Összefoglaló – Budapest Eurasia Forum 2020 E-Conference

2020. október 27-én került megrendezésre a Budapest Eurasia Forum 2020, ezúttal online formában.

Idén ismét megrendezésre kerül a geopolitikai jelentőségű rendezvény, a Magyar Nemzeti Bank szervezésében. Az évente visszatérő rendezvény koncepciója 2019-ben született meg, a Magyar Nemzeti Bank nyugat-kelet közötti egyensúlyt középpontba helyező nemzetközi stratégiájával összhangban.

Az Eurasia Forum rendezvénysorozat célja, hogy napjaink jelentős geopolitikai kérdéseit évről évre górcső alá vegye és széleskörű szakmai párbeszédet generáljon a partnerkapcsolatok támogatása érdekben. A nemzetközi együttműködés fogalma mára túlmutat a gazdasági, pénzügyi kérdéseken, így az Eurasia Forum a hosszú távú fenntartható gazdasági növekedés céljával összefüggő egyéb tudományterületeket is be kívánja emelni a párbeszéd témái közé. A rendezvény napirendjén éppen ezért olyan kulcsfontosságú kérdéskörök is szerepelnek, mint a geopolitika, a multilaterális együttműködések, az infrastruktúra, a technológia és innováció, valamint az oktatás.

A járványhelyzet által generált átfogó változások jelentőségére tekintettel a Budapest Eurasia Forum 2020 az „Eurasian cooperation in the post-pandemic era” címmel került megrendezésre, a járványügyi korlátozásokkal összhangban elektronikus formában. A szakmai panelek során többek közt arról is szó esett, hogy a COVID-19 hogyan formálja a geopolitikai színteret és a többoldalú nemzetközi együttműködéseket, milyen kihívásokat jelent a hosszú távú fenntartható gazdasági növekedés biztosítása terén, illetve milyen hatással van a városi életre, az okos városok fejlődésének folyamatára.

A 2020-as rendezvény felszólalói voltak:
• Matolcsy György, Elnök, Magyar Nemzeti Bank
• Xiaochuan Zhou, Vice Chairman, Boao Forum for Asia; Former Governor of PBOC
• Szijjártó Péter, Külgazdasági és Külügyminiszter
• Hongbo Wu, Special Representative of the Chinese Government on European Affairs
• Kyuil Chung, Deputy Governor, Bank of Korea
• Eng Chye Tan, President, National University of Singapore
• Li Jin, Executive Vice President, Fudan University
• Zhimin Chen, Vice President, Fudan University
• Sopnendu Mohanty, Chief FinTech Officer, Monetary Authority of Singapore
• Pierre Heilbronn, Vice President of Policy and Partnerships, European Bank for Reconstruction and Development
• Jianduan Jiang, Director General, China Construction Fifth Engineering Division Corp. Ltd., China State Construction and Engineering Corporation
• Vladimir M. Morozov, Vice-President for HR and Associate Professor of Diplomacy, MGIMO University
• Jung Hoon Lee, Chair of Smart City Committee, Seoul Metropolitan Government
• Bruno Lanvin, President, Smart City Observatory
• Danae Kyriakopoulou, Chief Economist and Director of Research, OMFIF
• Mehmet Huseyin Bilgin, Vice President, Eurasia Business and Economics Society
• Leena Ilmola-Sheppard, Senior Scientist, International Institute For Applied Systems Analysis

Az előadások a rendezvény honlapján megtekinthetőek.
GEN.:2024.04.24. - 01:55:13