Tudományos konferencia

Dr. Bosnyák János emlékére
2021.02.12 09:00
1053 Budapest Fővám tér 8.

Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / bosnyakkonferencia@uni-corvinus.hu

Szeretettel várjuk a jelentkezéseket előadóként és előadás nélküli résztvevőként egyaránt!

Meghívjuk az V. Bosnyák János emlékkonferenciára!
A konferencia mottója: Fókuszban a változás, avagy a nemzetközi trendek a pénzügyi és a számviteli oktatásban és kutatásban.

A Budapesti Corvinus Egyetem Számvitel Tanszéke minden páratlan évben megrendezi azt a konferenciát, amellyel egykori vezetőjüknek, Dr. Bosnyák Jánosnak állítanak emléket.

A globális környezeti tényezők, a nemzetközi és hazai gazdasági körülmények egyaránt hatással vannak a vállalkozási tevékenység fókuszának változására, az üzleti élet pénzügyi és számviteli folyamatainak alakulására, a szabályozási környezet nemzetközi trendekhez igazodására. Mindezek együttesen befolyásolják a gazdasági képzések irányvonalát. A pénzügyi és számviteli szakemberek képzésében a szakmaiság elmélyítése mellett kiemelt jelentőséggel bír a nyitottság és a rugalmasság szemléletmódjának erősítése a folytonosan változó világban.

A Bosnyák János emlékkonferenciára a „fókuszban a változás” mottó jegyében a következő témákban várjuk jelentkezésüket:

• Pénzügy kutatás kihívásai
  • Számvitel kutatás kihívásai
  • Könyvvizsgálat és számvitel aktuális kérdései
  • A döntés támogatás trendjei
  • A jövő oktatása az oktatás jövője
  • Piaci elvárások és szakmai képzés

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Terveink szerint személyes formában kerül megrendezésre, online becsatlakozási lehetőséget is biztosítunk.

Jelentkezni ezen linken folyamatosan lehet 2021. január 25-ig.

Az előadók az absztraktot január 25. -ig tölthetik fel (előtte előzetes jelentkezésükre számítunk, a feltöltés a jelzett határidőig jelentkezéstől eltérő, későbbi időpontban is megtörténhet, ekkor a jelentkezési adatok újbóli kitöltése szükséges).

Az előadás absztraktja 2500 – 3000 karakter terjedelmű lehet.

Az előadások kapcsán készülő tanulmányok lektorált anyagai teljes terjedelemben ISBN számmal ellátott önálló elektronikus kiadvány formájában jelennek meg a tavaszi félév végén.

Határidők:

• Absztrakt leadási és regisztrációs határidő 2021. január 25.
  • Konferencia időpontja 2021. február 12.
  • Tanulmány leadási határideje 2021. március 15.

A konferencia programját és a szekciók beosztását a későbbiekben e-mail üzenetben juttatjuk el a jelentkezőkhöz.

Kérdés esetén kérjük, forduljon hozzánk bizalommal a bosnyakkonferencia@uni-corvinus.hu email címen.

GEN.:2024.03.19. - 05:34:49