Study of the U.S. Institutes for Scholars – Rövid ösztöndíj egyetemi oktatók, kutatók számára

6 hetes, nyári, intenzív, posztgraduális program egyetemi oktatóknak, kutatóknak. A program a járványhelyzetre való tekintettel két részből áll: a nyári online kurzust az őszi vagy téli szemeszterben kéthetes tanulmányút követi. A program célja, hogy elmélyítse a résztvevők tudását az USA társadalmáról, kultúrájáról, értékrendjéről és intézményeiről, mindezek kialakulásáról és ezáltal segítse az USA-val kapcsolatos tananyag kialakítását és az oktatás minőségének fejlesztését.

Az Egyesült Államok kormánya (ahogy a többi ösztöndíj esetében is) állja az összes főbb költséget, így a repülőjegyeket (oda- és visszaútra), a program ideje alatt a közös szállást, az étkezést és az egészségbiztosítást.

Jelentkezési határidő: 2021. március 14.

A pályázati anyagot és a jelentkezés menetéről szóló információkat itt, továbbá a Fulbright tájékoztatófüzetében érheti el!

GEN.:2024.07.27. - 04:55:37