Hidak és utak – II. Innovációs konferencia 2022.11.24-25.

A CORVINUS és a PANNON EGYETEM Gazdaságtudományi Kara 2022. november 24-25-én rendezi meg a „Hidak és utak II. Innovációs Konferencia – Lehetőségből cselekvés” című konferenciáját. A konferencia fővédnöke a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.

Időpont: 2022. november 24-25.

Helyszín: Budapesti Corvinus Egyetem, E épület, 1093 Budapest, Fővám tér 8.

Dr. Deutsch Nikolett

Intézetvezető

Vállalkozás és Innováció Intézet

BUDAPESTI CORVINUS EGYETEM

Dr. Fehérvölgyi Beáta

Dékán

Gazdaságtudományi Kar

PANNON EGYETEM

Felhívás

A vállalatok és szervezetek innovációs képességének és tevékenységének gazdasági és társadalmi jelentősége vitathatatlan. Az innováció az, mely viharosan változó gazdasági és társadalmi környezetünkben irányokat keres és mutat, hozzájárul a jelen megismeréséhez, a jövő feltérképezéséhez, az ötletek cselekvéssé alakításához. A II. Innovációs Konferencia célja, hogy lehetőséget teremtsen az innovációról való közös és sokszínű gondolkodásra, az innovációval kapcsolatos szakmai ismeretek megosztására, így járulva hozzá a sikeresebb, versenyképesebb hazai vállalkozói szektor, és a fejlettebb, prosperálóbb innovációs ökoszisztéma kialakulásához.
A konferenciára az alábbi témákban várjuk az előadásokat, amelyre absztrakttal (max. 250 szó) az innovacio@uni-corvinus.hu címen, 2022. október 20-ig lehet jelentkezni:

• Innovációk a pénzügyi szektorban
  • Oktatás és innováció
  • Vállalatok és innovációs ökoszisztéma
  • Társadalmi és zöld innováció
  • Sport és innováció
  • Energetika és innováció
  • Technológiai innovációk menedzsmentje
  • PhD szekció (kizárólag angol nyelven)

Meghosszabbított jelentkezési határidő: Október 31.

A konferencia nyelve: magyar, angol (PhD szekció). A konferencia előadások absztraktjaiból kiadvány készül, a felkért szakmai zsűri által kiválasztott tanulmányok pedig a Vezetéstudomány és a Köz-gazdaság (Review of Economic Theory and Policy) folyóiratok különszámában kerülnek publikálásra. A konferencián a Legjobb előadó és a Legjobb PhD jelölt előadás díjban részesül!

Plenáris előadások

Dr. habil Birkner Zoltán, Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, Elnök
Bertalan Zsolt, MVM Energetika Zrt., Csoportszintű Technológiai Innovációs Igazgató

Részvételi díj