Ugrás a fő tartalomra
Vissza a hírekhez2025.07.16.

Megújította akkreditációját a Corvinus Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskolája

Újabb öt évre szerezte meg a minősítést a képzőhely a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságtól (MAB). Az akkreditációs jelentésben több példaértékű gyakorlatot is kiemeltek, a honlaptól a Meet the Dean rendezvényen át a hallgatói mentorprogramig.
Budapesti Corvinus Egyetem

A testület július 10-én kelt határozatában a Budapesti Corvinus Egyetemen működő Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskolát 2030. július 10-ig akkreditálta, monitoreljárással egybekötve. A MAB értékelésének az volt a célja, hogy megvizsgálja, a doktori iskola a felsőoktatási minőségbiztosítás európai sztenderdjei és irányelvei (ESG) szerint tervezi és folytatja-e tevékenységét, és a Corvinus minőségbiztosítási rendszere szerves egységet alkot-e a doktori iskola minőségbiztosítási folyamataival. 

Az indoklás többek között leszögezi: az intézményi minőségbiztosítási rendszer a doktori iskola folyamatainak többségére kiterjed; az oktatás-kutatás menedzsmentje megfelelő; az oktatás-kutatás iránya a doktori iskola stratégiájához illeszkedik; a támogató funkciók (pl. pénzügy, irányítás, informatika, létesítménygazdálkodás és infrastruktúra) jó hátteret biztosítanak az oktatási és kutatási tevékenységekhez.  

Példaértékű gyakorlatok 

A MAB jelentésetöbb példaértékű gyakorlatot is feltárt a Corvinus Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskolájának működésében, amelyekből más doktori iskolák is ötleteket meríthetnek. A bizottság hatékony, átlátható, és környezetbarát módszerként értékeli, hogy a hallgatók munkája és előrehaladása a Moodle felületen előre tervezhető, és itt történik a témavezetői jóváhagyás is. Erősségként emelik ki a Kutatási Fórumok intézményét az előrehaladás kollektív nyomon követésére, aMeet the Dean” és a „PhD Café” rendezvénysorozatot az informális eszmecserék ösztönzésére is. Követendőnek tartják az iskola 21. századi követelményeknek megfelelő, kétnyelvű honlapt, ami nemcsak statikus információkat, hanem személyes videókat is tartalmaz. Elismerően említették a tartalmilag is mentorálást nyújtó, beilleszkedést segítő programot, amelyben felsőbb éves doktoranduszok támogatják az elsőéveseket: megítélésük szerint ez a kezdeményezés hallgatói igényekre válaszol, átgondolt koncepcióval és értékelési szempontokkal. 

A dokumentum megfogalmaz néhány intézkedési javaslatot is. Az ennek teljesítéséről szóló írásbeli jelentést a doktori iskola 2027. június 30-ig köteles megküldenie a MAB-nak a monitoreljárás feltételeként 

Vágólapra másolva
×