Ugrás a fő tartalomra

Harmadik nap – január 23.

BA/BSc képzések (1-7. szobák)

1. szoba: Alkalmazott közgazdaságtan

  • 9:00 – 9:15: Vetítés: Alkalmazott közgazdaságtan imagevideó / Vetítés: Campus Tour videó
  • 9:15 – 10:00: Szabó-Bakos Eszter szakfelelős tájékoztatója
  • 10:00 – 10:15: Vetítés:Major Klára: Gazdasági növekedés / Mike Károly: Intézmények a gazdaságban
  • 10:15 – 11:00: Mit nevezünk oksági kapcsolatnak? – Madari Zoltán
  • 11:00 – 11:15: Vetítés: Kiss Hubert János: Közgazdasági kísérletek a kooperációról / Mike Károly: Intézmények a gazdaságban
  • 11:15 – 12:30: Hamis oksági kapcsolatok az empirikus elemzésekben – Madari Zoltán
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 13:15: Vetítés: Alkalmazott közgazdaságtan imagevideó  / Vetítés: Campus Tour videó
  • 13:15 – 14:00: Szabó-Bakos Eszter szakfelelős tájékoztatója
  • 14:00 – 14:15: Vetítés: Kiss Hubert János: Közgazdasági kísérletek a kooperációról / Koren Miklós: Közgazdaságtan és mérés
  • 14:15 – 15:00: Angol nyelvű program – Köhegyi Gergely
  • 15:00 – 15:15: Vetítés:Major Klára: Gazdasági növekedés / Koren Miklós: Közgazdaságtan és mérés
  • 15:15 – 17:00: Közös beszélgetés a képzésről (hallgatókkal) 

2. szoba: Pénzügy és számvitel

  • 9:00 – 9:10: Vetítés: Pénzügy és számvitel szak imagevideója
  • 9:10 – 10:00: Hallgatói szervezetek bemutatkozása Luca Pacioli Társaság és Finance Master Club
  • 10:00 – 11:00: Lakatos László Péter, számvitel specializáció tájékoztató
  • 11:00 – 12:30: Dömötör Barbara, szakfelelős tájékoztatója
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:30: Beszélgetés Dudás Fanni, Phd-hallgatóval
  • 14:30 – 15:30: Kötetlen beszélgetés a képzés hallgatóival (adminok)
  • 15:30 – 16:30: SPM programbemutató és beszélgetés hallgatókkal
  • 16:30 – 17:00: Lovas Anita pénzügy specializáció felelős előadás és látogatói kérdések megválaszolása 

3.szoba: Gazdálkodási és menedzsment

  • 9:00 – 9:10: Vetítés: Gazdálkodási és menedzsment imagevideó
  • 9:10 – 11:00: Aranyossy Márta, szakfelelős szakbemutatója
  • 11:00 – 12:00: Beszélgetés Bákai Blanka szaknagykövettel
  • 12:00 – 12:30: Kötetlen beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Borbásné Dr. Szabó Ildikó – Üzleti digitalizáció specializáció
  • 14:00 – 15:00: Juhászné Klér Andrea és Kiss Csaba – HR specializációk
  • 15:00 – 16:00: Légrádi Attila, Ifua Horvath&Partners management consultant trainee előadása
  • 16:00 – 16:10: Vetítés: Campus Tour videó
  • 16:10 – 17:00: Kötetlen beszélgetés a szak hallgatóival (adminok) 

4. szoba: Gazdaságinformatikus és Gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés (osztatlan)

  • 9:00 – 9:10: Vetítés: Gazdaságinformatikus szak imagevideó Gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés osztatlan képzés imagevideó
  • 9:10 – 11:00: Beszélgetés a Gazdaságinformatikus szak hallgatóival
  • 11:00 – 12:00: beszélgetés Forgács Benjámin Gazdaságinformatikus szak nagykövettel
  • 12:00 – 12:30: Vetítés:Gazdaságinformatikus szak imagevideóGazdaság- és pénzügymatematikai elemzés osztatlan képzés imagevideóCampus Tour videó
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Gazdaságinformatikus: Szabó Zoltán, szakfelelős szaktájékoztatója
  • 14:00 – 15:00: GEM diákszervezeti tájékoztató
  • 15:00 – 17:00: Beszélgetés a Gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés osztatlan képzés hallgatóival (admin) 

5. szoba: Nemzetközi gazdálkodás

  • 9:00-10:00: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 10:00-11:00: Kacsirek László: Szakfelelősi előadás és tájékoztató, Q&A
  • 11:00-12:00: Hallgatói óra: szakos és egykori szakos hallgatók prezentációja, beszélgetés a hallgatói tapasztalatokról (adminok)
  • 12:00-12:30: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 14:00 -15:00: Hallgatói óra: szakos és egykori szakos hallgatók prezentációja, beszélgetés a hallgatói tapasztalatokról (adminok)
  • 15:00-16:00: Kacsirek László: Szakfelelősi előadás és tájékoztató, Q&A
  • 16:00-17:00: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok) 

