James E. Austin előadása

A Rajk Szakkollégium szervezésében
2021. március 4., 18:00
1093 Budapest Online esemény

A Herbert Simon-díjat 2004-ben alapította a Rajk Szakkollégium. A kollégium tagsága azokat az elméleti szakembereket ismeri el a díjjal, akik a munkássága kiemelkedő mértékben járult hozzá a gyakorlati gazdaságiproblémák megoldásához, valamint jelentősen hatottak a kollégisták szakmai fejlődésére, gondolkodására.
Tanár a hallgatók előtt
A Rajk Szakkollégium a koronavírusra való tekintettel tavaly elhalasztotta a 2019-es Herbert Simon díjas előadását, a továbbra is bizonytalan helyzet miatt az ünnepélyes díjátadót és az előadást online (az eseményben élőben közvetítve) tartják meg.

A 2019-es év Herbert Simon díjasa James E. Austin, a Harvard Business School emeritus professzora. Professzor Austin kutatásai során a szektorok közötti együttműködésekre fókuszált, de publikációi több témára is kiterjednek, úgymint az üzleti szakemberek motivációi a nonprofit szektorban, vagy az internet stratégiai lehetőségei civil szemszögből. Munkáját számos díjjal elismerték, 2008-ban az Ashoka intézmény díjával tüntették ki, míg 2012-ben a kollaborációs kutatásaiért kapott életpálya elismerést.

A regisztrációs link a Facebook esemény leírásában található.
GEN.:2021.03.07. - 21:52:03