Nemzetközi tanulmányok - alapképzés

Ismerd meg, milyen folyamatok működtetik a világot!

A Nemzetközi Tanulmányok alapképzés célja, hogy a nemzetközi kapcsolatok világában eligazodni képes, a nemzeti és a regionális érdekeket megfelelően képviselni tudó, a globális problémák iránt érzékeny, az európai integrációs folyamatból származó kihívások kezelésére alkalmas, más kultúrák megismerésére nyitott értelmiségieket képezzen. A szakot azoknak ajánljuk, akik szívesen tanulnak idegen nyelvet, és érdeklődnek a külügyi karrier iránt.

Még ennyi ideig módosíthatod a megjelölt egyetemek sorrendjét a Felvi.hu-n keresztül:

Nap
Óra
Perc
Másodperc

Miből érettségizz?

Kettőt kell teljesítened az alábbi listából, amiből egynek emelt szintű érettséginek kell lennie:

• egy idegen nyelv (bármilyen)
  • magyar nyelv és irodalom
  • matematika
  • társadalomismeret
  • történelem

Az elmúlt évek ponthatárai

Karrierlehetőségek

Elhelyezkedhetsz közszférában, külügyi területen, nemzetközi szervezeteknél, civil szervezeteknél, bármely kiterjedt nemzetközi kapcsolatokkal bíró vállalatnál nemcsak Magyarországon, hanem Közép-Kelet-Európában más országaiban is diplomataként, referensként, külpolitikai elemzőként.

110 millió forint előnyt jelent a nálunk szerzett diplomád

A piacképes tudást meghozza az eredményét, hiszen kiszámoltuk, hogy a Corvinusos diplomával egy teljes karrierút alatt várhatóan 340 millió forintot fog keresni, ami 110 millió forinttal több, mint az országos átlag. Világkörüli utak, több pihenés, vagy önfejlesztés? Te mihez kezdenél ezzel az összeggel?

A számítások hátteréről itt olvashatsz.

Specializációk

Választhatod a Duális képzési formát!

Szerezz többéves, releváns munkatapasztalatot még a tanulmányok ideje alatt!

A duális képzés lényege, hogy az elméleti oktatásod a felsőoktatási intézményben, a gyakorlati képzésed pedig a választott partnerszervezetnél történik. Duális képzésben részt vevő hallgatóként így bepillantást nyersz az általad választott partnerszervezet működésébe, megismered a vállalati kultúrát, valamint a legkiválóbb szakemberektől tanulhatod meg a szakma alapjait.

Mitől egyedi a képzés?

• Rendszeresen előadásokat és szemináriumi foglalkozásokat tartanak a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Magyarországra akkreditált diplomácia képviseletek és nemzetközi szervezetek (EU, UNICEF, IOM, UNHCR, stb.) képviselői.

•  A magas szintű elméleti képzés mellett a képzés során a hallgatóknak lehetőség van a gyakorlati oldalról is betekinteni a diplomácia életbe, a nemzetközi szervezetek munkájába.

Kedves érdeklődő!

Kevés olyan izgalmas dolog létezik az üzleti életben, mint nemzetközi partnerekkel dolgozni egy-egy izgalmas projekten, mint Makó helyett Sanghajban eladni a cég legújabb kütyüjét vagy egy német vállalat argentin menedzserével gondolkodni az indonéziai leányvállalat vietnámi befektetései lehetőségein. Ez talán bizarrnak tűnhet, de nem az; a szakon végzett diákjaink közül sokan élnek át hasonló élményeket, akár mindennapi munkájuk részeként. Amennyiben a fenti gondolatok felcsigázták az érdeklődését: ismerje meg, milyen út vezet a továbbtanulási döntéstől egy izgalmas nemzetközi karrierig.

Dr. Karicsek László
szakfelelős
Egyetemi Docens

#együttalegjobbak

Online nyílt nap

Nézd vissza január 27-én tartott online nyílt napunkat!

Gyakran ismételt kérdések

Milyen tantárgyak lesznek a szakon? Van-e szakmai gyakorlat? Hány kreditet kell teljesíteni?

Add le a jelentkezésed online!

A felvételi jelentkezésedet kizárólag elektronikusan, a Felvi.hu E-felvételi szolgáltatásán keresztül kell benyújtanod.

Olvasd el felvételi
kiadványunkat!

Légy képben! Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kövess minket!

Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu

Hungary 1093 Budapest Fővám tér 8.

GEN.:2022.10.06. - 04:10:19