6. szoba: Nemzetközi tanulmányok és Politikatudományok

  • 9:00 – 10:00: Nemzetközi tanulmányok: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 10:00 – 10:05: Vetítés: Nemzetközi tanulmányok szak imagevideó
  • 10:05 – 12:30: Nemzetközi tanulmányok: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 13:10: Vetítés: Politikatudpmányok szak imagevideó / Ványi Éva, tanszékvezető köszöntője
  • 13:10 – 14:00: Politikatudományok előadás és tájékoztató – Várnagy Réka
  • 14:00-14:45: Szakmai előadás: Politika a mesékben – Dúró József, Q&A
  • 14:45 – 15:45: Hallgatói óra: szakos és egykori szakos hallgatók prezentációja, beszélgetés a hallgatói tapasztalatokról
  • 15:45 – 16:30: Szakmai előadás: Politikusok a hálón – Várnagy Réka, Q&A
  • 16:30 – 17:00: Nemzetközi tanulmányok: Közös beszélgetés a szak hallgatóival (adminok) 

7. szoba: Kommunikáció- és médiatudomány, Szociológia és Turizmus-vendéglátás

  • 9:00 – 10:00: Kommunikáció- és médiatudomány: beszélgetés Galántay Nikolett szaknagykövettel
  • 10:00 – 10:30: Pinke-Sziva Ivett, Turizmus-vendéglátás alapszak szakfelelősének előadása, látogatói kérdések
  • 10:30 – 11:30: Kiss Márk – Turizmus-vendéglátás hallgató, beszélgetés a képzésről
  • 11:30 – 12:30: Beszélgetés Polyák Dóra, Szociológia szaknagykövettel (admin)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Beszélgetés Kocsis Gréta, Kommunikáció- és médiatudomány szaknagykövettel (admin)
  • 14:00 – 15:00: Beszélgetés Polyák Dóra, Szociológia szaknagykövettel (admin)
  • 15:00 – 17:00: Beszélgetés Kocsis Gréta, Kommunikáció- és médiatudomány szaknagykövettel (admin) 

MA/MSc képzések (8-12. szobák)

8. szoba: Családpolitika és humán szakpolitikák gazdaságtana, Egészségpolitika, tervezés és finanszírozás, Közgazdálkodás és közpolitika és Közgazdasági elemző

  • 9:00 – 11:00: Közgazdálkodás és közpolitika: beszélgetés Bartha Attila szakfelelős, Hajnal György Gazdaság és Közpolitika Intézet igazgatója, Petrovics Nándor oktató, a levelező képzés koordinátora, Michael Daramola és Szuhányi Levente hallgatók
  • 11:00 – 12:30: Egészségpolitika, tervezés és finanszírozás: Brodszky Valentin Péter, szakfelelős szaktájékoztatója, beszélgetés a szak hallgatóival
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 15:00: Közgazdasági elemző: beszélgetés Telegdy Álmos-Márton szakfelelőssel és Homoky Alexandra szaknagykövettel
  • 15:00 – 17:00: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin) 

9. szoba: Biztosítási és pénzügyi matematika, Nemzetközi adózás, Pénzügy, Számvitel, Közgazdásztanár (pedagógusképzés)​

  • 9:00 – 10:30: Közgazdásztanár: beszélgetés Bodnár Éva szakfelelőssel, Jávorffy-Lázok Alexandra oktatóval és Pelsőczi Balázs hallgatói nagykövettel
  • 10:30 : 10:40: Vetítés: Duális partnerek imagefilm
  • 10:40 – 12:30: Számvitel: Gyenge Magdolna szakfelelős előadása, beszélgetés a képzés hallgatóival
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 15:00: Nemzetközi adózás: beszélgetés a szak hallgatóival
  • 15:00 – 16:00: Pénzügy mesterszak: a szak bemutatása és kötetlen beszélgetés a szakfelelőssel a képzés tartalmáról, jellegéről, karrierlehetőségekről, nappali és esti tagozatról, felvételiről – Dr. Berlinger Edina
  • 16:00 – 17:00: Közgazdásztanár: beszélgetés Brabóczki István alumni hallgatóval 

10. szoba: Ellátásilánc-menedzsment, Marketing, Vállalkozásfejlesztés és Vezetés és szervezés

