Ugrás a fő tartalomra

Második nap – január 22.

BA/BSc képzések (1-7. szobák)

1. szoba: Alkalmazott közgazdaságtan

  • 9:00 – 9:15: Vetítés: Campus Tour videó
  • 9:15 – 9:45: Szabó-Bakos Eszter szakfelelős tájékoztatója
  • 9:45 – 10:00: látogatói kérdések
  • 10:00 – 10:15: Vetítés:Kiss Hubert János: Közgazdasági kísérletek a kooperációról, Mike Károly: Intézmények a gazdaságban
  • 10:15 – 10:45: Angol nyelvű program – Kőhegyi Gergely
  • 10:45 – 11:00: látogatói kérdések
  • 11:00 – 11:15: Vetítés: Major Klára: Gazdasági növekedés, Koren Miklós: Közgazdaságtan és mérés”
  • 11:15 – 12:00: Első kézből – órák, vizsgák, egyetemi élet – Biszák Aletta, hallgató
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 13:15: Vetítés
  • 13:15 – 13:45: Mit keres egy közgazdász az iskolában? A szülők, a tanárok és a társak hatása, na meg az a sokminden amit (nem) tanulunk – Horn Dániel
  • 13:45 – 14:00: látogatói kérdések
  • 14:00 – 14:15: Vetítés: Mike Károly: Intézmények a gazdaságban, Koren Miklós: Közgazdaságtan és mérés
  • 14:15 – 14:45: Szabó-Bakos Eszter szakfelelős tájékoztatója
  • 14:45 – 15:00: látogatói kérdések
  • 15:00 – 15:15: Vetítés: Kiss Hubert János: Közgazdasági kísérletek a kooperációról, Koren Miklós: Közgazdaságtan és mérés
  • 15:15 – 15:45: Foglyok, diktátorok, vagy amit akartok – Kiss Hubert
  • 15:45 – 16:00: látogatói kérdések
  • 16:00 – 17:00: adminok 

2. szoba: Pénzügy és számvitel

  • 9:00 – 9:30: Kötetlen beszélgetés a képzés hallgatóival (adminok)
  • 9:30 – 11:00: Dömötör Barbara, szakfelelős tájékoztatója
  • 11:00 – 11:30: Kötetlen beszélgetés a képzés hallgatóival (adminok)
  • 11:30 – 12:30: Beszélgetés Fábián Sára alumni hallgatóval
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00-14:00: Lakatos László Péter, számvitel specializáció tájékoztató
  • 14:00 – 15:00: Beszélgetés Dudás Fanni, Phd-hallgatóval
  • 15:00-16:00: Hallgatói szervezetek bemutatkozása Luca Pacioli Társaság és Finance Master Club
  • 16:00-17:00: SPM programbemutató és beszélgetés hallgatókkal 

3.szoba: Gazdálkodási és menedzsment

  • 9:00 – 9:10: Vetítés: Gazdálkodási és menedzsment imagevideó
  • 9:10 – 10:00: DSG bemutató – Zsóka Ágnes
  • 10:00 – 11:00: Turizmus specializációk – beszélgetés Pinke-Sziva Inettel
  • 11:00 – 12:00: Kötetlen beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:00 – 12:30: Marketing specializációk – beszélgetés Csordás Tamarával
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 13:05: Vetítés: Gazdálkodási és menedzsment imagevideó
  • 13:05 – 14:00: Matyusz Zsolt – Értékteremtő folyamatok menedzsmentje specializáció
  • 14:00 – 15:00: Beszélgetés Bákai Blanka szaknagykövettel
  • 15:00 – 16:00: Kötetlen beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 16:00 – 16:10 Vetítés: Campus Tour videó
  • 16:10 – 17:00 Aranyossy Márta, szakfelelős szakbemutatója 

4. szoba: Gazdaságinformatikus és Gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés (osztatlan)

  • 9:00 – 9:30: Gazdaságinformatikus: közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 9:30 – 11:00: Gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés: Pénzügymatematika szakirány – beszélgetés Szász János specializáció vezetővel
  • 11:00 – 12:00: Gazdaságinformatikus: Beszélgetés Forgács Benjámin szaknagykövettel
  • 12:00 – 12:30: Gazdaságinformatikus: közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Business IT Club – Corvinus: Lőrincz Anna és Szabó Ádám – gazdaságinformatikus hallgatói szervezet bemutatkozása
  • 14:00 – 15:00: Gazdaságinformatikus: Szabó Zoltán, szakfelelős szaktájékoztatója
  • 15:00 – 16:00: Gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés: Csekő Imre, szakfelelős szaktájékoztatója
  • 16:00 – 17:00: Gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés: GEM diákszervezeti tájékoztató 

5. szoba: Nemzetközi gazdálkodás

  • 9:00-10:00: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 10:00-11:00: Hallgatói óra: szakos és egykori szakos hallgatók prezentációja, beszélgetés a hallgatói tapasztalatokról (adminok)
  • 11:00-12:00: Kacsirek László: Szakfelelősi előadás és tájékoztató, Q&A
  • 12:00-12:30: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 14:00 – 15:00: Kacsirek László: Szakfelelősi előadás és tájékoztató, Q&A
  • 15:00-16:00: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 16:00-17:00: Hallgatói óra: szakos és egykori szakos hallgatók prezentációja, beszélgetés a hallgatói tapasztalatokról (adminok) 

