szeretettel várnak.
„Egy konferencián színpadra állni ma már nem elég ahhoz, hogy üzleti párbeszéd jöjjön létre a fintech-ökoszisztéma szereplői között. Valódi kapcsolódások szükségesek, ismernünk kell egymás történeteit, igényeit és gondolkodását, ha együtt szeretnénk dolgozni – ez igaz a bankokra, a startupokra, és az elsődleges felhasználókra, azaz a vállalkozókra ugyanúgy, mint az egyetemi hallgatókra és a pénzügyi szolgáltatási terület iránt érdeklődőkre. A Budapest Fintech Week célja az, hogy ebben a pár napban lehetőséget teremtsen a találkozásra, ismerkedésre és legfőképp a tudásmegosztásra ebben a régióban is, ahogyan a világ nagyvárosaiban, Londontól Hong Kongon át Bostonig ez már működik” – nyilatkozta Ács Zoltán, az eseményt szervező MBH Fintechlab ügyvezetője és a Magyar Fintech Szövetség elnöke.
Miről lesz szó?
A négy napos rendezvény során szó lesz többek között a mesterséges intelligencia hatásairól a bankolásra, a fiatalok bankolási szokásairól, kiberbiztonsági és szabályozási kérdésekről, valamint több hazai és nemzetközi startup is bemutatkozik majd.
Esettanulmányok és nemzetközi startupok
Bár Magyarország és a közép-európai régió a fintech-világ térképén még kevésbé hangsúlyos terület, kifejezetten izgalmas üzleti sztorik itt is fellelhetők – az eseménysorozaton ezeket első kézből ismerhetik meg az érdeklődők. Hogy néhány témát is említsünk: ilyennek ígérkezik például a Bankmonitor története arról, hogy hogyan vált a cég a digitális jelzáloghitelek területén piacvezetővé, vagy az Egyesült Királyságból érkező Freetrade előadása a freemium részvénykereskedési szolgáltatásukról. A KPMG előadásai várhatóan nagy érdeklődésre tarthatnak számot: a globális pénzügyi technológiai vállalatok és startupok finanszírozása témáját járják körül, fókuszban a régióra jellemző trendekkel és a legnagyobb, vagy épp legérdekesebb közép-európai M&A esettanulmányokkal. az Insurwiz azt vizsgálja, hogy a szabályozás és a technológiai fejlődés várhatóan milyen hatással lesz biztosítási szektorra régiónkban.
A rendezvények nagyrésze angolul zajlik majd, szó lesz sikeres bank-fintech együttműködésekről, az új szabályozások hatásairól és a fintechek globális helyzetéről is. Több jelentős nemzetközi delegáció is érkezik konferenciára. A régiós szintű elemzéseket a Czech Trade és nemzetközi fintech szövetségek egészítik ki, a startupokból, befektetőkből és fintech szakemberekből álló török delegáció pedig a legfejlettebb fintech startupjait is bemutatja majd. Számos környező országból érkeznek még szakértők, hogy bekapcsolódjanak a Budapest Fintech Week programjaiba.
Nemzetközi szakértők
November 26. délután, a Budapest Fintech Week megnyitóján Bán Dénes, kockázati befektetések elismert nemzetközi szakértője tart előadást. Több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik vagyonkezelői irodahálózatok kiépítésében és tanácsadásban Ázsiában, az EMEA régióban, az Egyesült Királyságban és Észak-Amerikában. Dénes páratlan betekintést nyújt a magánbefektetések világába.
A Budapest Fintech Week izgalmas előadójának ígérkezik Neha Mehta is, aki több, önmagában is nagy témával foglalkozik párhuzamosan: többek között a pénzügyi rendszerek fenntarthatóságát és a pénztechnológia fejlődési irányait kutatja, illetve létrehozta a Femtech partners elnevezésű szervezetet, mely a szegmensben dolgozó nőkre fókuszál – ezt a témát járja körül Budapesten egy panelbeszélgetés során. One stop – The untold story of Super Apps című, nemrég megjelent könyvének bemutatóján pedig a szuperappok térnyeréséről és a kereskedelmi-pénzügyi ökoszisztémákra gyakorolt hatásáról hallhatunk.
Mesterséges intelligencia
AI téma nélkül ma már nem létezik szakmai rendezvény, így a Fintech Weeken is fókuszba kerülnek e legújabb technológia hatásai. Ezek közül ajánlónkban kettőt emelnénk ki: a számviteli-üzleti tanácsadási szolgáltatásokat fejlesztő Bookkeepie előadásában arról osztja meg a tapasztalatait, hogy a vállalkozók mennyire találják hasznosnak a mesterséges intelligencia által nyújtott megoldásokat, a Peak Parent&Child terméke pedig a következő generációkra koncentrál: AI eszközöket használ ahhoz, hogy a fiatalokat minél korábban hiper-személyre szabott módon pénzügyi tudatosságra oktassa.
A Budapest Fintech Week 2024 változatos programot kínál a pénzügyi innováció iránt érdeklődők számára. A november 26-29. között megrendezett eseményen számos témát dolgoznak fel, beleértve a digitális pénzügyek fejlődését, a kriptovaluta-szabályozásokat, valamint az ügyfélélmény és az adatbiztonság jövőjét.
A részletes programért látogass el a Budapest Fintech Week hivatalos oldalára.
További információk a https://budapestfintechweek.com/ oldalon érhetőek el.