  • 9:00 – 11:00: Ellátásilánc-mendzsment mesterszak: beszélgetés Nagy Judit szakfelelőssel, Demeter Krisztina tanszékvezetővel, Matyusz Zsolt oktatóval / Tehetséggondozás az Ellátásilánc-menedzsment szakon – a mentorprogram bemutatása
  • 11:00 – 12:30: Vezetés és szervezés mesterszak: a szak bemutatása és kötetlen beszélgetés a szakfelelőssel a képzés tartalmáról, jellegéről, karrierlehetőségekről, nappali és esti tagozatról, felvételiről – Dr. Móricz Péter, szakfelelős
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 15:00: Marketing mesterszak: beszélgetés Kolos Krisztina szakfelelőssel, Mitev Ariel oktatóval, Csanda Gergely, Director of Marketing and Crowdsourcing, Talentuno, alumni hallgatóval és Tótfalusi Fanni hallgatóval
  • 15:00 – 17:00: Vállalkozásfejlesztés: beszélgetés Deutsch Nikolett szakfelelőssel, Hoffer Ilona oktatóval és a Vállalkozásfejlesztés Klub hallgatójával 

11. szoba: Gazdaságinformatikus, Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, Regionális és környezeti gazdaságtan, Sportközgazdász

  • 9:00 – 11:00: Regionális és környezeti gazdaságtan: beszélgetés Varga Ágnes és Jeney László oktatókkal és Varga Virág alumni hallgatóval
  • 10:00 – 11:00: Gazdaságinformatikus: Szabó Zoltán, szakfelelős előadása
  • 11:00 – 12:00: Sportközgazdász: András Krisztina, szakfelelős előadása
  • 12:00 – 12:30: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 17:00: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin) 

12. szoba: Kommunikáció- és médiatudomány, Nemzetközi tanulmányok, Politikatudomány és Szociológia

  • 9:00 – 10:00: Szociológia mesterszak: Nagy Beáta szakfeleleős szaktájékoztatója
  • 10:00 – 11:00: Politikatudomány mesterszak: szaktájékoztató és beszélgetés Ványi Éva szakfelelőssel, Hadászi Szabolcs hallgatóval és Bajkó Csaba alumni hallgatóval
  • 11:00 – 12:00: Kommunikcáció- és médiatudomány mesterszak (magyar és angol nyelven): Tájékoztató és beszélgetés – Pelle Veronika és Kovács Gábor
  • 12:00 – 12:30: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin)
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 17:00: Kötetlen beszélgetés a képzésekről (admin) 

Székesfehérvári Campus és Duális képzések (13. szoba)

  • 9:00 – 9:10: Dékáni köszöntő
  • 9:10 – 11:00: A Székesfehérvári Campus bemutatása / Duális képzések
  • 11:05 – 12:00: Turizmus-vendéglátás szakbemutató
  • 12:00 – 12:30: Kollégium
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:05 – 14:00: Pénzügy és számvitel szakbemutató
  • 14:05 – 15:00: Sportközgazdász szakbemutató
  • 15:05 – 16:00: Gazdálkodási és menedzsment szakbemutató / Hallgatói élet
  • 16:05 – 17:00: A Székesfehérvári Campus bemutatása / Szakirányú továbbképzések 

Diákszervezetek és Kollégiumok (14. szoba)

  • 9:00 – 9:10: HÖK Elnök köszöntője
  • 9:10 – 10:00: Diákélet a Corvinuson
  • 10:00 – 11:00: Gimi More ‘Hol tanuljak tovább?’ esetoldó tréning
  • 11:00 – 12:30: Közösségi események és versenyek
  • 12:30 – 13:00: szünet
  • 13:00 – 14:00: Nyelvtanulás és sportolási lehetőségek
  • 14:00 – 15:00: Kollégiumok
  • 15:00 – 16:00: Gimi More ‘Hol tanuljak tovább?’ esetoldó tréning
  • 16:00 – 17:00: Tudományos lehetőségek 

Hallgatói szolgáltatások, Ösztöndíjak és Nemzetközi lehetőségek (15. szoba)

  • 9:00 – 9:30: Corvinus Ösztöndíj
  • 9:30 – 10:00: Dékáni fogadóóra – Szántó Richárd
  • 10:00 – 10:30: CEMS bemutatkozás (Nemzetközi tapasztalatok)
  • 10:30 – 11:00: Erasmus bemutatkozás
  • 11:15 – 11:30: MNB ösztöndíj
  • 11:30 – 12:00: Felvételi
  • 12:00 – 12:30: Látogatói kérdések, kötetlen beszélgetés
  • 12:30 – 13:00: Szünet
  • 13:00 – 13:30: Corvinus Ösztöndíj
  • 13:30 – 14:00: Ösztöndíjak és Diákhitel – Fekécsné Timár Anett és Decsiné Fehér
  • 14:00 – 14:30: Felvételi
  • 14:30 – 15:00: Double degree – Sinkovits Roland, alumni
  • 15:00 – 17:00: Látogatói kérdések, kötetlen beszélgetés 
Corvinus Ambassador Photos
Vágólapra másolva
X
×
GEN.:2024.02.23. - 16:08:13