Nemzetközi toplistán a Corvinus politikatudomány, ARWU 2020

Toplistás helyen a Corvinus politikatudományi területen az Academic Ranking of World Universities (ARWU) szerint.

Idén a Corvinus politikatudományi szakterületen is bekerült az Academic Ranking of World Universities (ARWU) rangsorába!

Az ARWU 2003 óta megjelenő listája az intézmények teljesítményét főként publikációs tevékenységi indikátorok szakterületre jellemző súlyozásával mérik, figyelembe véve egyebek mellett a kiadott publikációk arányát, a vezető folyóiratokban megjelent vagy kiemelt konferenciákon bemutatott publikációk számát, illetve a jelentős díjakkal elismert kutatók számát is.

Gazdasági területen 401-500. helyet, politikatudományi területen 301-400. helyet kaptuk.

Az ARWU szakterületi rangsor összesen 54 területet értékel az élettudományok, a természettudományok, a műszaki tudományok, orvostudományok és a társadalomtudományok kategóriákban, az idei értékelés során vizsgált 4000 egyetem közül végül 90 ország 1800 intézménye került be a rangsorokba.

Az ARWU idei rangsora innen érhető el.

Forrás: eduline.hu

GEN.:2024.03.29. - 07:18:24