6. szoba: Nemzetközi tanulmányok és Politikatudományok

  • 9:00 – 9:10: Vetítés: Politikatudományok szak imagevideó / Ványi Éva, tanszékvezető köszöntője
  • 9:10 – 10:00: Politikatudományok: Gallai Sándor, szakfelelős szaktájékoztatója
  • 10:00 – 10:45: Szakmai előadás: Politika a mesékben – Dúró József, Q&A
  • 10.45-11.45: Hallgatói óra: szakos és egykori szakos hallgatók prezentációja, beszélgetés a hallgatói tapasztalatokról
  • 11:45 – 12:30: Szakmai előadás: Politikusok a hálón – Várnagy Réka, Q&A
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Nemzetközi tanulmányok: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 14:00 – 15:00: Beszélgetés Csordás Tamara Nemzetközi tanulmányok szaknagykövettel
  • 15:00 – 17:00: Nemzetközi tanulmányok: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok) 

7. szoba: Kommunikáció- és médiatudomány, Szociológia és Turizmus-vendéglátás

  • 9:00 – 10:30: “Előadás és beszélgetés: Deli Eszter és Rétvári Márton, Kommunikáció- és médiatudomány szak oktatói”
  • 10.30 -12.00: Beszélgetés a szociológia alapszak oktatóival és hallgatóival
  • 12:00 – 12:30: Kommunikáció- és médiatudomány: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Kommunikáció- és médiatudomány: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 15:00 – 16:30: Kommunikáció- és médiatudomány: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 15:30 – 16:00: Pinke-Sziva Ivett, Turizmus-vendéglátás alapszak szakfelelősének előadása, látogatói kérdések
  • 16:00 – 17:00: Kiss Márk – Turizmus-vendéglátás hallgató, beszélgetés a képzésről 

MA/MSc képzések (8-12. szobák)

8. szoba: Családpolitika és humán szakpolitikák gazdaságtana, Egészségpolitika, tervezés és finanszírozás, Közgazdálkodás és közpolitika és Közgazdasági elemző

  • 9:10 – 11:00: Egészségpolitika, tervezés és finanszírozás: Brodszky Valentin Péter, szakfelelős szaktájékoztatója, beszélgetés a szak hallgatóival
  • 11:00 – 12:30:
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 15:00: Közgazdálkodás és közpolitika: beszélgetés Bartha Attila szakfelelős, Hajnal György Gazdaság és Közpolitika Intézet igazgatója, Petrovics Nándor oktató, a levelező képzés koordinátora, Ugrósdy Márton oktatói nagykövet, Csengődi Sándor oktató, Ladányi Ármin hallgató
  • 15:00 – 17:00: Közgazdasági elemző: beszélgetés a szakfelelőssel, specializációfelelősökkel, a szak alumni és jelenlegi hallgatóival 

9- szoba: “Biztosítási és pénzügyi matematika, Nemzetközi adózás, Pénzügy, Számvitel, Közgazdásztanár (pedagógusképzés)​

  • 9:10 – 11:10: Pénzügy mesterszak: a szak bemutatása és kötetlen beszélgetés a szakfelelőssel a képzés tartalmáról, jellegéről, karrierlehetőségekről, nappali és esti tagozatról, felvételiről – Dr. Walter György szakfelelős
  • 10:10 – 11:00: Beszélgetés Ostorházi Mártonnal, a Kruzbike alapítójával, Pénzügy mesterszak alumnival
  • 11:10 – 12:30: Nemzetközi adózás: Lakatos László Péter szakfelelős előadása, látogatói kérdések megválaszolása
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 15:00: “Számvitel: Gyenge Magdolna szakfelelős előadása, beszélgetés a képzés hallgatóival 14:00-tól KPMG, duális partner előadás, beszélgetés”
  • 15:00 – 16:00: Közgazdásztanár pedagógusképzés: beszélgetés Gál Gergő és Torcsváry István alumni hallgatókkal
  • 16:00 – 17:00: Közgazdásztanár pedagógusképzés: beszélgetés Daruka Magdolna és Csillik Olga oktatókkal és Szász-Eötvös Kinga hallgatói nagykövettel  

10. szoba: Ellátásilánc-menedzsment, Marketing, Vállalkozásfejlesztés és Vezetés és szervezés

