Research Seminar

Publikációs workshop a sportgazdaságtan témájában a Corvinuson.
2024.04.20. 02:50
1093. Budapest, Fővám tér
Online esemény
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: zsolt.havran@uni-corvinus.hu

A Vállalatgazdaságtan Intézet és az azon belül működő Sportgazdaságtani Kutatóközpont kutatási workshopot szervez, ahol a sportgazdaságtan témájában egy elismert nemzetközi kutató tapasztalatait hallgathatják meg az érdeklődők. Az interaktív, online előadáson Dr. Pamela Wicker, a Bielefeld Egyetem professzora (Pszichológiai és Sporttudományi Kar, Sporttudományi Tanszék) ad részletes áttekintést a tématerületen való publikációs lehetőségekről, stratégiákról.

Dr. Pamela Wicker főbb kutatási területei a sportszervezetek, a sport társadalmi jelentősége, a sportban való részvétel és az egészségügy kapcsolata, a sport és a természeti környezet kapcsolata. Komoly nemzetközi publikációs listával és kimagasló hivatkozási mutatókkal rendelkezik, kvalitatív és kvantitatív módszerekben is járatos kutató.

Hat darab Q1-es és 2 darab Q3-as lap szerkesztőbizottságában tag (vagy volt tag), és ezekben a lapokban számos publikációval rendelkezik:

• European Journal for Sport and Society (Q1 – Sociology and Political Science)
  • European Sport Management Quarterly (Q1 – Strategy and Management)
  • International Journal of Sport Finance (Q3 – Finance, Business and Management)
  • Journal of Sport Management (Q1 – Decision Sciences – Sport Sciences)
  • Journal of Sport & Tourism(Q1 – Tourism, Leisure and Hospitality Management)
  • Journal of Sports Economics (Q1 – Economics, Econometrics, and Finance)
  • Managing Sport and Leisure (Q3 – Tourism, Leisure and Hospitality Management)
  • Sport Management Review (Q1 – Business and Int Man, Marketing, Strat& Man)

A rendezvény a Budapesti Corvinus Egyetem oktatói, kutatói számára nyilvános, ingyenes és előzetes regisztrációhoz kötött (a jelentkezéskor megadott email-címre küldjük a Teams esemény meghívót). Regisztráció a zsolt.havran@uni-corvinus.hu címre küldött levéllel lehetséges.

Kérdés esetén a workshop szervezőjéhez, Dr. Havran Zsolthoz fordulhatnak a zsolt.havran@uni-corvinus.hu címen.

A rendezvény a Budapesti Corvinus Egyetem Kutatásmenedzsment Iroda támogatásával valósul meg.