Ipar 4.0 fejlődési irányok, kihívások – A versenyképes és fenntartható gyártás – 2020.10.29.

Kutatási szeminárium az EPIC InnoLabs (EIL) és a Budapesti Corvinus Egyetem Informatikai Intézetének szervezésében, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológia Platform (NTP) és az EU Horizont 2020 ConnectedFactories Projekt támogatásával

Napjainkban folyamatos útkeresés zajlik a termelési rendszerek és a gyártói – logisztikai folyamatok digitális transzformációja tekintetében, számos kérdést felvetve:

· Merre tartanak a hazai és a nemzetközi kutatások az Ipar 4.0 paradigma tekintetében?

· Milyen lehetséges fejlődési irányok vázolódnak digitális gyárak vonatkozásában a EU szinten?

· Hogyan azonosíthatjuk vállalatunk jelenlegi helyzetét a digitalizációs fejlődésben?

· Milyen Ipar 4.0 technológiai megoldások segítik a vállalat termelékenységének fokozását, versenyképességének javulását?

· Hogyan tudjuk erőforrásainkat kevesebb veszteség mellett a gyártás szolgálatában állítani?

· Milyen szerepet fognak játszani a robotok az iparban és a szolgáltató szektorban?

A kutatási szemináriumsorozat előadásaiban áttekintést adunk az Ipar 4.0 kulcstechnológiáiról és legfontosabb kérdéseiről, majd gyakorlati példák bemutatásával válaszolunk a fenti dilemmákra, kiemelve a szimulációs modellezés, az adattudomány, a gyártásoptimalizálás és a robotika terén elért elméleti és gyakorlati eredményeket.

Első rendezvényünk október 29.-n 15.00-től Teams-ben lesz.

Az első alkalom programja

Trendek – kihívások – dilemmák

Keynote Speaker 1 Váncza József (SZTAKI, NTP) 30min

1. A versenyképes és fenntartható gyártás dilemmája
·   Az ipar biológiai transzformációja
·   Crowd Manufacturing
·   Urban Factory

Keynote Speaker 2 Nick Gábor (EIL, NTP) 30min

2. Az Ipar 4.0 ökoszisztéma
·   Az Ipar 4.0 ökoszisztéma és domináns szereplői;
·   A hazai környezet sajátosságai;
·   Érettségi modellek

Keynote Speaker 3 Kádár Botond (EIL) 30min

3. European Factories of the Future Research Association
·   Connected Factories
     Cross-cutting Factors
     Pathways

Interactive Session 1 – Hol tart hazánk az Ipar 4.0 útján – (Kő Andrea (BCE Informatikai Intézet)) – 30min

Interactive Session 2 – Covid 19 hatása a hazai Ipar 4.0 ökoszisztémára. Gyulai Dávid (EIL) – 30min

Regisztrálni lehet itt: https://bit.ly/2SeugJf

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

GEN.:2024.04.26. - 04:13:58