  • 9:00 – 11:00: “Ellátásilánc-mendzsment, duális képzés: A szak bemutatása Nagy Judit, szakfelelős és Csordás Bence, szaknagykövet, Rottek Máté, petrényi Barna, Egri Judit hallgatók” /  “Duális partnerek az Ellátásilánc-menedzsment mesterszakon:beszélgetés a szakfelelőssel és a duális partnerek képviselőivel” 
  • 11:00 – 12:30: Vezetés és szervezés mesterszak: a szak bemutatása és kötetlen beszélgetés a szakfelelőssel a képzés tartalmáról, jellegéről, karrierlehetőségekről, nappali és esti tagozatról, felvételiről – Dr. Móricz Péter, szakfelelős
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 15:00: Vállalkozásfejlesztés: beszélgetés Mészáros Tamás oktatóval és Vass Virággal (Vállalkozásfejlesztés Klub)
  • 15:00 – 17:00 :Marketing mesterszak: beszélgetés Kolos Krisztina szakfelelőssel, Csepeti Ádám, oktatóval, Ludvig Kata, CEO, Flight Refund Ltd. és alumni hallgatóval, Dovák Anna hallgatói nagykövettel 

11. szoba: Gazdaságinformatikus, Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, Regionális és környezeti gazdaságtan, Sportközgazdász

  • 9:00 – 10:00: Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás: Tétényi András, szakfelelős előadása
  • 10:00 – 11:00: Sportközgazdász: András Krisztina, szakfelelős előadása
  • 11:00 – 12:00: Regionális és környezeti gazdaságtan: beszélgetés Péti Márton szakfelelőssel és Varga Virág alumni hallgatóval
  • 12:00 – 12:30: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin)
  • 14:00 – 15:00: Sportközgazdász: András Krisztina, szakfelelős előadása
  • 15:00 – 16:00: Gazdaságinformatikus: Szabó Zoltán, szakfelelős előadása
  • 16:00 – 17:00: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin) 

12. szoba: Kommunikáció- és médiatudomány, Nemzetközi tanulmányok, Politikatudomány és Szociológia

  • 9:00 – 10:00: Szociológia mesterszak: Nagy Beáta szakfelelős szakbemutatója
  • 10:00 – 11:00:
  • 11:00 – 12:00: Kommunikcáció- és médiatudomány mesterszak (magyar és angol nyelven): Tájékoztató és beszélgetés – Pelle Veronika és Kovács Gábor
  • 12:00 – 12:30:
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Politikatudomány mesterszak: szaktájékoztató és beszélgetés Ványi Éva szakfelelőssel, Molnár Kristóf hallgatóval és Csernák János alumni hallgatóval
  • 14:00 – 15:00: Nemzetközi tanulmányok: szaktájékoztató és beszélgetés Lehoczki Bernadett szakfelelőssel, Palik Júlia alumni hallgatóval és Dudás Júlia hallgatóval
  • 15:00 – 17:00: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin) 

Székesfehérvári Campus és Duális képzések (13. szoba)

  • 9:00 – 9:10: Dékáni köszöntő
  • 9:10 – 11:00: A Székesfehérvári Campus bemutatása / Duális képzések
  • 11:05 – 12:00: Sportközgazdász szakbemutató
  • 12:00 – 12:30: Hallgatói élet
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:05 – 14:00: Turizmus-vendéglátás szakbemutató
  • 14:05 – 15:00: Pénzügy és számvitel szakbemutató
  • 15:05 – 16:00: Gazdálkodási és menedzsment szakbemutató
  • 16:05 – 17:00: Regionális és környezeti gazdaságtan szakbemutató / Szakirányú továbbképzések / Székesfehérvár bemutatása 

Diákszervezetek és Kollégiumok (14. szoba)

  • 9:00 – 9:10: HÖK Elnök köszöntője
  • 9:10 – 10:00: Tudományos lehetőségek
  • 10:00 – 11:00: Gimi More ‘Hol tanuljak tovább?’ esetoldó tréning
  • 11:00 – 12:30: Nyelvtanulás és sportolási lehetőségek
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Kollégiumok
  • 14:00 – 15:00: Közösségi események és versenyek
  • 15:00 – 16:00: Gimi More ‘Hol tanuljak tovább?’ esetoldó tréning
  • 16:00 – 17:00: Diákélet a Corvinuson 

Hallgatói szolgáltatások, Ösztöndíjak és Nemzetközi lehetőségek (15. szoba)

  • 9:00 – 9:30: Corvinus Ösztöndíj
  • 9:30 – 10:00: Double Degree – hallgatói beszámolók
  • 10:00 – 10:30: CEMS bemutatkozás (Felvételi)
  • 10:30 – 11:00: Ösztöndíjak és Diákhitel – Fekécsné Timár Anett és Decsiné Fehér
  • 11:00 – 11:15: Vetítés: Campus Tour Videó
  • 11:15 – 11:30: MNB ösztöndíj
  • 11:30 – 12:00: Felvételi
  • 12:30 – 13:00: Szünet
  • 13:00 – 13:30: Erasmus bemutatkozás
  • 13:30 – 14:00: Corvinus Ösztöndíj
  • 14:15 – 14:30: MNB ösztöndíj
  • 14:30 – 15:00: Felvételi
  • 15:00 – 15:30: Ösztöndíjak és Diákhitel – Fekécsné Timár Anett és Decsiné Fehér
  • 15:45 – 17:00: Látogatói kérdések, kötetlen beszélgetés 
Corvinus Ambassador Photos
Vágólapra másolva
X
×
GEN.:2024.02.27. - 01:29:08