Az Európai Ökológiai Közgazdaságtani Társaság alelnökévé választották Köves Alexandrát

2022-01-19 16:30:50

2022 januárjától az egyik alelnöki tisztséget egyetemünk docense töltheti be.

2021 decemberében az Európai Ökológiai Közgazdaságtani Társaság (ESEE – European Society for Ecological Economics) új tagokat választott, és 2022 januárjától az egyik alelnöki tisztséget egyetemünk docense, Köves Alexandra töltheti be.

Az ökológiai közgazdaságtan egy olyan több tudományágat felölelő kutatási irány, amely a gazdaságot a társadalomba és az ökológiai környezetbe szorosan beágyazott területként kezeli, és a közgazdasági gondolkodás reformációját sürgeti a környezeti fenntarthatóság és a társadalmi igazságosság érdekében. A tudományterület alapjait az 1970-es években fektették le, intézményesülése 1989-ben történt meg a Nemzetközi Ökológiai Közgazdaságtani Társaság (ISEE – International Society for Ecological Economics) és az Ecological Economics tudományos folyóirat megalapításával. Az Európai Ökológiai Közgazdaságtani Társaság az ISEE európai kutatókat magában foglaló ága, amelyet 1996-ban hoztak létre.

GEN.:2024.04.20. - 09:29:32