Kutatási hét 2021

Hagyományőrző módon ismét megrendezésre kerül a Budapesti Corvinus Egyetemen a Kutatási Hét.
2024.03.28. 22:02
1093. Budapest, Fővám tér 8.
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / btotheva@uni-corvinus.hu

Olyan eseményre invitáljuk Önöket, ahol

• az Egyetem termei helyett ezúttal az online térben biztosítunk lehetőséget a szakmai párbeszédnek,
  • bemutathatják folyó vagy már lezárult kutatásaikat az egyetem oktatói-kutatói közösségének,
  • ötleteket meríthetnek mások munkájából,
  • kutatással kapcsolatos témákról és együttműködési lehetőségekről beszélgethetnek.

Színes programok, workshopok, kutatással kapcsolatos képzések, meghívott külföldi vendégek előadásai és még sok egyéb várja az érdeklődőket az 5 napos rendezvényen 2021. január 11-15. között

Hogyan alkalmazható az Össznemzeti Boldogság koncepciója a József Attila-lakótelepen? Hogyan őrizhető meg a vállalati versenyképesség a GVC-k COVID-19 zilálta korában? Milyen kihatásai vannak a matematikaoktatásnak a későbbi életünkre, döntéseinkre? Hogyan leszünk klímasemlegesek 2050-re? Hogyan azonosíthatók az álhírek (fake news) szövegelemző megoldásokkal? Többek között ezekre a kérdésekre keresik majd előadóink a válaszokat.

A sokszínű kutatási workshopokon felül szeretnénk megismertetni oktatóinkat és kutatóinkat a nemzetközi kutatói profil építésének eszközeivel, valamint a Horizon Europe keretprogram ismérveivel. Mester- és alapszakos hallgatóinknak szól a „Hogyan indítsd be a tudományos karriered a Corvinuson?” című előadás. A kutatástámogatás témájú előadások között szerepel továbbá a publikációs teljesítmény mérhetőségéről szóló ismertető is.

Színes és érdekes programokkal várunk minden kedves érdeklődőt 2021. január 11-15. között a Kutatási Hét online előadásain! A programok a honlapunkon elérhetők!

Az előadásokhoz a Teams felületén lehet csatlakozni, ezen a linken.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

GEN.:2024.03.28. - 21:02:42